Eiropas jauniešu čempionāta atlases otrās kārtas turnīru volejbolā Ievas Ņečiporukas vadītā U-17 meiteņu izlase Horvātijas pilsētā Varaždinā piektdien sāka ar zaudējumu mājiniecēm, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Latvijas U-17 valstsvienība turnīru sāka ar 1-3 (17:25, 25:22, 11:25, 27:29) zaudējumu pret mājiniecēm.

Pēc Katrīnas Strukas uzbrukuma Latvija spēli sāka ar 2:0, bet pēc Tankas Bošnjakas kļūdas uzbrukumā rezultāts tapa 5:1. Tūlīt gan Lana Sesara ar servi panāca neizšķirtu – 5:5. Līdzīga cīņa ritēja līdz 8:8, bet pēc tam Klara Kruhonja ar bloku panāca jau 9:14, mājiniecēm setu uzvarot ar 17:25.

Otrajā setā pēc Marijas Dugi uzbrukuma mājinieces gan panāca 2:6 pārsvaru, taču vēl viena Bošnjakas kļūda uzbrukumā noveda pie 7:6 Latvijas izlases labā. Pēc Kruhonjas uzbrukuma trīs punktu izrāvienu pabeidza Horvātija – 7:9, taču setā uzvarēt viņām neļāva arī pēc Sesaras uzbrukuma panāktais 10:13 pārsvars.

Pēc Evas Brokānes serves latvietes panāca 14:13, bet seta beigās uzvarēja pēc atrašanās iedzinējos ar 18:20. Trīs pēdējos punktus setā guva Latvija, setam noslēdzoties pēc Renātes Krūklītes bloka – 25:22.

Trešajā setā mājinieces jau no seta sākuma ieguva lielu vadību (11:3), uzvarot ar 25:11.

Toties ceturto setu atkal labāk uzsāka latvietes, pēc Dugi kļūdas uzbrukumā panākot 4:2, bet pēc Līvas Ēberes "eisa" arī 7:4 pārsvaru. Kruhonja atbildēja ar netveramu servi, izvirzot vadībā Horvāiju (7:8), bet Latvija tūlīt atguva minimālu pārsvaru, turoties pussolīti priekšā pretiniecēm līdz 13:12. Pēc tam pretinieces guva sešus punktus pēc kārtas, ar Dugi servi panākot 13:18. Latvija nepadevās un pēc Diānas Sedliņas uzbrukuma panāca 20:20, bet pēc Bošnjakas neprecizitātes uzbrukumā – arī 23:22. Tomēr galavārdu spēlē teica horvātietes, uzvarot ar 27:29.

Latvijas izlasē 17 punktus guva Līva Ēbere, izceļoties ar četriem "eisiem", bet desmit punktus sakrāja Katrīna Struka.

Mājinieču rindās 29 punktus guva Lana Sesara, kura arī četrreiz ieservēja netveramas serves. Šajā spēles elementā mājinieces bija krietni pārākas – 18 ar servi gūti punkti pret latviešu septiņiem.

Dienas pirmajā spēlē Rumānija ar 3-0 (26:24, 25:17, 25:23) pieveica Igauniju. Uzvarētāju labā 11 punktus guva Bianka Anamarija Gučeanu, piecus no tiem sakrājot ar servēm. Igaunietēm 13 punktus guva Merili Kervela.

U-18 izlase turnīru aizvada Siguldā, tiekoties ar Grieķijas un Igaunijas volejbolistiem. Tā kā grupā ir trīs komandas, piektdien Latvijai bija brīvdiena, bet abu konkurentu cīņā ar 3-1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:20) pārāka bija Grieķijas izlase. Uzvarētāju labā 19 punktus guva Aleksandrs Nanopuls, bet igauņiem rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Ranels Rahuoja.

Finālturnīrā junioriem iekļūs grupu uzvarētājas, kā arī labākā otrās vietas īpašniece. Nosakot otro vietu ieguvējus, grupās tiks ņemti vērā labāko trijnieka rezultāti.