Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Ālstā piedzīvoja zaudējumu Eiropas Zelta līgas grupu turnīra pirmajā spēlē.

Latvija atzina Beļģijas pārākumu ar 0-3 (16:25, 25:27, 16:25).

Pirmajā setā mājinieki ne reizi neatļāva Latvijai izvirzīties vadībā, jau sākumā panākot 4:1 pārsvaru. Seta vidū beļģi pakāpeniski sāka palielināt pārsvaru, uzvarot setu ar 25:16.

Otrajā setā, kurā neviena komanda neguva lielāku pārsvaru par trim punktiem, pēc Kristapa Šmita uzbrukuma Latvija izvirzījās vadībā ar 3:1. Ar Matiži Desmē netveramu servi beļģi panāca 4:4 un lielāko daļu seta turējās vadībā, vairākas reizes sasniedzot triju punktu pārsvaru. Pēdējoreiz tas notika, panākot 23:20.

Tomēr Latvijai divus punktus pēc kārtas - uzbrukumā un ar bloku - guva Toms Švans, bet 24:24 panāca Kristaps Platačs uzbrukumā un Švans ar servi.

Pēdējo punktu gan setā ar bloku guva Desmē - 27:25 mājinieku labā.

Arī trešo setu labāk sāka mājinieki, panākot 2:0 un 5:1. Uzvaru sekmēja seta vidū gūtie četri punkti, pēc Sepa Rotija uzbrukuma panākot 17:10 pārsvaru un uzvarot setā ar 25:16, kā arī spēlē ar 3-0.

Latvijas izlases labā pa desmit punktiem guva Švans un Platačs, septiņus punktus guva Šmits un sešus - Gustavs Freimanis, kurš visos trijos setos devās laukumā uz maiņu.

Mājiniekiem pa 16 punktiem sakrāja Desmē, izceļoties ar trim blokiem, un tikai 19 gadus vecais Bazils Dermo, bet 11 punktus sakrāja Rotijs.

Dienas pirmajā grupas cīņā Tartu Igaunija ar 1-3 (18:25, 27:25, 18:25, 22:25) piekāpās Čehijai.

Igauņiem pa 14 punktiem sakrāja Marti Juhkami un Markuss Ūskari.

Čehiem ar 26 gūtajiem punktiem izcēlās Patriks Indra, trīs no punktiem gūstot no serves līnijas.

Sestdien Latvijas izlase Liepājā aizvadīs cīņu ar Igaunijas vienību, 1.jūnijā turpat spēlēs ar Čehiju, 4.jūnijā ar Čehiju tiksies viesos, 8.jūnijā spēlēs Igaunijā, bet grupu turnīru beigs 11.jūnijā Daugavpilī.

Latvijas izlase uz Beļģiju devās 14 spēlētāju sastāvā, bet mājās palika Patriks Pinka, Kārlis Ābelītis un Oļegs Klopovs.

Izlases galvenais treneris Mihals Gogols ir uzsvēris, ka sešu spēļu laikā iespēju laukumā dos visiem.

Komanda ir aizvadījusi divas draudzības spēles, ar 2-3 zaudējot Latvijas speciālista Uģa Krastiņa vadītajai Ukrainas izlasei, kura gatavojas pasaules čempionātam, un ar 3-1 uzvarot Latvijas U-22 vecuma izlasi.

Galvenajam trenerim Mihalam Gogolam izlasē palīdz Austris Štāls, kā arī divi Polijas treneri - statistiķis Adams Toločko un fiziskās sagatavotības treneris Andržejs Zahorskis. Tāpat kā Štāls, ar izlasi iepriekš ir strādājusi arī ārste Lolita Kalniņa-Havraneka.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā vīriešu izlasei augustā jātiekas ar Somijas un Austrijas komandām.

Latvijas izlases sastāvs Eiropas Zelta līgas spēlēm:

cēlāji - Edvīns Skrūders, Kārlis Uģis Ābelitis, Deniss Petrovs;

diagonāles spēlētāji - Kristaps Platačs, Kristers Dardzāns, Renārs Pauls Jansons;

otrā tempa spēlētāji - Kristaps Šmits, Atvars Ozoliņš, Romāns Saušs, Patriks Pinka, Jānis Medenis;

pirmā tempa spēlētāji - Oļegs Klopovs, Vladislavs Blumbergs, Toms Švans, Gustavs Freimanis;

"libero" - Roberts Kļaviņš, Kaspars Kronbergs.