Latvijas pludmales volejbola duets Edgars Točs un Kristians Fokerots trešdien Omānā iekļuva pludmales volejbola profesionālās tūres (BPT) Sohāras "Future" sērijas turnīra ceturtdaļfinālā.

Pirmajā mačā ar otro numuru izsētie Točs/Fokerots ar 2-1 (21:17, 11:21, 15:10) uzvarēja kvalifikāciju pārvarējušos dāņus Madsu Mulgordu un Nikolaju Overgordu (15.).

Apakšgrupas otrajā mačā Latvijas pāra pretinieki bija ar septīto numuru izsētie mājinieki Ahmeds Alhusni un Haitams Alšereiki, kuri pirmajā grupas spēlē trešdien ar 2-1 (16:21, 23:21, 15:11) pieveica austrāliešus Džeimsu Takenu un Solomonu Bušbiju (10.).

Cīņā par pirmo vietu grupā un iekļūšanu ceturtdaļfinālā Točs/Fokerots svinēja uzvaru ar 2-1 (16:21, 21:14, 15:11).

Duets jau nodrošinājis vismaz dalītu piekto vietu un nopelnījis 180 pasaules ranga punktus.

Jau vēstīts, ka turnīra kvalifikāciju neizdevās pārvarēt diviem Latvijas pāriem - Mārtiņš Pļaviņš/Mihails Samoilovs zaudēja atlases otrajā mačā, kamēr Olivers Bulgačs/Markuss Graudiņš otrdien nespēja pārvarēt pirmo kārtu.

Par sniegumu turnīrā Pļaviņš ar Samoilovu nopelnīja 100 pasaules ranga punktus, bet Bulgačs ar Graudiņu 60 punktus.

Turnīrā Pļaviņš ar Samoilovu izcīnīja dalītu 17.vietu, bet Graudiņš ar Bulgaču - dalītu 21.vietu.

"Pro Beach Tour" rangā pirmā līmeņa sacensības šogad saucas "Elite 16", rangā otrās ir "Challenge", trešās - "Future" sacensības.