Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš Pasaules tūres finālposma kvalifikācijas otrās kārtas spēlē ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pārspēja Ķīnas duetu Pens Gao/Jans Lī un iekļuva pamatturnīrā.

Ar pirmo numuru kvalifikācijā izsētie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš kvalifikācijas sacensības sāka no otrās kārtas. Tajā viņi sākumā ar 2:0 vadībā ļāva izvirzīties ar 17.numuru izliktajiem ķīniešiem Penam Gao un Janam Lī. Tomēr drīz vien pretinieki bija panākti - 3:3 - un apdzīti, tehnisko pārtraukumu sagaidot ar 13:8 pārsvaru. Setu ar bumbas raidījumu tīklā pabeidza ķīnieši - 21:14 Latvijas dueta labā.

Otrajā setā sākumā labāk veicās latviešiem, taču pēc netveramas ķīniešu serves vadībā jau ar 8:7 izvirzījās Ķīnas duets, palielinot pārsvaru līdz 10:8. Nākamos divus punktus guva Latvijas duets, izlīdzinot rezultātu - 10:10. Uzvarētājs izšķīrās seta beigās, kad pēc Latvijas dueta pieprasītā pārtraukuma pēc 18:19 Samoilovs divreiz uzbrukumā neguva punktu - 21:18 ķīniešu labā.

Trešajā setā ķīnieši izvirzījās vadībā ar 2:0, taču ar pāris blokiem vadībā bija jau latvieši - 4:3. Pēc 7:4 Šmēdiņa un Samoilova labā Gao un Lī pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, taču tas nelīdzēja. Pēc Šmēdiņa darbības aizsardzībā ar otro pieskārienu atmuguriski punktu guva Samoilovs - 11:5, un latvieši varēja sākt gatavoties pamatturnīra cīņām - uzvara ar 2-1 (21:14, 18:21, 15:6) pēc Šmēdiņa uzbrukuma ar otro pieskārienu.

Kvalifikācijā ar 25.numuru izliktie Toms Šmēdiņš/Kristaps Šmits pirmajā kvalifikācijas turnīra mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) piekāpās austriešiem Martinam Ermakoram un Moricam Pristaucam-Telsnigam, kuriem piešķirts astotais numurs, un turnīru noslēdza dalītā 41.vietā.

Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs, kā arī Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa sieviešu turnīrā jau nodrošinājuši vietu pamatturnīrā, kas sāksies ceturtdien.

Kravčenoka/Graudiņa tika iekļautas E grupā, kur pirmo spēli turnīrā ar 10.numuru izsētās Eiropas čempiones arī aizvadīs ar Ķīnas sportistēm, tiekoties ar Faņu Vanu un Sjiņji Sjia, kuras Romā izliktas ar 18.numuru.

Pasaules tūres finālposms šādā formātā norisinās pirmoreiz, iepriekš sacenšoties vien 10-12 duetiem gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.

Turnīra kopējais balvu fonds ir 600 000 ASV dolāru (540 000 eiro) - pa 300 000 (270 000 eiro) vīriešiem un sievietēm.