Sporta klubs "Jēkabpils Lūši" sestdien pieveica "Credit24" meistarlīgas favorītus volejbola klubu Sāmsalas "Saaremaa", sagādājot Igaunijas vienībai pirmo zaudējumu sezonā, ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

"Jēkabpils Lūši" savās mājās pirmajā setā bezcerīgi kapitulēja ar rezultātu 11:2. Tomēr komandas treneris Mārcis Obrumans spēja atrast pareizos vārdus. Sākot ar nākamo setu, komanda "atdzima" citā kvalitātē.

Sēlijas klubs izcīnīja smagu uzvaru ar rezultātu 3:2 (11:25, 25:21 25:27, 26:24, 15:11). Rezultatīvākie spēlētājs Jēkabpils rindās bija Rihards Puķītis ar 23 punktiem, bet viesu labā tikpat punktus guva Kubas volejbola izlases spēlētājs Havjers Himenezs.

Volejbola klubs "Biolars"/"Jelgava" sestdien aizvadīja spēli Pērnavā. Neskatoties uz uzvaru pirmajā setā, atlikušajā spēles daļā jelgavnieki bija spiesti atzīt Latvijas izlases trenera Avo Kēla trenētās Pērnavas pārākumu ar rezultātu 3:1 (21:25, 25:14, 25:18, 25:22.

Pērnavas komandā rezultatīvākais bija Tāvets Lepiks ar 26 punktiem, bet Kristaps Platačs pievienoja 13 punktus. "Biolars" rindās ar 13 punktiem rezultatīvākais bija Aleksandrs Kudrjašovs.

Savukārt Tallinas "Selver" vienība savās mājās uzņēma RTU/"Robežsardze" komandu un nedaudz negaidīti nespēja atrast pretargumentus Rīgas komandas pārliecinošajai spēlei. RTU vienība uzvarēja ar rezultātu 3:0 (25:23, 25:22, 25:21), robežsargu labā 17 punktus gūstot Aleksandram Avdejevam.

Svētdien "Robežsardze" komanda viesojās Pērnavā. Pērnava spēli iesāka ar nelielu pārsvaru pirmajos setos un izvirzījās vadībā ar 2:0. Robežsargi, lielā mērā pateicoties Vitālija Cinnes rezultativitātei uzbrukumā, spēja spēles gaitu mainīt un panāca 2:2.

Izšķirošajā setā mājinieki tomēr spēja spēles gaitu vērst sev par labu un uzvarēja spēli ar 3:2 (25:22, 25:18, 23:25, 20:25, 15:13). Pērnavas komandā rezultatīvākais spēlētājs otro spēli pēc kārtas bija Tāvets Lepiks ar 32 punktiem, bet Kristapa Platača kontā bija 12 punkti. Robežsargu rindās sen neredzētu rezultativitāti demonstrēja Vitālijs Cinne, kurš guva 30 punktus.

Svētdienas vakara pēdējā spēlē Tallinas "Selver" savā laukumā uzņēma "Biolars"/"Jelgava" komandu. Jelgavnieki spēlē iejutās ātrāk un pamanījās izvirzīties vadībā ar rezultātu 2:0. Tālākā spēles gaitā Igaunijas galvaspilsētas komanda spēja mainīt spēles gaitu, panāca 2:2, bet izšķirošajā setā izrāva uzvaru ar 17:15 un visā spēlē ar 3:2 (19:25, 23:25, 25:18, 25:19, 17:15).

"Selver" rindās ar 24 punktiem atzīmējās Matejs Šmidls, bet jelgavniekiem līdera lomu uzņēmās Aleksandrs Kudrjašovs un Kārlis Pauls Levinskis, abiem gūstot pa 17 punktiem.

Līdera lomu turnīra tabulā pagaidām saglabā volejbola klubs "Saaremaa", kuram seko Tartu "BIGBANK" vienība un Pērnavas volejbola klubs. Savukārt ceturto vietu ar trim uzvarām četrās spēlēs ieņem "Jēkabpils Lūši".

Jau ziņots, ka "OC Limbaži"/MSĢ volejbola komanda piektdien savā laukumā izrādīja sīvu pretestību "Saaremaa" vienībai, "Credit24" spēlē uzvarēdama pirmajos divos setos, bet piekāpjoties piecos setos.