Šmēdiņš/Samoilovs Pasaules tūres posmā Gštādē uzvar grupā

Latvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien Gštādē pēc diviem panākumiem izcīnīja uzvaru grupā Pasaules tūres četru zvaigžņu turnīrā, bet Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs piedzīvoja zaudējumu pirmajā spēlē.

Duets Pļaviņš/Točs, kas sacensībās izlikts ar 17.numuru, ar 0-2 (19:21, 18:21) piekāpās Kanādas pārim Sems Pedlovs/Sems Šahters (16.).

Līdzīgā cīņā noritējušā pirmajā setā nelielā vadībā, kas nepārsniedza divus punktus, bija latvieši, kanādiešiem pirmoreiz izvirzoties vadībā ar 15:14 un setu pabeidzot savā labā - 21:19.

Otro setu labāk sāka kanādieši, panākot 5:2 vadību, taču Pļaviņš un Točs rezultātu līdzsvaroja, izvirzoties vadībā ar 10:9. Seta turpinājumā tomēr pārāki bija kanādieši, kuri guva trīs pēdējos punktus spēlē un uzvarēja ar 21:18.

Otrs Latvijas duets Samoilovs/Šmēdiņš (12.) pirmajā spēlē ar 2-0 (21:15, 21:19) pārspēja Brazīlijas duetu Gustavu Karvaljaess/Arturs da Silva (21.).

Pirmajā setā pēc 6:6 latvieši guva trīs punktus pēc kārtas un aizvadīja cīņu līdz uzvarai setā - 21:15.

Otrajā setā ar 7:2 vadībā izvirzījās brazīlieši. Latvijas pāris noķēra pretiniekus (9:9), un pēc 14:14 brazīlieši vairs ne reizi neizvirzījās vadībā, setam beidzoties ar Samoilova bloku - 21:19.

Cīņā par uzvaru grupā latvieši ar 2-1 (21:17, 15:21, 15:12) apspēlēja olimpiešus poļus Pjotru Kantoru un Bartošu Losjaku (5.).

Pirmajā setā lielāko daļu laika vadībā bija poļi, bet pēc 17:17 punktus guva vien Samoilovs ar Šmēdiņu. Otrajā setā Polijas duets pēc 0:0 ne reizi neļāva pretiniekiem izlīdzināt rezultātu, pārliecinoši uzvarot ar 21:15.

Arī trešo setu pārliecinošāk sāka poļi, vairākkārt panākot divu punktu pārsvaru, taču pēc 10:10 trīs punktus pēc kārtas guva latvieši, kas izrādījās izšķirīgie uzvaras sasniegšanai - 15:12.

Līdz ar to Samoilovs ar Šmēdiņu iekļuva izslēgšanas spēļu otrajā kārtā.

Jau ziņots, ka sieviešu turnīrā trešdien Latvijas vadošais sieviešu duets Anastasija Kravčenoka/Tīna Graudiņa, kuras turnīrā izsētas ar desmito numuru, ar 2-1 (26:24, 21:23, 17:15) pieveica Kanādas duetu Megana Maknamara/Nikola Maknamara (23.).