Samoilovs/Šmēdiņš sakauj pārsteidzošos igauņus un triumfē Jūrmalas turnīrā

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš svētdien triumfēja Jūrmalā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas trīs zvaigžņu turnīrā.

Vispirms Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, pusfinālā ar rezultātu 2-0 (21:13, 21:17) pārspēja Vācijas duetu Armīnu Dollingeru/Ēriku Štadī (24.).

Finālā latviešu pretinieki bija Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs, kuri šajā turnīrā daudzus pārsteidza ar savu spēli. Viņi pusfinālā ar 2-1 (19:21, 21:15, 16:14) pārspēja baltkrievus Aljaksandru Dzjadkou un Pāvelu Pjatrušku.

Finālā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (23:21, 21:14) pieveica igauņus. Šajā mačā izšķirošais moments bija pirmā seta izskaņā, kad latvieši atspēlējās no 17:20 un uzvarēja setu. Otrajā setā viņi pēc līdzīga sākuma ieguva pārliecinošu vadību un izcīnīja zelta medaļas.

Savukārt Dzjadkou/Pjatruška izcīnīja bronzas godalgu, cīņā par trešo vietu ar 2-0 (21:19, 21:16) uzvarot Dollingeru/Štadī.

Samoilovs/Šmēdiņš tādējādi triumfēja turnīrā otro nedēļu pēc kārtas, jo pagājušajā nedēļā viņi bija labākie Maskavas četru zvaigžņu turnīrā. Tas palīdzēja tikt pie vērtīgiem olimpiskā ranga punktiem cīņā par vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi no notikumiem Majoru pludmales volejbola laukumā, un tajā var lasīt detalizētu Latvijas dueta spēļu aprakstu.

Jūrmalas trīs zvaigžņu turnīrs: Samoilovs/Šmēdiņš cīnās par medaļām
Svētdienas spēles: Pusfināls: Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs - Aljaksandrs Dzjadkou/Pāvels Pjatruška 2-1 (19:21, 21:15, 16:14);Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 2-0 (21:13, 21:19);Bronzas spēle:  plkst. 15:35 Aljaksandrs Dzjadkou/Pāvels Pjatruška - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 2-0 (21:19, 21:16)Zelta spēle: plkst. 17:05 Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 2-0 (23:21, 21:14)
Samoilovs/Šmēdiņš par uzvaru turnīrā saņems 10 000 dolāru no 75 000 dolāru lielā naudas balvu fonda. Tāpat viņi tika pie 600 punktiem 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijā.
Līdz ar to Samoilovs/Šmēdiņš divas nedēļas pēc kārtas izcīnījuši uzvaru turnīros. Pagājušajā nedēļā viņi bija labākie Maskavas četru zvaigžņu turnīrā.
Šmēdiņš neslēpa, ka šajā turnīrā viņi nejutās labi, taču vēlme parādīt skatītājiem bija liela. Samoilovs uzsvēra, ka uzvara šajā turnīrā palīdzēja uzlabot situācija olimpiskajā rangā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 21:14. Latvieši triumfē turnīrā Jūrmalā. Šmēdiņš bloķēja Tīsāru, tad Samoilovs sasteidza notikumus un kļūdījās, trāpot tīklā. Viņš reabilitējās un panāca mačbumbu mirkli vēlāk, bet pirmajā mačbumbā Šmēdiņš servēja ārpus laukuma. Ar otro piegājienu latvieši noslēdza spēli, uzvaru nesošo punktu gūstot Samoilovam.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 18:12Šmēdiņš ar servi sagādāja savai komandai vēl vienu punktu, tad viņš aizsardzībā nospēlēja labi un epizodi noslēdza ar gremdi. Tīsārs pie tīkla iespieda bumbu un pārtrauca latviešu izrāvienu. Tomēr uzreiz Samoilovs apspēlēja pretinieku bloku.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 15:11.Latvieši pēc tehniskā pārtraukuma guva divus punktus - pēc labas aizsardzības Šmēdiņš pie tīkla pārmeta bumbu pāri, tad igauņi kļūdījās. Samoilovs pārsita bumbu pāri blokam nākamajā izspēlē, tam sekoja Nilvaka kļūda.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 11:10Nilvaks neveiksmīgi servēja, bet tad Šmēdiņš blokā guva punktu un panāca 9:8. Samoilovs pacēla bumbu, taču pēc tam neveiksmīgi uzbruka. Arī Tīsāram bija kļūda servē, savukārt nākamajā epizodē Samoilovs blokā guva punktu (11:9). Tehniskajā pārtraukumā komandas devās pēc Tīsāra spēcīga sitiena pa līniju.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 7:7Cīņa punkts punktā bija otrā seta turpinājumā. Latvieši neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā, un Tīsārs pie tīkla guva kārtējo punktu. Šmēdiņš asā leņķī raidīja bumbu pretinieku laukumā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21, 3:3Latvieši turpināja spēlēt veiksmīgi, un aizsardzībā pacēla bumbu, kas ļāva gūt punktu. Šmēdiņš izservēja ārpus laukuma, tad viņš atdūrās Tīsāra blokā. Komandas turpināja gūt punktus.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 23:21. Latvieši uzvar 1. setu. Šmēdiņš vēlreiz teicami servēja, kas Samoilovam palīdzēja blokā gūt vieglu punktu (20:20). Igauņi guva grūtu punktu, Samoilovs atbildēja ar trāpījumu pa sāna līniju. Viņš nākamo punktu guva ar servi, bet tad garākā izspēlē igauņi sita tīklā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 19:20Šmēdiņš raidīja bumbu gar sāna līniju, bet tad Nilvaks sitienā pa diagonāli netrāpīja laukumā. Nesaprašanās aizsardzībā latviešiem maksāja punktu, tad Tīsārs bloķēja Šmēdiņu un ieguva setbumbu. Samoilovs punktu atguva ar māņu sitienu pa līniju, tad Šmēdiņa lieliskā serve nostādīja pretiniekus neērtā uzbrukumā, un to latvieši izmantoja, izspēlējot teicamu uzbrukumu.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 15:18Igauņi spēja aizsardzībā uzņem Šmēdiņa uzbrukuma pa līniju un uzvarēja sarežģītā izspēlē, bet tad Samoilovam neizdevās tik garām pretinieku blokam.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 14:14Igauņi atguva divu punktu pārsvaru, bet Samoilovs uzreiz atbildēja ar savu diagonāles uzbrukumu. Nilvaks apspēlēja Samoilova bloku, tomēr latvietis uzreiz precīzi iespēlēja bumbu laukuma dziļumā. Sīvā cīņā komandas turpināja gūt punktus, bet tad Šmēdiņš izcēlās ar varenu bloku.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 10:11Šmēdiņš uzbrukumā trāpīja pretiniekam pa galvu, un no tās bumba izlidoja ārpus laukuma. Igauņi guva savu 11. punktu, bet tehniskajā pārtraukumā komandas devās pēc Samoilova māņu sitiena.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 8:10Igauņi ieguva divu punktu pārsvaru, haotiskā izspēlē panākot, ka latvieši nesaprotas bumbas uzņemšanā. Viņiem izdevies 4:0 izrāviens.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 8:9Samoilovs augstā lēcienā sita gar sāna līniju, bet tad Tīsāra uzbrukumu atvairīt nespēja Šmēdiņš. Igaunis izservēja ārpus laukuma, savukārt nākamajā epizodē Samoilovs lieliski nospēlēja blokā. Nilvaks tehniski nospēlēja uzbrukumā, kad raidīja bumbu pašā laukuma stūrī, bet tad latvieši zaudēja divus punktus pēc kārtas pēc Šmediņa neveiksmēm uzbrukumā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs 5:5Spēles iesākumā igauņiem izdevās gūt punktu, bet tad Šmēdiņš divās epizodēs pēc kārtas bija precīzs. Latvieši turpinājumā izvirzījās vadībā ar 5:3, tomēr Šmēdiņa auts un Samoilova sitiens tīklā ļāva igauņiem izlīdzināt.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs. Spēle sākusies.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Kusti Nilvaks/Marts Tīsārs. Iesildīšanās noslēgusies. Spēlē tūlīt sāksies.
Jūrmalas turnīrā atlikusi vēl tikai viena spēle, kurā atkal par zelta medaļām cīnīsies Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš. 2017. gadā Eiropas čempionāta finālturnīrā Jūrmalā latvieši izcīnīja sudraba godalgas. Savukārt gadu iepriekš Samoilovs/Šmēdiņš Jūrmalā uzvarēja Eiropas čempionāta "Masters" sērijas turnīrā.
Kadrs no bronzas fināla spēles.
Aljaksandrs Dzjadkou/Pāvels Pjatruška no Baltkrievijas izcīna trešo vietu Jūrmalas turnīrā. Viņi ar rezultātu 2-0 (21:19, 21:16) pārspēja vāciešus Armīnu Dollingeru/Ēriku Štadī.
Samoilovs pēc spēles atzina, ka šodien jūtas saguruši. Tāpat viņš izteica pateicību līdzjutējiem, kas bijuši kā trešais spēlētājs laukumā. "Igauņus zinām. Esam ar viņiem spēlējuši. Mums jāparāda labāka spēle," par finālu teica Samoilovs.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 21:19. Latvieši iekļūst finālā.Samoilovs panāca pirmo mačbumbu. Noslēdzošajā izspēlē Šmēdiņš servēja, bet Samoilovs bloķēja, panākot uzvaru un iekļūstot finālā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 19:17Samoilovs svarīgā brīdī trāpīja "eisu", savukārt nākamajā epizodē Dollingers sita bumbu ārpus laukuma. (16:16). Vācietis apturēja latviešu izrāvienu ar māņu sitienu laukuma dziļumā, savukārt Šmēdiņš atbildēja ar līdzīgu sitienu. Dollingera uzbrukums lidoja ārpus laukuma, tad Šmēdiņš uzbruka gar sāna līniju, un bumbu nedaudz aizskāra Dollingers.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 14:16Šmēdiņš sita garām pretinieku blokam, Dollingers apspēlēja Samoilova bloku, bet Šmēdiņš nākamajā epizodē uzbruka pēc pirmās piespēles (13:16). Tad viņš bloķēja pretinieku un turpināja pakaļdzīšanos.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 11:15Pēc pārtraukuma Dollingeram bija "bloks-auts", savukārt nākamajā epizodē Štadī iespieda bumbu latviešu laukumā. Vienības turpinājumā punktus guva pamīšus, tomēr Dollingers ar bloku mirkli vēlāk panāca 15:11.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 9:12Samoilovam precīzs uzbrukums pa diagonāli, tad viņam neprecīza serve. Tehniskajā pārtraukumā komandas devās pēc Šmēdiņa sitiena blokā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 8:10Samoilovs atjaunoja neizšķirtu rezultātu, tad Dollingers "ienagloja" bumbu laukumā. Vēl vienas garas izspēles noslēgumā Šamoilovs ar kustību nomānīja bloķētāju un piespēlēja Šmēdiņam, kurš spēcīgi sita. Tam sekoja vāciešu divi punkti pēc kārtas.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 6:7Pēc pusminūtes pārtraukuma Šmēdiņš ar iespaidīgu sitienu guva punktu, tam sekoja gara izspēle, kurā latvieši noturēja aizsardzību, un atkal Šmēdiņš trieca bumbu laukumā. Tad viņš ieservēja tīklā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 4:6Štadī ar māņu sitienu apspēlēja Šmēdiņa bloku, bet tad latvieša sitiens asā leņķī atdūrās tīklā. Latviešiem neizdevās saspēle, izspēle kļuva haotiska un vācieši tika pie punkta.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13, 4:3Otrajā setā pirmo punktu guva vācieši, bet tad pēc Šmēdiņa uzbrukuma bumba no Dollingera pirkstiem atstāja laukumu. Samoilovs pie tīkla pieļāva tehnisku kļūdu, tad vāciešiem izdevās uzbrukums (3:1). Samoilovs uzbrukumā trāpīja Dollingeram pa galvu, un bumba no viņa atstāja laukumu. Šmēdiņs nospēlēja blokā, tad pretinieki sita tīklā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 21:13. Latvieši uzvar 1. setu. Latvijas pludmales volejbolisti turpināja darboties teicami un pie rezultāta 20:13 ieguva setbumbu. Pirmo setu latvieši uzvarēja ar pirmo setbumbu, kad Samoilova serve pretiniekiem bija par sarežģītu.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 17:13Abi dueti apmainījās ar punktu guvumiem, savukārt mirkli vēlāk latvieši aizsardzībā nospēlēja labi un ieguva uzbrukuma iespēju, un vācieši aizsardzībā nesapratās (16:12). Šmēdiņš nedaudz izservēja ārpus laukuma, taču haotiskā un aizraujošā izspēlē Samoilovs guva punktu ar bloku.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 14:11Vāciešiem pie tīkla ļoti bieži veicās, kad bumba no tīkla troses iekrita laukumā. Samoilovs izcēlās ar augsto piespēli palēcienā, kas izkārtoja Šmēdiņam uzbrukumu. Dollingers kļūdījās uzbrukumā, tad latvieši pēc lieliskas aizsardzības izkārtoja uzbrukumu Samoilovam, kurš trieca bumbu laukumā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 11:10Štadī uzbrukumā trāpīja Samoilovam pa galvu un guva punktu, bet Dollingera kļūda servē atjaunoja līdzsvaru rezultātā. Štadī sita ārpus laukuma uzbrukumā pa diagonāli. Pēcāk Samoilovs spēcīgi uzbruka, pretinieki ar grūtībām bumbu uzņēma, tomēr latvietis pie tīkla guva punktu. Vāciešiem pie tīkla paveicās, taču tehniskajā pārtraukumā komandas devās pēc Samoilova māņu sitiena laukuma dziļumā.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 7:7Latvieši turpināja aizsardzībā celt bumbas, tomēr to neizdevās pārvērst gūtos punktos. Dolingers ar "eisu" izlīdzināja rezultātu.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 7:5Pie rezultāta 4:4 Šmēdiņš ar spēcīgu servi pārsteidza pretiniekus un guva punktu, tad nākamajā izspēlē viņš aizsardzībā pacēla bumbu un panāca, ka uzbrukumā pretinieks kļūdās (6:4). Nākamajā izspēlē latvieši divas reizes uzņēma pretinieku uzbrukumus, taču nespēja gūt punktu. Štadī no labas epizodes sita bumbu ārpus laukuma.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī 3:3Šmēdiņš maču iesāka ar labu servi, kas deva uzbrukuma iespēju, taču viņš trāpīja blokā. Samoilovs guva pirmo punktu ar precīzu māņu sitienu pa sāna līniju, bet tad arī Dollingers bija precīzs. Cīņa punkts punktā ritēja arī nākamajās epizodēs.
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī. Spēle sākusies!
Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš - Armīns Dollingers/Ēriks Štadī Abi dueti laukumā iesildās un gatavojas spēlei. Drīz spēle Majoros lieliskajos laika apstākļos varēs sākties.
Par pirmajiem finālistiem sensacionāli kļūst igauņi Kusti Nilvaks un Marts Tīsārs, kuri pusfinālā ar 2-1 (19:21, 21:15, 16:14) pārspēja baltkrievus Aljaksandru Dzjadkou un Pāvelu Pjatrušku.
Nilvaks/Tīsārs otrajā setā ar 21:15 pieveica Dzjadkou/Pjatrušku un panāca trešo setu šajā mačā. Pirmais pusfināls spēles intrigas ziņā neliek vilties.
Majoros jau rit pirmā pusfināla spēle. Pirmajā setā baltkrievi Aljaksandrs Dzjadkou un Pāvels Pjatruška ar rezultātu 21:19 pārspēja igauņus Kusti Nilvaku un Martu Tīsāru.
Pārējie Latvijas dueti sestdien izslēgšanas spēlēs pie uzvarām netika. Šeit aplūkojams visu spēļu detalizēts apraksts. https://www.delfi.lv/sports/news/other_kinds/voleyball/samoilovssmedins-parliecinosi-iesolo-jurmalas-turnira-pusfinala.d?id=51398017
Pasaules kausa izcīņas trīs zvaigžņu posmā Jūrmalā svētdien tiek aizvadītas izšķirošās spēles - pusfināli un cīņas par godalgām. Pulksten 12:35 savu pusfinālu aizvadīs latvieši Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kuri Vācijas duetu Armīnu Dollingeru/Ēriku Štadī.