Latvijas pludmales volejbola dueti Anete Namiķe/Varvara Brailko un Kristians Fokerots/Artūrs Rinkevičs ceturtdien nodrošināja vietas Nīderlandē notiekošā Eiropas U-22 čempionāta izslēgšanas turnīrā.

Sieviešu turnīrā ar otro numuru izsētās Latvijas pludmales volejbolistes vispirms ar 2-0 (21:15, 21:11) B apakšgrupas mačā pārspēja mājinieces Nadīni Everetu un Desī Poijezu (31.). Dienas otrajā mačā latvietes ar 2-0 (21:9, 21:14) sagrāva horvātietes Lucianu Terzi un Leju Rasiču (18.).

Rīt apakšgrupas pēdējā mačā pretiniekos būs Maja Marolta un Živa Javornika no Slovēnijas (15.).

Savukārt vīriešu konkurencē Latvijas pārstāvji Kristians Fokerots un Artūrs Rinkevičs, kuri sacensībās izsēti ar otro numuru, savā pirmajā mačā ar 2-0 (21:18, 21:13) pārspēja Nīderlandes duetu Koens Herrebūts/Kīss de Hogs (31.). Vēlāk panākums arī pār lietuviešiem Mantu Donelu un Karolu Palubinski (18.) - 2-0 (21:10, 28:26).

Piektdien B grupas pēdējā spēlē būs jāspēkojas ar Dino Vinkoviču un Roku Bračko no Slovēnijas (15.).

Tikmēr ar zaudējumu turnīru uzsāka otrs Latvijas dāmu duets Deniela Konstantinova/Amanda Regute, kuras izliktas ar 32.numuru. Konstantinova/Regute ar 0-2 (7:21, 15:21) A apakšgrupas pirmajā mačā atzina Nīderlandes pāra Brehta Pīrsma/Vīse Bekhuisa (1.) pārākumu.

Neveiksme arī dienas otrajā spēlē pret austrietēm Anju Trailoviču un Magdalenu Rabiču (16.) - 0-2 (13:21, 17:21).

Latvietes rīt apakšgrupas mačus noslēgs ar dueli pret Rinesu Hasani un Loresu Avdili no Kosovas (17.).

Pagājušā gada Eiropas U-22 čempionātā sieviešu konkurencē Namiķe/Brailko ierindojās ceturtajā vietā, bet Artūrs Rinkevičš pārī ar Ardi Danielu Bedrīti vīriešu konkurencē izcīnīja sudrabu.

Vēsturiski Latvijas duetiem U-22 sacensības vēl veiksmīgākas bijušas 2018.gadā, kad vīriešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Mihails Samoilovs pārī ar Kristapu Šmitu. Tikmēr meitenēm 2021.gada olimpisko spēļu dalībnieces Anastasija Kravčenoka un Tīna Graudiņa izcīnīja sudraba medaļas.