Beļģijas futbolisti nosargā uzvaru pret pārsteidzošo Kanādu

Katarā notiekošā Pasaules kausa F grupas mačā spēcīgā Beļģijas futbola izlase ar 1:0 (1:0) uzvarēja Kanādu, kas aizvadīja ļoti labu spēli un pārsteidza ar savu aktivitāti.

Vienīgos vārtus šajā spēlē 44. minūtē iesita Mišī Bašuajī.

Līdz ar to Beļģija kļuvusi par F grupas līderi, jo pirms tam trešdien pasaules vicečempione Horvātija nospēlēja bezvārtu neizšķirti ar Maroku.

Kaut arī Beļģija trešdienas spēli uzsāka kā neapšaubāma favorīte, Kanāda pārsteidza ar savu aktīvo spēli jau no pirmajām minūtēm. Tā vārtus apdraudēja biežāk nekā FIFA ranga otrās vietas īpašniece. Jau devītajā minūtē uz beļģu vārtiem pēc spēles ar roku savā soda laukumā tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, taču Minhenes "Bayern" futbolists Alfonso Deivīss to nerealizēja - viņa nepārliecinošo sitienu atvairīja Tibo Kurtuā.

Kanāda aktīvi uzbruka visu spēli, taču pirmā puslaika beigās ielaida spēles gaitai neloģiskus vārtus, kad ātrā skrējienā rezultātu atklāja Bašuajī. Otrajā puslaikā ziemeļamerikāņiem bija vēl pāris labas iespējas izcelties, taču bumba spītīgi nedevās vārtos.

Kanādieši šajā spēlē pa vārtiem sita 21 reizi (trīs raidījumi vārtu rāmī), kamēr Beļģija - tikai deviņas reizes (3).

Portāls "Delfi" piedāvā šīs spēles teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Beļģija - Kanāda
Kanādai tā arī neizdodas pacīnīties par neizšķirtu. Spēle noslēgusies!
Kompensācijas laiks - 5 minūtes.Kanādieši cīnās par iespēju panākt vismaz neizšķirti.
85. min.Pēc de Breines izpildītā centrējuma Leanders Dendonkers sit pāri vārtiem.
83. min.Beļģija metas bīstamā uzbrukumā, Džonstons rupji pārkāpj noteikumus pret Luī Opendu, par ko nopelna dzelteno kartīti.
80. min.Kanāda beidzot nonāk ļoti tuvu vārtiem. Kails Larins pēc centrējuma bīstami sit ar galvu, taču Kurtuā glābj. Kanādiešiem labākā iespēja kopš 11 metru soda sitiena.
77.min.Beļģija iespiesta aizsardzībā, Kanāda kontrolē bumbu. Tiesa, ir jāsit vārtu rāmī, lai cerētu uz atspēlēšanos. Pagaidām tikai divi tād sitieni visā spēlē.
67. min.Bašuajī iznieko lielisku de Breines piespēli uz soda laukuma vidu. Beļģa sitiens tiek bloķēts.
65. min.Kādu brīdi spēle norit bez bīstamiem momentiem un sitieniem. Vārtsargiem dažas minūtes nav nācies iesaistīties spēlē. Kanāda it kā uzbrūk aktīvāk, taču pietrūkst galvenā - uzbrukuma noslēgums ar sitienu pa vārtiem.
Sociālajos tīklos norāda, ka Kanādai pirmā puslaika beigās vajadzēja tikt pie vēl viena 11 metru soda sitiena.https://twitter.com/PoorEPLreferees/status/1595502723063025681
Kanāda šajā spēlē pagaidām izpildījusi 16 sitienus, kamēr favorīte Beļģija - tikai 4.
48. min.Kanāda otro puslaiku sākusi tāpat kā aizvadīja pirmo - ar iniciatīvu savās rokās. Džonatans Devids ar galvu neiesit no vārtu priekšas.
Otrais puslaiks sācies!
Pirmais puslaiks noslēdzies! Lai arī tajā pārsvars pat piederēja Kanādai, vārtus nedaudz neatbilstoši spēles gaitai, izmantojot retu iespēju, guva mača favorīte Beļģija.
45+2. min.Kanādai lieliska iespēja, taču rezultāts nekļūst neizšķirts. Teidžons Bukenens neizmanto izcilu partnera piespēli uz vārtu priekšu, sitot pāri vārtiem.
Pirmā puslaika kompensācijas laiks - 5 minūtes.
44. min., Beļģija - Kanāda 1:0Beļģija sagaida savu iespēju un to izmanto! Bašuajī skrējienā saņem piespēli un vienā pieskārienā to triec mērķī.
38. min. Aktīvā Kanāda pieprasa vēl vienu "pendeli", jo soda laukumā krīt Ričijs Larjē. Kaut arī tiesnesis pieprasa VAR palīdzību, 11 metru soda sitiens netiek piešķirts.
30. min.Kurtuā glābj Beļģiju no vārtu zaudējuma - atsists Elisteira Džonstona sitiens soda laukumā.
27. min.Kanādas izlases kapteinis Atiba Hačinsons nedaudz ārpus soda laukuma sit garām vārtiem. Kanādieši šobrīd izskatās ļoti solīdi un pārsteiguši beļģus ar savu labo spēli.
23. min.Beļģijai potenciāli labs uzbrukums, taču bez rezultāta. Juri Tīlemans pārlieku saminstinās pirmajā pieskārienā, apturot ātru uzbrukumu, taču pēc tam Mišī Bašuajī sit neprecīzi.
15. min.Kanāda vārtu virzienā izdarījusi jau septiņus sitienus, kamēr Beļģijai ir tikai viens.
13. min.Kanādas futbolisti laukumā izskatās labāk nekā Beļģijas izlase. Kanādieši uzbrūk vairāk, sit pie katras iespējas. Vienā bīstamā uzbrukumā centrējuma laikā divi Kanādas futbolisti gan nesadala bumbu.
10. min.Beļģu vārtsargs Tibo Kurtuā atvaira Alfonso Deivīsa 11 metru soda sitienu! Viņš uzmin raidījuma virzienu. Kanāda negūst savus pirmos vārtus Pasaules kausa finālturnīru vēsturē.
9. min.Uz Beļģijas vārtiem nozīmēta "pendele", kā arī dzelteno kartīti saņem Janiks Karasko.
7. min.Kanāda gan parūpējas par ļoti bīstamu centrējumu, taču sitiens neizdodas. Kanādieši tiek pie stūra sitiena, taču izveidot neko bīstamu neizdodas. Viņi gan uzskat, ka soda laukumā bija spēle ar roku.
8. min.Zambijas tiesnesis dodas pārbaudīt video atkārtojumu. Iespējams, tiks piešķirts 11 metru soda sitiens. Atkārtojumā redzams, ka bumba trāpa pa roku.
6. min.Pagaidām pirmajās minūtēs notiek taustīšanās abu vienību izpildījumā. Šobrīd nekā ievērības cienīga.
Šo maču tiesās skandalozs tiesnesis Dženijs Sikazve no Zambijas, kurš pērn Āfrikas Nāciju kausā sensacionāli nosvilpa mača beigu svilpi 85. minūtē. https://twitter.com/sportbible/status/1595482028740427786
Beļģijas un Kanādas izlašu sākumsastāvi. Beļģiem vairākas zvaigznes, šī komanda šovakar ir neapstrīdama favorīte. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1595485530095075352
Beļģijas un Kanādas spēle notiks Ahmada bin Ali stadionā, kur vietu ir 40 000 cilvēkiem. Raudzīsim, vai tajā tribīnes būs piepildītas, jo - pretēji oficiālajiem skaitļiem - televīzijas pārraidēs daudzviet sēdvietās redzams tukšums.
Pirmajā F grupas mačā iepriekšējā Pasaules kausa fināliste Horvātija nospēlēja neizšķirti ar Maroku.https://www.delfi.lv/article.php?id=54968628