Latvijas volejbolisti ar bālu sniegumu noslēdz Zelta līgas spēles

Latvijas volejbola izlase svētdien, 16. jūnijā, Zelta līgas pēdējā spēlē, parādot ļoti bālu sniegumu, ar 0-3 (18:25, 16:25, 14:25) piekāpās Turcijas valstsvienībuai.

Latvija šajā sezonā Zelta līgas sešās spēlēs guva trīs uzvaras, lai gan iesāka ar diviem zaudējumiem. Divi no trijiem zaudējumiem (un abi ar 0-3) piedzīvot cīņās ar Turciju, kas no šīs grupas iekļuva finālturnīrā. Turcija būs viena no galvenajām kandidātēm uz uzvaru Zelta līgā, bet Latvija savā grupa negaidīti izcīnīja otro vietu un saglabāja vietu Eiropas Zelta līgā.

Latvija aizvadīja savu sliktāko spēli šīs sezonas Zelta līgā. Atšķirībā no abu komandu pirmās tikšanās Turcijā, Latvija nevienā no trīs setiem nespēja izrādīt pretestību seta galotnē, visos setos jau vidū zaudējot ar 4-5 punktiem un starpūbu nespējot sadeldēt.

SPēle ilga vien 63 minūtes. Latvijas izlases labā 10 punktus guva Kristaps Platačs, septiņi punkti Tomam Vanagam, bet pa pieciem punktiem Vladislavam Blumbergam un Armandam Āboliņam, kurš laukumā iznāca vien trešajā setā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi no sporta nama "Daugava".

Zelta līga volejbolā: Latvija - Turcija
Latvija - Turcija 18:25, 16:25, 14:25Latvija tā arī nevienā no setiem nespēja īsti pacīnīties par uzvaru un mājās piedzīvots smagāks zaudējums nekā Turcijā. Spēle ilga tikai 63 minūtes.
Latvija - Turcija 18:25, 16:25, 11:20Turcija pamainījusi serves stilu, uzbrukumus un Latvijai tas atkal sagādā problēmas. Seta un mača beigās laukumā tiek sūtīts Cielavs.
Latvija - Turcija 18:25, 16:25, 10:15Āboliņš atdzīvinājis ne tikai Latvijas uzbrukumu, bet palīdz Latvijai nedaudz aizķert turku uzbrukumus. Turki gan līdzīgi kā iepriekšējos setos, seta vidū panāk +5Kēls ņem pārtraukumu
Latvija - Turcija 18:25, 16:25, 8:8Kēla veiktās izmaiņas ļauj izrādīt pretestību un Turcijai punkti vairs nenāk tik viegli.
Kēls veicis izmaiņas otrajā setā - saspēle uzticēta pamatsastāva cēlājam Petrovam, izlaisti arī Adamovičs un Āboliņš.
Latvija - Turcija 18:25, 16:25, 4:4Līdzīgi kā pirmajā setā, komandas apmainās punktiemm un nevienai nav izteikta pārsvara
Sākas 3. sets
Otrajā setā Latvijai tikai divi punkti ar bloku, četras kļūdas servēs, bet Turcija guvusi atkal 10 punktus pēc Latvijas kļūdām. Pēc diviem setiem Latvijai 9 punkti Platačam, piecu - Vanagam.
Latvija - Turcija 18:25, 16:25Latvija ar ļoti bālu sniegumu zaudē otro setu. Seta izskaņā gan izdevās gūt punktu ar bloku, bet kopumā sets līdzīgs kā pirmais - kļūdas, problēmas uzbrukumā un vājš bloks.
Latvija - Turcija 18:25, 13:18Turki divreiz izsit autā, kas nedaudz uzlabo Latvijas situāciju. Bet atkal seko Latvijas kļūdas un jau -5 mājiniekiemKēls ņem pārtraukumu
Latvija - Turcija 18:25, 10:14Latvija atkal apstājas uzbrukumā un Turcija viegli panāk jau +4. Ozoliņš sit bloks-auts. Latvija neaptur Turcijas uzbrukumu, Vanags vienu punktu atgūst ar bloks-auts sitienu. Pagaidām tas ir vienīgai "ierocis", kas strādā Latvijas uzbrukumā.
Latvija - Turcija 18:25, 8:10Ozoliņš atkal paliek blokā, bet Platačam izdodas gūt punktu ar sitienu uz gala līnijas. Švāna serve ļauj Latvijai atgūt līdzsvaru, bet Turcija ātri panāk +2. Blumbergs grūtā situācijā ar nestandarta risinājumu samazina starpību, bet Jansons kļūdās servē.
Latvija - Turcija 18:25, 5:5Vanagam izdodas divi uzbrukumi, kas palīdz Latvijai samazināt starpību. Jansons ar negaidītu sitienu pēc pirmās piespēles panāk 5:5.
Latvija - Turcija 18:25, 1:4Platačs izsit cauri blokam un autā. Blumbergs gūst pirmo punktu Latvijai ar sitienu bloks-auts. Latvijai atkal problēmas sagādā Turcijas bloks
Sākas 2. sets
Latvijai pirmajā setā sešas kļūdas servēs, turkiem - četras. Latvijai tikai divi breikpunkti setā un viens ar bloku. Turcija 10 punktus guva pēc Latvijas kļūdām...Latvijai astoņus punktus guva Platačs
Latvija - Turcija 18:25Turcijai lieliski vada 19. numurs Jatgins, kurš izved savējos uz praktiski brīviem sitieniem. Latvija diezgan viegli zaudē pirmo setu. Diezgan simboliski, ka Turcijai uzvaru setā nodrošina Švāna kļūda servē.
Latvija - Turcija 15:21Platačs ar māņu sitienu gūst punktu, bet Turcija turpina dominēt laukumā. Pagaidām Latvijai nav argumentu pret pretiniekiem, kuri sajutuši spēles ritmu.
Latvija - Turcija 12:19Ozoliņa sitiens iesprūst trīskāršajā blokā, Turcijai kļūda servē, uz ko atbild ar kļūdu servē Švāns. Latvijas sniegums turpina nepriecēt - daudz kļūdu, blokā neizdodas "aizķert", bet uzbrukumā problēmas sagādā Turcijas bloks.
Latvija - Turcija 10:15Platačs uzsit bloks-auts, bet tiesnesis nefiksē bloka pieskārienu. Pēc tam jau Platačs pats izit autā - Latvijas problēmas uzbrukumā turpinās. Atkal spēle tiek virzīta uz Plataču, kurš šoreiz sit bloks-auts. Latvijai neizdodas kārtējais bloks, Vanags punktu atgūst ar spēcīgu uzbrukumu.
Latvija - Turcija 8:11Ozoliņa kļūda servē ir jau ceturtā visā mačā Latvijai. Platačs viltīgi uzsit bloks-auts. Latvijai atkal nesanāk bloks tīkla vidū, pēc tam Turcija atkal panāk +2 un pēc brīža +3.Kēls spiests ņemt pirmo pārtraukumu
Latvija - Turcija 7:7Švāns izservē autā (Latvijai jau trešā kļūda servē), seko Ozoliņa uzbrukums bloks-auts. Turcija gūst punktu, pēc kā Ozoliņš izsit autā. Latvija punktu atgūst Platača māņu sitienu pāri blokam. Latvija atgūst līdzsvaru pēc turku uzbrucēja kļūdas sitienā (iesita tīklā).
Latvija - Turcija 4:4Turkiem izdodas pirmais punkts pie savas serves, bet seko pirmā Turcijas kļūda servē. Švāna serve rada problēmas Turcijai, bet sekojošo Platača uzbrukumu nobloķē Turcija. Turcija izservē autā.
Latvija - Turcija 2:2Blumbergs caursit bloku un gūst pirmo punktu Latvijai, bet tad pats ieservē tīklā. Patačs pa diagonāli labi pārsit pāri blokam, un līdzīgi kā KLumbergs kļūdās servē (auts).
Spēle sākusies
Latvijas sākumsastāvā saspēle uzticēta jaunajam Jānim Jansonam:Jānis Jansons, Toms Vanags, Toms Švāns, Kristaps Platačs, Atvars Ozoliņš, Vladislavs Blumbergs, Libero – Ivanovs
Latvijas izlase turnīra pirmajā spēlē Turcijā zaudēja trīs setu cīņā, lai gan rezultāts īsti neatspoguļo notikumus. Galvenais treneris Avo Kēls pēc mača Turcijā bija ļoti apmierināts ar spēles kvalitāti. To apliecina arī Turcijas izlases uzvaras pēc tam, kas tika gūtas bez lielām problēmām.https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/voleyball/latvijas-volejbolisti-parada-raksturu-zaudejuma-turcija.d?id=51129589
Turcijas izlase ieradusies bez sava līdera Subasi, kurš pirmajā spēlē maija beigās sagādāja daudz problēmu Latvijas izlasei.
Latvijas izlases sastāvā nelielas izmaiņas - tribīnēs šodien maču vēros komandas garākais spēlētājs Edgars Šimanskis. Viņa vietā sastāvā atgriezies Markuss Cielavs.
Latvijas volejbola izlase noslēdz savu dalību Zelta līgā. Turnīra pēdējā spēlē Daugavas sporta namā pretiniekos Turcija, kas sev jau nodrošinājusi dalību finālturnīrā Igaunijā.