Volejbola kašķis: LVF gaida publisku atvainošanos par neslavas celšanu
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Volejbola federācija (LVF) no biedrības "Es par volejbolu!" sagaida publisku atvainošanos gan federācijai kopumā, gan tās prezidentam Atim Sausnītim (attēlā) par neslavas celšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pirmdien noraidīja biedrības "Es par volejbolu!" iesniegto sūdzību par Latvijas Volejbola federācijas (LVF) prezidenta vēlēšanu leģitimitāti. Tiesa tika lūgta vērtēt LVF prezidenta vēlēšanu godīgumu, jo Ata Sausnīša pārvēlēšanā organizācija saskatīja virkni "būtisku pārkāpumu".

"Iepazinos ar tiesas lēmumu un secināju, ka viss šeit ir "vienos vārtos". Visas izvirzītās prasības pret mums ir noraidītas ar attaisnojošiem dokumentiem," norādīja (LVF) ģenerālsekretārs Edgars Zaiženijs. "Mūsu viedoklis ir tāds, ka šis tiesas process ļoti kaitē Latvijas volejbola tēlam kopumā, un šī pusotra gada laikā, kamēr notika tiesas darbi, publiskais tēls tika grauts gan Latvijas, gan starptautiskajā telpā," viņš teica.

Pēc Zaiženija paustā, skandāls ap LVF ietekmējis arī sponsoru vēlmi sadarboties ar to.

"Protams, arī visi sadarbības partneri jautāja, kas notiek ar šo tiesu. Vienmēr norādījām, ka no mūsu puses viss ir bijis pareizi, ko tiesas lēmums arī pierādīja. Sponsori un atbalstītāji tiešām novērsās un nebija viegli. Viņi arī redzēja, ka mums ir tiesas darbi un līdz ar to uz mums skatījās šaubīgi," atklāja ģenerālsekretārs.

Zaiženijs uzskata, ka LVF no savas puses ir veikusi profesionālu un pareizu darbu.

"Gan savā, gan LVF prezidenta un viceprezidenta vārdā varu pateikt, ka LVF darbinieku kompetence tika neattaisnojoši noniecināta, un tiesas lēmums parādīja, ka šajā organizācijā strādājošie darbinieki ir kompetenti un sava darba profesionāļi. Uzskatu, ka prezidenta vēlēšanu procesā viss tika veikts precīzi, turklāt visiem biedriem, kuri piedalījās, bija balsošanas pilnvaras, procesam notiekot likumīgi," pauda Zaiženijs.

"Es par volejbolu!" gan pagaidām ir citādākās domās, jo organizācijas valdes priekšsēdētājs Kaspars Timermanis spriedumu uzskata par nepamatotu. Viņš iepriekš pauda, ka tiesa nav pietiekoši iedziļinājusies prasītāja argumentācijā un nepareizi novērtējusi pierādījumus, tādējādi tiks sagatavota un iesniegta apelācijas sūdzība.

"Tas ir viņu kompetencē, ko viņi darīs tālāk," turpināja Zaiženijs. "Tiesas lēmums ir uz 11 A4 lapām, kur viss ir iztirzāts sīki un konkrēti. Tādēļ man nav ne jausmas, ko viņi vēl cenšas pierādīt. Jāpiebilst, ka šīs biedrības cilvēki pārstāvēja Ozolnieku volejbola klubu, kuri uzskatīja, ka viņi nav laikus saņēmuši informāciju par prezidenta vēlēšanām un savlaicīgi nevarēja izvirzīt savu kandidātu," viņš norādīja, uzsverot, ka līdz kongresam LVF netika saņemta neviena sūdzība - tādas uzradās tikai pēc tam.

Zaiženijs uzskata, ka pašreizējais tiesas lēmums noņems negatīvo "ēnu" no LVF. "Tagad atkal būsim pilntiesīgi iet un runāt ar sponsoriem, bet šis laiks kopumā bija sarežģīts. Nav patīkami saņemt šādus apvainojumus, zinot, ka mēs strādājam un darām visu to labāko. Tas mūsu darbiniekus ietekmē arī psiholoģiski," viņš piebilda.

Biedrība "Es par Volejbolu!" jau labu laiku ir opozīcijā LVF pašreizējai vadībai.

Tags

Atis Sausnītis Volejbols
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form