Polijas volejbola valstsvienība, karstasinīgu vietējo skatītāju atbalstīta, svētdien pirmoreiz kopš 1974.gada triumfēja pasaules čempionātā.

Finālmačā sacensību saimnieki ar rezultātu 3-1 (18:25, 25:22, 25:23, 25:22) pārspēja iepriekšējos trijos pasaules čempionātos uzvarējušo Brazīliju.

Spēli pārliecinoši iesāka Brazīlijas izlase, pirmajā tehniskajā pārtraukumā dodoties pie rezultāta 8:4, vēlāk jau panākot 18:11, bet pirmo setu uzvarot ar 25:18.

Otrajā setā pirmos divus punktus jau guva Polija, ilgstoši arī turoties vadībā. Tomēr seta beigas bija nervozas, rezultātam esot arī 20:20, bet izšķirošajās izspēlēs pārliecinošāki bija mājinieki, triumfējot ar 25:22.

Trešajā setā scenārijs bija gandrīz identisks iepriekšējam - vadībā gandrīz visu laiku bija Polija, tomēr Brazīlija vēl panāca 19:19. Turpinājumā Dienvidamerikas komanda pat panāca arī 23:23, bet noslēdzošajās divās izspēlēs pārāka bija Polija, svinot uzvaru ar 25:23.

Arī ceturtais sets ritēja punkts punktā, otrajā tehniskajā pārtraukumā komandām dodoties pie 16:15 Polijas labā. Pēc tā jau iniciatīvu pārņēma brazīlieši, gūstot trīs punktus pēc kārtas un izvirzoties priekšgalā ar 20:17. Tomēr turpinājumā Polija vairāk nekā 12 000 skatītāju priekšā pilnībā pārņēma iniciatīvu, panākot 24:21 un pēc brīža triumfējot setā, mačā un visā turnīrā.

Rezultatīvākais ar 22 punktiem bija Mateušs Mika.

Zīmīgi, ka vēl vairāk nekā 15 000 skatītāju maču skatījās ārpus Katovices pilsētas arēnas.

Brazīlija bija uzvarējusi iepriekšējos trijos pasaules čempionātos 2002., 2006. un 2010.gadā, bet vēl pirms tam trijos turnīros pēc kārtas triumfēja Itālija.

Savukārt Polija iepriekšējo reizi finālā spēlēja 2006.gadā, kad piekāpās Brazīlijai trijos setos, bet tagad ieguvusi otro titulu vēsturē.

Kā ziņots, pusfinālā Polija četros aizraujošos un līdzvērtīgos setos ar rezultātu 3-1 (26:24, 28:26, 23:25, 25:21) uzvarēja Vācijas izlasi, bet Brazīlija ar rezultātu 3-2 (25:18, 23:25, 25:23, 22:25, 15:12) smagā cīņā pieveica Franciju.

Abas komandas savā starpā čempionāta laikā jau tikās, kad trešā posma ievadā Polija uzvarēja Brazīliju ar 3-2.

Tikmēr mačā par trešo vietu svētdien Vācija ar rezultātu 3-0 (25:21, 26:24, 25:23) uzveica Franciju.

Tikmēr Krievija sestdien izcīnīja piekto vietu čempionātā, ar 3-0 (25:19, 25:21, 25:18) pieveicot Irānu, kam iegūtā sestā vieta ir lielākais sasniegums pasaules čempionātu vēsturē.

Turnīrā sacentās 24 izlases, kas sākotnēji bija sadalītas četrās apakšgrupās pa sešām. Otro posmu sasniedza katras grupas četras labākās vienības, jau šajā kārtā sacensības noslēdzot Venecuēlai, Kamerūnai, Dienvidkorejai, Tunisijai, Meksikai, Ēģiptei, Beļģijai un Puertoriko.

Otrajā posmā 16 izlases bija sadalītas divās grupās pa astoņām katrā, līdzi ņemot pirmā posma savstarpējo spēļu rezultātus. Pēc viena apļa turnīra trešajā posmā iekļuva katras grupas trīs labākās komandas, šajā posmā turnīru noslēdzot ASV, Serbijai, Argentīnai, Itālijai, Austrālijai, Kanādai, Somijai, Kubai, Bulgārijai un Ķīnai.

Līdz ar to čempionāta trešajam posmam nespēja kvalificēties ne pagājušā turnīra sudraba medaļnieki no Kubas, nedz arī pagājušā čempionāta trešās vietas ieguvēja Serbija.

Iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms četriem gadiem risinājās Itālijā, Brazīlija finālā trijos setos apspēlēja Kubu, kamēr pie bronzas tika Serbija.