Latvijas studentu volejbola izlase Pasaules Universiādi sāk ar zaudējumu
Foto: LETA

Latvijas studentu volejbola izlase 28. Pasaules Universiādi ceturtdien iesāka ar zaudējumu Ukrainas valstsvienībai.

Lai arī Latvijas studenti pirmo setu uzvarēja, cīņas noslēgumā latvieši piekāpās ar 1-3 (25:22, 15:25, 24:26, 16:25).

Rezultatīvākais Latvijas komandas rindās ar 16 punktiem bija Matīss Gabduļļins, bet desmit punktus pievienoja Toms Vanags.

Latvija un Ukraina šajās sacensībās ielozētas D apakšgrupā. Nākamā cīņa latviešu studentiem piektdien būs ar Meksiku, bet sestdien viņi spēkosies ar Venecuēlas komandu. Apakšgrupas noslēdzošajā spēlē otrdien Latvija cīnīsies ar Ķīnu.

D apakšgrupas pirmajā mačā ceturtdien Meksika ar 3-0 (25:17, 25:17, 25:20) pārliecinoši pārspēja Ķīnas studentus.

Izslēgšanas spēlēs iekļūs divas labākās komandas no katras apakšgrupas. Iepriekš Latvijas izlases menedžeris Ainārs Dakša par Universiādes "kluso" mērķi nosauca iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Kā zināms, Latvijas studentu volejbola izlasē iekļauts arī latviešu izcelsmes amerikānis Miķelis Bērziņš, kurš ir 1984. gada olimpiskā čempiona Alda Bērziņa dēls. Kā sarunā ar aģentūru LETA norādīja Latvijas izlases menedžeris Ainārs Dakša, pēc Universiādes tiks vērtēta iespēja piesaistīt Bērziņu pieaugušo izlasei.

Pirmoreiz Latvija Universiādē piedalījās jau pirms diviem gadiem Kazaņā, kad palika 11. vietā.

Kā zināms, 28. Pasaules Universiāde norisināsies līdz 14.jūlijam Kvandžu pilsētā, Dienvidkorejā. Tai šogad pieteikušies 170 valstu pārstāvji.

Latviju šogad pārstāvēs 49 sportisti no Rīgas Tehniskās universitātes, Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes, Liepājas Universitātes, Latvijas Sporta pedagoģijas augstskolas, Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas, Ventspils Augstskolas, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Banku augstskolas, Valsts robežsardzes koledžas un vairākām ārvalstu augstskolām.

Latvijas studenti piedalīsies desmit sporta veidos - airēšanā, džudo, galda tenisā, loka šaušanā, mākslas vingrošanā, peldēšanā, šaušanā, taekvondo, vieglatlētikā un volejbolā.

Kopumā Pasaules Universiādē 21 sporta veidā piedalīsies vairāk nekā 10 000 sportistu. Kā jau ierasts, skaitliski lielākās delegācijas gaidāmas ASV, Japānai, Kanādai, Krievijai, Ķīnai un Vācijai.

Tags

Universiāde

Comment Form