Točs par 'Saulkrastu kokteili': teicams šovs ir nodrošināts
Foto: Latvijas Volejbola federācija

Trešā Latvijas pludmales volejbola čempionāta "ERGO Open 2020" posma, kas no 23. līdz 25. jūlijam "Saulkrastu kokteiļa" ietvaros tradicionāli notiks tikai vīriešu pāriem, vēstnesis ir Edgars Točs, kurš uzsver, ka šajās sacensībās teicams šovs ir garantēts.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Andra Vanaga un Guntara Zonberga izauklētais Saulkrastu turnīrs ar vēsturi gandrīz triju gadu desmitu garumā ne tikai Latvijas pludmales volejbolā, bet visā Latvijas sportā ieņem neaizmirstamu vietu. Šogad, kad Covid-19 dēļ Pasaules tūres sacensības ir apturētas līdz rudenim, labākie Latvijas pludmales volejbolisti ir ieguvuši iespēju pilnvērtīgi izspēlēties Latvijas čempionāta "ERGO Open 2020" posmos, bet līdzjutēji – unikālu iespēju vērot savus elkus klātienē.

"Man Saulkrastu posms asociējas ar lielu cilvēku skaitu, šovu un kārtīgu zaļumballi pēc sacensību beigām," par "Saulkrastu kokteili" Latvijas Volejbola federācijas preses dienestam stāstīja Točs. "Tā ir laba atmosfēra, kas, latviešu cilvēkiem iesilstot dienas gaitā, kļūst īpaša finālu laikā vakarā."

"Saulkrastu sacensības ir populāras visu iedzīvotāju, tai skaitā slavenību vidū, kuru te netrūkst. To nosaka gan kultūras programmas piedāvājums, ieskaitot džezu, gan strītbola sacensības festivāla programmā," sprieda Točs. "Ja vēl ir labs laiks, tad teicams šovs ir nodrošināts."

Volejbolists ar ģimeni bieži iegriežas Saulkrastos ne tikai sacensību laikā, līdz šim "kokteilī" spēlējot "reizes desmit". "Braucam uz Minhauzena muzeju, Saulkrastos ir lieliska pludmale, kas ir savādāka nekā ikdienā ierastā, pieturam kādā kafejnīcā. Jūra ir savādāka. Ja būtu tuvāk, brauktu biežāk," smaidot pauda volejbolists.

Viens no šī brīža labākajiem Latvijas pludmales volejbolistiem iespaidīgā izmēra un svara kausu virs galvas ir cēlis trīs reizes. Divreiz (2014. un 2015. gadā) viņš to paveica ar pārinieku Rihardu Finsteru, bet pirms diviem gadiem – ar savu pašreizējo duetabiedru Mārtiņu Pļaviņu.

Arī šogad motivācija Točam ir visaugstākā, it sevišķi tāpēc, ka pagājušogad pusfinālā nācās zaudēt Krievijas, bet cīņā par trešo vietu – Lietuvas duetam: "Protams, uz katru turnīru braucam uzvarēt," viņš uzsvēra. "Gribam aizvadīt labus mačus, spēlēt tik labi, cik šobrīd varam, un no sirds izspēlēties."

Turnīra organizatori parasti sarūpē lielāko balvu fondu Latvijas čempionātā. Arī šogad Edgars zina stāstīt, ka tas būs 5000 eiro. Pašreizējos apstākļos, kad ir maz turnīru, kuros piedalīties, prēmiju naudas fonds patīkami priecē acis. Turklāt tas iepriekšējos gados ir atvilinājis uz Saulkrastiem pat olimpiskajās spēlēs pabijušus duetus, stiprinot konkurenci.

Turnīrs Točam un Pļaviņam ir kā kārtējais pakāpiens, atgriežoties pasaules sacensību apritē, taču svarīgs pakāpiens. "Tā ir sagatavošanās, cerot, ka kaut kad būs arī kaut kas cits – "King of the Court" Nīderlandē, Eiropas čempionāts, lielāki turnīri…" teica Točs, kuram kopā ar Mārtiņu nācās mainīt gatavošanās plānus trenera Genadija Samoilova vadībā.

"Pēc tam, kad mūs pēc Ēģiptes vīrusa karantīnas dēļ neielaida Katarā uz turnīru Dohā, ielīdām atpakaļ alā – sākām atkal strādāt fiziski, jo pirms tam bijām sevi veltījuši treniņiem ar bumbām," par nenotikušās sezonas pirmo pusi stāstīja volejbolists. "Dzinām sevi bedrē. Var teikt, ka turpināt to joprojām, jo arī šonedēļ mums vēl bija treniņi svaru zālē. Nozīmīgākās sacensības šosezon būs tikai pēc diviem mēnešiem. Šobrīd fiziski jūtamies ļoti labi."

Vēl viena "Saulkrastu kokteiļa" raksturīga iezīme ir izšķirošo cīņu aizvadīšana tuvu pusnaktij starmešu gaismā. Lūgts pastāstīt, kā viņam izdodas pielāgoties nepierastajiem apstākļiem, Edgars apstiprina, ka labi.

"Šķiet, ka bumba lido ātrāk. Daudz kas atkarīgs no lampām. Ja ir sliktākas lampas, bumba vienubrīd pazūd, un ir ātri jāreaģē, to atkal ieraugot," šova īpatnības atklāja Točs. "Vienu gadu laika apstākļu dēļ palika tikai divas lampas. Spēlējām."

Šogad volejbolists plāno piedalīties visos Latvijas čempionāta posmos. Varbūt vienīgi uz Daugavpili viņš netiks, un Pļaviņam nāksies meklēt citu pārinieku.

Latvijas čempionāta "ERGO Open" organizatoriem rīkojoties atbildīgi un ievērojot Latvijas valdības noteiktos drošības pasākumus, kas nepieciešami Covid-19 izplatības risku mazināšanai, skatītāju vietu skaits klātienē būs ierobežots, un ierasti pilnas skatītāju tribīnes šogad nedrīkstēs būt.

Tags

Edgars Točs Latvijas Volejbola federācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form