Embolo vārti sniedz Šveicei uzvaru pār sīksto Kamerūnu

Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā G grupas pirmajā mačā Šveices futbola izlase ceturtdien ar 1:0 (0:0) uzvarēja Kamerūnu.

Vienīgos vārtus šī mača 48. minūtē iesita Šveices uzbrucējs Brēls Embolo, kurš pats dzimis Kamerūnā.

Vēlāk G grupā savstarpēju maču aizvadīs arī FIFA ranga līdere Brazīlija un Serbija.

Kaut arī Šveice tika uzskatīta par šīs spēles favorīti, pirmajā puslaikā laukumā labāk izskatījās Kamerūna. Šveiciešiem piederēja lielāka bumbas kontrole, taču Āfrikas komanda atbildēja ar ļoti bīstamiem pretuzbrukumiem. Vārtus gūt gan neizdevās nevienai no izlasēm.

Savukārt otrajā puslaikā vārti tika gūti ātri - jau trešajā minūtē pēc tā sākšanās. Džerdans Šaķiri veica lielisku piespēli no soda laukuma labās malas, nepiesegts palika Embolo, kurš diezgan vienkāršā situācijā trieca bumbu vārtos. Kamerūniešiem tā arī neizdevās atslēgt Šveices vārtus, turklāt viņi spēlēja pasīvāk nekā pirmajā puslaikā. Tādējādi šai izlasei Pasaules kausa finālturnīros ir jau astoņi zaudējumi pēc kārtas.

Portāls "Delfi" piedāvā šī mača teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Šveice - Kamerūna
Spēle noslēgusies ar Šveices minimālu uzvaru.
90+5. min.Šveice gandrīz panāk 2:0. Lielisks Seferoviča reids ar vairākām māņkustībām kamerūniešu soda laukumā, taču sitienu nobloķē.
90+3. min.Kamerūnai īsti nav iespēju atspēlēties. Šveice droši kontrolē bumbu un neļaujas riskam.
Kompensācijas laiks - 6 minūtes.
89. min.Džaka pretī vārtiem ārpus soda laukuma izpilda patālāku sitienu, Onanā ar to pārliecinoši tiek galā.
82. min.Šveice teju dubulto pārsvaru. Fabians Rīders pa kreiso malu aizskrien uzbrukumā un vārtu priekšā ar precīzu piespēli teju atrod Harisu Seferoviču. Kamerūna briesmas neitralizē.
76. min.Pēc vētrainiem uzbrukumiem šobrīd spēles temps nedaudz mazinājies. Kamerūna meklē veidus, kā atspēlēties. Pagaidām nesekmīgi.
66. min.Šveice metas pretuzbrukumā. Ruvens Vargass, saņēmis piespēli no partnera, sit pa vārtiem pēc pirmā pieskāriena, taču Kamerūnu lieliskā stilā glābj vārtsargs Andrē Onanā. Pēc tam stūra sitiena brīdī kamerūnieši teju iesit savos vārtos.
66. min.Pēc tāla centrējuma Kamerūna sit bumbu vārtos, taču Zommers ne pārāk sipro sitienu droši tver rokās.
57. min.Kamerūnietis Šupo-Motings ņem iniciatīvu savās rokās, vienatnē ieskrien soda laukumā, taču atbalsts no kolēģiem neseko. Pēc tam Kamerūnai neveiksmīgs stūŗa sitiens.
56. min.Kamerūna pēc teicama pirmā puslaika, kurā bija vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, sākusi spēlēt ievērojami pasīvāk.
48. min., Šveice - Kamerūna 1:0Pirmie vārti spēlē tiek gūti drīz vien pēc otrā puslaika sākšanos. Šaķiri veic lielisku piespēli no soda laukuma labās malas, nepiesegts paliek Embolo, kurš atklāj cīņas rezultātu.
Otrais puslaiks sācies! Vai tajā tiks gūti vārti?
Pirmais puslaiks noslēdzies! Joprojām vārti nav gūti, kaut gan Kamerūnai bija labas iespējas izcelties.
45+1. min.Pēc stūra sitiena Šveices aizsargs Manuels Akanji labi sit ar galvu, bet bumba aizpurdz garām vārtiem.
Pirmā puslaika kompensācijas laiks - 2 minūtes.
40. min.Šveice ielaužas soda laukumā, kreisajā pusē to izdara Brēls Embolo, kurš teatrāli krīt. Tiesnesis 11 metru soda sitienu nepiešķirt. Pēc stūra sitiena Niko Elvedi izpilda labu sitienu, taču garām.
36. min.Tas pats Fai brīdi vēlāk par pretinieka pagrūšanu nopelna pirmo dzelteno kartīti mačā.
35. min.Kamerūnai vēl viens lielisks izrāviens. Kolins Fai no labā flanga veic lielisku piespēli uz vārtu priekšu, taču Šveices aizsargs Silvans Vidmers neļauj bumbai nonākt pie pretinieka.
33. min.Šveice atbild ar ātru uzbrukumu, taču disciplinēti ir Kamerūnas aizsargi. Šveicieši pie sitiena netiek.
30. min.Kamerūnai vēl viens sitiens pa vārtiem - Martins Hongla ieskrien soda laukumā pa labo flangu. Zommers izlaiž bumbu no rokām, šveiciešu aizsargi neitralizē briesmas.
24. min.Kaut gan bumbu vairāk kontrolē Šveice, Kamerūna atbild ar bīstamākiem uzbrukumiem. Tā tiek arī pie pirmā stūra sitiena, ko neizdodsa pārvērst vārtu guvumā.
14. min.Šveice atkal pieļauj kļūdu. Uz vārtiem izskrien Eriks Maksims Šupo-Motings, kurš aplaupa pretiniekus, taču Zommers atsit.
13. min. Aktivizējusies arī Šveice. Džerdans Šaķiri ar lielisku piespēli parnerim izveido ļoti bīstamu uzbrukumu, taču līnijtiesnesis fiksē aizmuguri.
12. min.Šveices līderis Grants Džaka izpilda ambiciozu tālsitienu, taču aizsit bumbu uz devīto stāvu.
10. min.Kamerūnai izcila iespēja atklāt rezultātu. Braiens Mbeumo pēc lieliskas piespēles aizskrien uz vārtiem, bet viņa sitienu atsit Šveices vārtsargs Jans Zommers. Kamerūniešiem arī atlēkušo bumbu neizdodas raidīt vārtos.
7. min.Kaut arī Šveice tiek uzskatīta par favorīti, pagaidām šajā mačā vēl notiek cīņa par iniciatīvas iegūšanu. Kamerūnai laba standartsituācija, taču šveicieši centrējumu neitralizē.
2. min.Jau otrajā minūtē Šveice tiek pie stūra sitiena, taču to neizdodas pārvērst vārtu guvumā. Šveicieši tiek uzskatīti par šīs spēles favorītiem, taču jau iepriekš šajā turnīrā favorītiem nav klājies viegli.
Spēles ievadā stadionā redzamas ļoti daudz tukšu sēdvietu. Iespējams, tās tikai vēl piepildīsies.
Kamerūnas izlase Pasaules kausa finālturnīros zaudējusi jau septiņas spēles pēc kārtas.
Šīs dienas Delfi raidījuma "Aizmugure" viesis Jurijs Žigajevs aicina pieslēgties Šveices-Kamerūnas mačam. Ja tas neizdodas, droši sekojiet spēlei Delfi teksta tiešraidē. https://twitter.com/jzigajev/status/1595712046846611456
Šveices un Kamerūnas divcīņa notiks "Al Janoub" stadionā. Tas tika atklāts 2019. gadā un spēj uzņemt nepilnus 45 000 cilvēku.
Ar šodienu Katarā noslēgsies Pasaules kausa finālturnīra apakšgrupu pirmā kārta. Diena sāksies ar Šveices-Kamerūnas cīņu. Pēc tam sekos Urugvajas-Dienvidkorejas, Portugāles-Ganas un Brazīlijas-Serbijas cīņas.