"Rīgas Volejbola skola"/"Latvijas Universitāte" (RVS/LU) un "SuFA klubs"/"Daugavpils Universitāte" komandas sestdien izcīnīja uzvaras Baltijas sieviešu volejbola līgas (BSVL) pirmajos mačos.

RVS/LU viesos ar rezultātu 3-1 (18:25, 26:24, 26:24, 25:15) uzvarēja Tallinas "Audentes"/NK komandu. Ar 18 punktiem rīdziniecēm izcēlās Kristīne Kramēna, kura četrus no tiem guva ar "eisiem".

Svētdien turpat Tallinā RVS/LU ar 1-3 (20:25, 24:26, 25:22, 20:25) zaudēja "TalTech"/"Tradehouse" volejbolistēm. Arī šajā mačā viešņām rezultatīvākā bija Kramēna, kura guva 21 punktu.

Tikmēr "SuFA"/DU sestdien izbraukumā ar 3-2 (11:25, 25:22, 25:22, 21:25, 15:12) pārspēja "Jelgavu". Daugavpilietēm 27 punktus guva Darja Boliņa, bet jelgavniecēm 22 punktus sarūpēja Liene Šimkuse.

Tāpat kā RVS/LU, Tallinā viesojās arī "Rīgas Stradiņa Universitāte"/"Murjāņu Sporta ģimnāzija" (RSU/MSĢ), kas aizvadīja mačus ar tām pašām pretiniecēm. Sestdien mačā ar "TalTech"/"Tradehouse" tika piedzīvots zaudējums 0-3 (21:25, 8:25, 19:25), bet svētdien tika nopelnīts punkts par zaudējumu 2-3 (25:21, 26:28, 29:27, 10:25, 8:15) "Audentes"/NK komandai.

Otrajā mačā viešņām ar 26 punktiem, no tiem pieciem blokā un četriem ar "eisiem", izcēlās Kristīne Leskinoviča.

BSVL sacensībās startēs desmit komandas. Bez četrām Latvijas vienībām četras komandas pārstāv arī Igauniju ("Barrus"/"Voru", Tartu TU/"Bigbank", Tallinas "TalTech"/"Tradehouse" un "Audentese SG"/NK), bet divas - Lietuvu (Jonavas "Aušrine-KKSC" un "Kaunas").

Komandas katra ar katru spēlē divus apļus. Ceturtdaļfinālos iekļūs pirmās astoņas vienības, kuras ceturtdaļfinālā divās spēlēs un, ja nepieciešams, "zelta setā" līdz 15 punktiem noskaidros finālčetrinieka dalībnieces.

Izšķirošās cīņas notiks 25. un 26.februārī.

Pagājušajā sezonā medaļas tika dalītas bez Latvijas klubu līdzdalības, par čempionēm kļūstot "Kaunas ASU" volejbolistēm.