Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Anglijas futbolisti jau pirmajā puslaikā 'sabradā' Panamu; Keinam trīs vārti

Pasaules kausa izcīņas G apakšgrupas otrās kārtas spēlē svētdien Anglijas valstsvienība Ņižņijnovgorodas stadionā ar rezultātu 6:1 (5:0) sagrāva turnīra debitanti Panamu, nodrošinot sev vietu astotdaļfinālā.

Anglijas izlases labā trīs vārtus guva Harijs Keins, divreiz realizējot 11 metru soda sitienus, divas reizes precīzi sita Džons Stounss, bet vienreiz precīzs bija Džese Lingards, kurš izcēlās ar fantastisku tālsitienu. Savukārt Panama šajā mačā guva savus pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīrā, kad precīzs bija Felipe Balojs.

G grupā jau zināmas divas komandas, kuras jau garantējušas vietu izslēgšanas spēlēs – Beļģija un Anglija. Abas komandas pirmajās divās spēlēs izcīnījušas uzvaras un nākamajā spēļu kārtā savā starpā cīnīsies par pirmo vietu grupā.

Keins pēc šī mača kļuvis par Pasaules kausa rezultatīvāko spēlētāju pēc divām spēlēm. Viņš jau guvis piecus vārtus, kamēr tuvākajiem sekotājiem Krištianu Ronaldu no Portugāles un Romelu Lukaku no Beļģijas ir pa četriem "goliem".

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kausa spēle: Anglija – Panama
Pēc šī mača kļuvis zināms, ka no G grupas astotdaļfinālā iekļūst Beļģijas un Anglijas izlases. Abas izlases vēl savā starpā cīnīsies par pirmo vietu grupā.
90. min. Anglija izspēlēja standartsituāciju, un Stounss gandrīz aizsniedzās līdz bumbai. Tomēr tas neizdevās, un vārtsargs ieguva bumbu.
88. min. Panama sajutusi "golu" garšu un mēģina vēlreiz raidīt bumbu Anglijas vārtos. Panamieši labi saspēlējas, bet angļi darbojas diezgan relaksēti.
82. min Stērlings izdarīja sitienu no soda laukuma līnijas, cenšoties trāpīt tālajā vārtu stūrī, bet viņam neizdevās.
78. min. Anglija - Panama 6:1Panama izpildīja brīvsitienu. Anglijas izlases aizsardzības līnijai bija neliela nesaprašanās savā starpā un uz maiņu nākušais Felipe Balojs izklupienā sita bumbu apakšējā vārtu stūrī. Panamas izlase gūst savu pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīrā.
76. min. Panama labi izspēlēja stūra sitienu, un Torress ieguva bumbu pie tālā vārtu staba. Viņš, neapturot bumbu, sita garām vārtiem.
73. min. Anglijas izlasei standartsituācijas pirmajos mačos ļauj izveidot labas vārtu gūšanas iespējas, un šoreiz Hendersons labi sita pa vārtiem, bet bumba aizlidoja gar vārtu stabu.
72. min. Muriljo pats pazaudēja bumbu, Stērlings jau devās uzbrukumā un panamietis pārkāpa noteikumu un nopelnīja brīdinājumu. Viņam nākamā spēle būs jāizlaiž.
69. min. Tripjērs atstāja laukumu Anglijas izlasē, bet Rouzs iznāca viņa vietā. Panamas izlasē Balojs nomainīja Gomesu.
66. min. Muriljo pa kreiso malu devās uz Anglijas vārtiem, bet angļu vārtsargs Pikfords viņam devās virsū. Panamietis meta bumbu pāri, bet aizsargi neļāva tai lidot vārtos.
63. min. Maiņas abās komandās. Anglijas izlasē Džeimijs Vardijs un Fabians Delfs nomainīja Keinu un Lingardu. Panamas izlasē Avila iznāca Godoja vietā.
60. min. Anglija - Panama 6:0Ļoti kuriozi vārti Anglijas izlasei. Pēc Rubena Loftusa-Čīka tālsitiena bumba trāpīja pa Harija Keina kāju un tā ar augstu trajektoriju ielidoja Panamas vārtos. Keinam trīs vārti šajā mačā jeb "hat-trick"!
56. min. Kā jau varēja paredzēt, otrajā puslaikā spēles gaita ir daudz mierīgāka. Panama laukumā joprojām ir aktīvāka, un spēle vairāk rit Anglijas laukuma pusē, bet bez vārtu gūšanas iespējām.
50. min. Panama aktīvi iesākusi otro puslaiku, uzbrukumā veidojot momentus, tomēr līdz sitienam nonākt neizdevās. Anglijas pretuzbrukumā Stērlings lielā ātrumā steidza pēc tālas piespēles lūkoja iziet pret vārtsargu, tomēr Penedo laicīgi atstāja savus vārtus un neļāva anglim izdarīt sitienu.
Sācies 2. puslaiks.
45+1 min. Anglija - Panama 5:0Harijs Keins vēlreiz spēcīgi sit vārtu kreisajā augšējā stūrī, gūstot komandas piektos vārtus.
44 .min. 11 metru soda sitiens uz Panamas vārtiem.Hariju Keinu soda laukumā neatļauti turēja un nogāza Godojs. Pēc tam strīdā ar tiesnesi Eskobars nopelnīja brīdinājumu.
40. min. Anglija - Panama 4:0.Anglija ļoti labi izspēlēja standartsituāciju. Bumba tika iespēlēta soda laukumā, kur Harijs Keins ar galvu piespēlēja Rahīmam Sterlingam, kura sitienu ar galvu atvairīja Panamas vārtsargs Haime Penedo. Uzreiz pie atsistās bumbas piesteidzās Džons Stounss, kurš ar galvu sita to vārtos.
36. min. Anglija - Panama 3:0Džese Lingards devās ar bumbu uzbrukumā, viņš piespēlēja Rahīmam Stērlingam, kurš uzreiz atdeva bumbu atpakaļ. Lingards izpildīja perfektu tālsitienu, trāpot bumbu labajā vārtu stūrī.
 32. min. Stērlings mēģināja viltīgi apspēlēt aizsargu, bet tas neizdevās. Brīdi vēlāk angļi izspēlēja standartsituāciju, kurā Makgvairs pēc tālas piespēles ar galvu sita gar vārtiem. Stērlings jau lūkoja kā tikt pie bumbas, bet šī izspēle nebija veiksmīga.
28. min. Panama sāka vairāk spēlēt ar bumbu, pamazām virzoties uz Anglijas vārtiem. Tad Rodrigess saņēma piespēli soda laukumā, bet viņa leņķis pret vārtiem bija pārāk ass, tāpēc sitiens neizdevās.
23. min. Anglijas izlases spēlētājs Loftuss-Čīks nopelnīja brīdinājumu uzreiz pēc savas komandas gūtajiem vārtiem.
22. min. Anglija - Panama 2:0Harijs Keins pārliecinoši raidīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī un dubultoja savas komandas pārsvaru.
20. min. 11 metru soda sitiens uz Panamas vārtiem. Lingards rāvās uz vārtiem, bet viņu Eskobars nogāza.
16. min. Barsenas izpildīja griezto tālsitienu ar kreiso kāju, bet bumba aizlidoja gar vārtu stabu. Katrā gadījumā lieliska iespēja Panamai gūt savus pirmos vārtus Pasaules kausā.
10. min. Panamas izlases spēlētājs Kūpers asi nospēlēja pret Lingardu. Viņam šī ir otrā dzeltenā kartīte, līdz ar to panamietim būs jāizlaiž nākamā spēle.
8. min. Anglija - Panama 1:0Kīrans Tripjērs izpildīja stūra sitienu. Viņš teicami iespēlēja bumbu soda laukumā, kur Džons Stounss veikli izspruka starp aizsargiem uz tukšu laukuma un neviena netraucēts raidīja bumbu vārtos ar galvu.
5. min. Panamai bija ātrais pretuzbrukums, tomēr Godoja sitiens bija ļoti neveiksmīgs, lai arī pozīcija nebija peļama.
4. min. Spēle iesākusies ļoti lēnīgi. Vispirms Lingards saņēma sitienu ar elkoni pa žokli, un viņam tika sniegta palīdzība, savukārt pēcāk Panama tika pie brīvsitiena, taču sitiens bija neprecīzs.
Ņižņijnovgorodas stadionā šodien ir 34 grādi, futbolistiem būs jāspēlē diezgan sarežģītos laika apstākļos.
Pasaules kausa izcīņa svētdien turpinās ar Anglijas un Panamas izlašu otrās kārtas maču G grupā. Anglija pirmajā spēlē izglābās cīņā pret Tunisiju, gūstot vārtus kompensācijas laikā, bet Panama piedzīvoja sakāvi pret Beļģiju.