Anglijas futbola izlase, turpinot gatavoties jūnijā paredzētajam Pasaules kausa finālturnīram, piektdien pārbaudes mačā slavenajā Vemblija stadionā ar 3:0 (1:0) pieveica Peru valstsvienību.

Par mača spožāko spēlētāju kļuva angļu uzbrucējs Daniels Staridžs, kurš 32.minūtē ar lielisku sitienu vārtu devītniekā no soda laukuma robežas atklāja cīņas rezultātu.

Otrajā puslaikā vēl divus vārtus mājinieku labā guva aizsargi Gerijs Keihils un Fils Džagelka.

Zīmīgi, ka Anglijas un Peru valstsvienības tikās pirmo reizi kopš 1962.gada.

Turpinājumā Anglijas valstsvienība dosies uz ASV, lai Maiami aizvadītu pēdējo treniņnometni pirms Pasaules kausa.

Gaidāmajā Pasaules kausa izcīņā Anglija spēlēs D apakšgrupā ar Urugvaju, Kostariku un Itāliju.

Tikmēr citā pārbaudes mačā pašreizējā pasaules čempione Spānija savā laukumā ar 2:0 (0:0) pieveica Bolīviju.

Mača rezultātu ar precīzu 11 metru soda sitienu 51.minūtē atklāja uzbrucējs Fernando Torress, bet sešas minūtes līdz pamatlaika beigām viņam piebalsoja pussargs Andress Injesta.

Pasaules kausa izcīņā Spānija cīnīsies B apakšgrupā kopā ar Nīderlandi, Čīli un Austrāliju.

Arī Čīle piektdien aizvadīja pārbaudes spēli, savā laukumā ar 3:2 (1:2) pieveicot Ēģipti.

Zīmīgi, ka dueļa laikā Čīle bija nonākusi iedzinējos ar 0:2, taču prata atspēlēties un gūt panākumu.

Uzvaru guvusi arī bijusī Latvijas izlases pretiniece Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā Bosnija un Hercegovina, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) apspēlēja Kotdivuāru.

Abus vārtus bosniešu labā guva slavenais uzbrucējs Edins Džeko, kamēr sāncenšiem goda vārtus jau dueļa kompensācijas laikā guva Didjē Drogbā.

Kotdivuāra arī ir Pasaules kausa dalībniece, kas spēlēs vienā apakšgrupā ar Grieķiju, Kolumbiju un Japānu, bet Bosnija un Hercegovina cīnīsies ar Argentīnu, Irānu un Nigēriju.

Pasaules kauss no 12.jūnija līdz 13.jūlijam norisināsies 12 Brazīlijas pilsētās.