Pļaviņš/Točs Gštādes turnīrā nepārvar 'play-off' pirmo kārtu, Kravčenoka/Graudiņa uzvar grupā

Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs ceturtdien Šveicē nepārvarēja Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīra izslēgšanas spēļu pirmo kārtu.

Duets Pļaviņš/Točs, kas sacensībās izlikts ar 17.numuru, otrajā A grupas spēlē ar 2-1 (21:16, 18:21, 15:11) uzvarēja dāņus Kristoferu Abelu un Nikolaju Overgārdu, kuriem piešķirts 32.numurs.

Uzvara grupu turnīra otrajā spēlē Latvijas pārim deva trešo vietu un tiesības piedalīties izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Pļaviņš/Točs "play-off" pirmās kārtas mačā ar 0-2 (18:21, 17:21) piekāpās Austrijas duetam Robins Zeidls/Filips Vallers (24.).

Gandrīz visa cīņa pagāja ar austriešu pārsvaru, abos setos lielāko pārsvaru sasniedzot ar piecu punktu pārsvaru, attiecīgi 7:2 un 13:8.

Par sniegumu Gštādē latvieši nopelnīja 320 pasaules ranga punktus.

Jau ziņots, ka trešdien Pļaviņš/Točs turnīru iesāka ar 0-2 (19:21, 18:21) zaudējumu pret kanādiešiem Semu Pedlovu/Semu Šahteru (16.).

Tikmēr otrs Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (12.) uzvarēja abās E apakšgrupas spēlēs un izslēgšanas spēlēs startēs no otrās kārtas.

Latvijas pludmales volejbola duets Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa (10.) ceturtdien Gštādes turnīrā ar 2-1 (21:17, 17:21, 15:12) uzvarēja Austrālijas duetu Miraiefa Artako/Talikva Klensija (7.).

Pirmā seta ievadā Latvijas duets ātri nonāca iedzinējos ar 1:4, bet pēc tam uzvarēja trīs punktus pēc kārtas, panākot neizšķirtu 4:4. Turpinājumā neizšķirts bija vēl desmit reižu, bet pie rezultāta 16:16 Latvijas duets veica trīs punktu atrāvienu un iekrāto pārsvaru spēja noturēt līdz seta beigām.

Otrajā setā uzvarētājas tikpat kā noskaidrojās vidusdaļā. Pie neizšķirta rezultāta 11:11 nākamos sešus punktus nopelnīja Austrālijas duets. Kravčenoka/Graudiņa seta galotnē spēja panākt -3 (17:20), taču nākamajā izspēlē nācās piekāpties.

Arī trešajā setā aizritēja sīva cīņa, tomēr pārākas šajā duelī izrādījās Latvijas pārstāves. Pirmais trīs punktu pārsvars bija pie rezultāta 8:5, bet seta turpinājumā to izdevās pat pieaudzēt līdz +5 (14:9). Kravčenoka/Graudiņa uzvaru izcīnīja vien ar ceturto setbumbu.

Uzvara arī otrajā G grupa spēlē latvietēm ļāva izcīnīt pirmo vietu un tiesības izlaist "play-off" pirmo kārtu. Izslēgšanas turnīrs dāmu konkurencē sāksies piektdien.

Jau ziņots, ka Kravčenoka/Graudiņa trešdien pirmajā kārtā ar 2-1 (26:24, 21:23, 17:15) pieveica Kanādas duetu Megana Maknamara/Nikola Maknamara (23.).