Edvīna Skrūdera pārstāvētais klubs Rumānijā pirmdien finišēja piektajā vietā, Kristera Dardzāna pārstāvētā Perudžas vienība Itālijā cīnās pusfināla sērijā, Jānis Jansons un Toms Vanags Kiprā zaudēja Kipras kausa pusfinālā, bet ceturtdaļfināla barjeru Francijas "ProB" līgā nepārvarēja Atvars Ozoliņš, informē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Itālijas superlīgas pusfinālā uzvara un zaudējums pagājušajā nedēļā tika Kristera Dardzāna pārstāvētajai Perudžas "Sir Safety" vienībai, kas mājās ar 1-3 (22:25, 25:22, 22:25, 20:25) piekāpās Modenas "Leo Shoes PerkinElmer", bet otrajā cīņā viesos pārspēja Modenas vienību ar 3-1 (25:23, 22:25, 25:21, 25:21). Sērijā rezultāts ir 1-1. Latvijas volejbolists laukumā nedevās.

Renāra Paula Jansona pārstāvētā Ālstas "Lindemans" Beļģijas čempionāta otrā posma spēlēs divreiz zaudēja Menenas "Decospan" vienībai. Savā laukumā tika atzīts pretinieku pārākums ar 1-3 (18:25, 25:22, 18:25, 22:25), bet viesos – ar 0-3 (31:33, 21:25, 21:25).

Jansons pirmajā spēlē laukumā uz maiņu devās ceturtajā setā, gūstot trīs punktus uzbrukumā, bet otrajā mačā viņš devās laukumā uz maiņu pirmajos divos setos, pa punktam gūstot uzbrukumā un blokā.

Bez izcīnītiem punktiem četrās spēlēs labāko četriniekā Ālstas vienība ieņem ceturto vietu.

Francijas otrajā spēcīgākajā līgā no cīņas par medaļām ceturtdaļfinālā izstājusies "ProB" Atvara Ozoliņa pārstāvētā Frežī AMSL, kas pēc 3-2 (25:23, 25:23, 24:26, 17:25, 15:9) uzvaras savā laukumā izšķirīgajā sērijas spēlē viesos ar 2-3 (21:25, 27:25, 25:18, 14:25, 14:16) piekāpās "Saint-Jean d'Illac", sērijā zaudējot ar 1-2.

Latvijas izlases otrā tempa uzbrucējs pirmajā spēlē laukumā uz maiņu devās pirmajā, otrajā un ceturtajā setā, gūstot septiņus punktus, no kuriem divus – blokā un vienu punktu – ar servi. Arī otrajā cīņā viņš laukumā devās uz maiņu, punktus negūstot.

Rumānijā Edvīna Skrūdera pārstāvētā Bukarestes "Olimpia Titanii" ieņēma piekto vietu. Cīņās par 5.-8. vietu Bukarestē "Olimpia Titanii" ar 3-0 (25:17, 26:24, 25:22) pieveica Zalovas "CSS CNE LAPI Dej SCM", bet ar 2-3 (21:25, 21:25, 25:19, 27:25, 10:15) piekāpās Baja Mares "CS Stiinta Explorari".

Skrūders pirmajā cīņā guva četrus punktus, realizējot četrus no septiņiem uzbrukumiem, bet otrajā, kuru Latvijas cēlājs uzsāka pamatsastāvā, viņš pirmajā setā tika nomainīts, laukumā uz maiņu atgriežoties trešajā setā un gūstot divus punktus – pa vienam blokā un ar servi.

Ar 53 punktiem 28 spēlēs galvaspilsētas klubs ieņēma piekto vietu.

Kipras kausa finālā neizdevās iekļūt cēlāja Jāņa Jansona un otrā tempa uzbrucēja Toma Vanaga pārstāvētajai Nikosijas APOEL, kas finālčetriniekā Nikosijā pusfinālā ar 0-3 (18:25, 24:26, 15:25) piekāpās Famagustas "Nea Salamina". Abi Latvijas volejbolisti aizvadīja spēli no pirmās līdz pēdējai minūtei.