Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Francijas futbolisti rezultatīvā finālā kļūst par Pasaules kausa ieguvējiem

Francijas futbola izlase svētdien Pasaules kausa finālā "Lužņiku" stadionā Maskavā ar rezultātu 4:2 (2:1) pārspēja Horvātijas valstsvienību, izcīnot savu otro čempionu titulu.

Pirmo reizi Francija par Pasaules kausa ieguvējiem kļuva 1998. gadā, kad ar rezultātu 3:0 pārspēja Brazīliju, bet 2006. gadā Francija finālā pēcspēles sitienos zaudēja Itālijai.

Horvātijas izlase mača sākumā vairāk darbojās ar bumbu un meklēja veidus, kā gūt vārtus, tomēr tas neizdevās. Francijas valstsvienība spēles 18. minūtē izvirzījās vadībā, kad pēc Antuāna Grīzmana centrējuma soda laukumā bumba trāpīja Mario Mandžukičam pa galvu un ielidoja vārtos. Šis bija 12. "gols" šajā Pasaules kausā, ko spēlētājs raidīja savos vārtos. Tomēr desmit minūtes vēlāk Ivans Perišičs pēc lieliski izspēlētas standartsituācijas guva skaistus vārtus, izlīdzinot rezultātu. Spēles 38. minūtē Perišičs savā soda laukumā nospēlēja ar roku, un tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās piešķīra 11 metru soda sitienu. To pārliecinoši realizēja Grīzmans.

Otrais puslaiks turpinājās ar Horvātijas izlases pārsvaru, taču Francija 59. minūtē atkal sagaidīja savu pretuzbrukumu, kas noslēdzās ar Pola Pogbā precīzo sitienu. Sešas minūtes vēlāk Lukass Ernandess pēc skaista individuāla reida pa kreiso malu piespēlēja Kilianam Mbapē, un viņš ar tālsitienu panāca rezultātu 4:1. Horvātijas izlasei vienus vārtus izdevās atspēlēt, kad Francijas izlases spēlētājs Samuels Umtitī piespēlēja bumbu savam vārtsargam Ugo Lorisam, kurš pieņēma lēmumu mēģināt apspēlēt Mario Mandžukiču. Tas neizdevās, un Mandžukičs iesita bumbu vārtos.

Šī bija rezultatīvākā Pasaules kausa finālspēle kopš 1966. gada, kad Anglijas izlase ar rezultātu 4:2 pārspēja Vācijas Federatīvo republiku. Rezultatīvākā finālspēle bija 1958. gadā, kad Brazīlija ar 5:2 uzvarēja Zviedriju.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss fināls: Francija – Horvātija
Par Pasaules kausa vērtīgāko spēlētāju atzīts Luka Modričs, kurš ieguva "Zelta bumbas" balvu. Savukārt Kilians Mbapē tika atzīts par labāko jauno spēlētāju. Par labāko vārtsargu šajā turnīrā tika atzīts Beļģijas izlases spēlētājs Tibo Kurtuā.
Francijas futbola izlase kļūst par divkārtējiem Pasaules kausa ieguvējiem. Iepriekšējo reizi Pasaules kausu Francijas spēlētāji virs galvas 1998. gadā.
90+3. min. Pogbā pēc Grīzmana piespēles saņēma bumbu starp diviem aizsargiem, taču viņš pats negaidīja, ka būs tik brīvs un sapinās savā meistarībā.
90+2. min. Pret Grīzmanu Vrsaļko ļoti asi pārkāpa noteikumus, par to saņemot brīdinājumu.
89. min. Rakitičs uzsita no tālās distances, bet bumba aizlidoja garām vārtiem.
87. min. Fekirs uzsita pa vārtiem, bet Subašičs bumbu tvēra.
84. min. Spēle turpina ritēt Francijas laukuma pusē, tomēr Horvātijas izlasei neizdodas pārvarēt pretinieku aizsardzības līniju.
81. min. Žirū vietā Francijas izlasē laukumā nāca Fekirs, bet Horvātijas izlasē Pjaca nomainīja Striničs.
78. min. Kramaričs piespēlēja Rakitičam, kurš sita pa vārtiem. Mandžukičam bija iespēja mainīt bumbas lidojuma virzienu, taču viņam neizdevās.
74. min. Horvātijas futbolisti turpināja uzbrukt pa flangiem, bet francūži labi aizsargājās. Tad Versaļko izdarīja tālu sitienu, kas bija ļoti neprecīzs.
73. min. Francijas izlasē vēl viena spēlētāju maiņa, un Didjē Dešāms laukumā sūtīja Toliso, kurš nomainīja Matuidī. Pirms tam Horvātijas izlasē Kramaričs nomainīja Rebiču.
69. min. Francija - Horvātija 4:2Francijas izlases spēlētājs Samuels Umtitī piespēlēja bumbu savam vārtsargam Ugo Lorisam, kurš pieņēma lēmumu mēģināt apspēlēt Mario Mandžukiču. Tas neizdevās, un Mandžukičs iesita bumbu vārtos.
65. min. Francija - Horvātija 4:1Lukass Ernandess ar lielisku driblu devās uzbrukumā pa kreiso malu, bet tad viņš piespēlēja Kilianam Mbapē, kurš izdarīja sitienu pa vārtiem no aizsarga aizsega, pārspējot pretinieku vārtsargu.
59. min. Francija - Horvātija 3:1. Kilians Mbapē lielā ātrumā ieguva bumbu un no kreisās malas piespēlēja Antuānam Grīzmanam, kurš pēc tam piespēlēja Polam Pogbā. Viņa pirmais sitiens tika bloķēts, bet bumba atleca atpakaļ pie Pogbā, un ar otro mēģinājumu viņš trāpīja.
55. min. Francijas izlase veica spēlētāju maiņu, un Kantē vietā laukumā iznāca Nzonzī.
Trīs cilvēki izskrēja laukumā un uz brīdi pārtrauca spēli. Laukuma apsargi ātri viņus noveda no laukuma.https://twitter.com/SInow/status/1018528753041989632
52. min. Mbapē lielā ātrumā tika garām aizsargam un sita pa vārtiem no tuvas distances, bet Subašičs viņam iznāca pretī un atvairīja.
49. min. Loriss laicīgi izgāja no laukuma un neļāva Mandžukičam tikt pie bumbas pēc tālas piespēles. Arī Varāns šajā epizodē nospēlēja ļoti precīzi. Horvātija turpina spēlēt ļoti apņēmīgi.
48. min. Rebičs soda laukumā ieguva bumbu un izdarīja sitienu, taču Loriss ar roku pārvirzīja bumbu pāri vārtiem. Pēc stūra sitiena neviens horvāts pie bumbas netika.
46. min. Vrsaļko pa labo malu iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Loriss Francijas vārtos bumbu pārtvēra. Pēc tam Francija devās uzbrukumā, un Grīzmans izdarīja sitienu pa vārtiem. Subašičs bumbu pārliecinoši tvēra.
Francija - Horvātija 2:1. Sācies 2. puslaiks.
45+1. min. Rakitičs iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Vidam neizdevās līdz bumbai aizsniegties.
43. min. Lovrens soda laukumā ieguva bumbu un uzreiz sita pa vārtiem, taču viņš tika bloķēts. Pēc stūra sitiena neizdevās izdarīt sitienu.
40. min. Horvātija atkal devās uzbrukumā, kurā Mandžukičs neredzēja bumbu un neizdarīja sitienu. Pēc tam Ernandess nopelnīja dzelteno kartīti.
38. min. Francija - Horvātija 2:1Antuāns Grīzmans sita kreisajā vātu apakšējā stūrī un pārspēja horvātu vārtsargu.
36. min. 11 metru soda sitiens uz Horvātijas vārtiem. Tiesnesis pēc video atkārtojuma izskatīšanas lēma, ka Perišičs apzināti nospēlēja ar roku. "Pendele" uz horvātu vārtiem. https://twitter.com/WorIdCupUpdates/status/1018520293608968192
34. min. Francijas izlase izspēlēja stūra sitienu, kurā Perišičam bumba trāpīja pa roku. Tiesnesis lēma, ka šī epizode ir jāizskata video atkārtojumā.
27. min. Perišičs rāvās uzbrukumā, bet Kantē viņu no mugurpuses nogāza. Tiesnesis par to Francijas izlases spēlētāju brīdināja.
28. min. Francija - Horvātija 1:1Horvātija izlase ļoti skaisti izspēlēja brīvsitienu, un uzbrukuma noslēgumā Domagojs Vida piespēlēja Ivanam Perišičam, kurš apspēlēja aizsargu un izdarīja precīzu sitienu, izlīdzinot spēles rezultātu.
24. min. Mbapē Francijas izlases uzbrukumā bija pamanāms, bet tad Horvātija atbildēja ar savu prettriecienu. Francijas futbolisti savus vārtu nosargāja, bet vārtsargs Loriss ar dūrēm aizsita bumbu prom.
21. min. Horvātijas izlase arī izspēlēja standartsituāciju netālu no soda laukuma. Modričs iespēlēja soda laukumā, bet Vidas sitiens ar galvu bija ļoti neprecīzs.
Šis bija pirmais vārtu guvums Pasaules kausa fināla pamatlaikā kopš 2006. gada, kad izcēlās Itālijas un Francijas finālmača laikā izcēlās Marko Materaci un Zinedins Zidāns.
17. min. Francijas izlases pirmais uzbrukums bija diezgan bīstams. Vispirms Mbapē labajā malā saasināja situāciju, bet tad Francija nopelnīja bīstamu standartsituāciju.
18. min. Francija - Horvātija 1:0Antuāns Grīzmans izpildīja brīvsitienu, bet bumba trāpīja horvātam Mario Mandžukičam pa galvu un ielidoja vārtos.
15. min. Francijas izlase turpina spēlēt no aizsardzības. Perišičs devās uzbrukumā pa kreiso malu un centās piespēlēt Mandžukičam, taču aizsargs pirmais tika pie bumbas un aizsita to prom.
11. min. Rakitičs iespēlēja bumbu soda laukumā Perišičam, kurām neizdevās bumbu nokontrolēt.
8. min. Horvātijas futbolisti ieguvuši spēles iniciatīvu. Striničs bija aktīvs laukuma kreisajā malā un nopelnīja stūra sitienu savai komandai, bet no tā moments neizdevās. Otrā viļņa uzbrukumā franču aizsargs veiksmīgi nospēlēja ar galvu.
3. min. Kā jau bija sagaidāms, spēles sākums abu komandu izpildījumā bija piesardzīgs. Horvātija darbojās nedaudz agresīvāk, pāris reizes pārkāpjot noteikumus un pietuvojoties soda laukumam.
Francijas izlases spēlētājs Kilians Mbapē 19 gadu un 207 dienu vecumā kļūs par trešo jaunāko spēlētāju, kurš devies laukumā Pasaules kausa finālā. Jaunākais spēlētājs līdz šim ir Pelē, kurš finālā spēlēja jau 17 gadu un 249 dienu vecumā. https://twitter.com/OptaJoe/status/1018489102008766465
Abu komandu spēlētāji jau aizvadījuši iesildīšanos. Vēl priekšā apspriede ar treneriem un tad jau sāksies mačs. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1018501580658741248
Futbola maratons Krievijā noslēdza. Pasaules kausa izcīņas finālā "Lužņiku" stadionā Krievijā spēkojas Francijas un Horvātijas valstsvienības. Interesantus faktus par šo maču jau piedāvājām šī rīta rakstā. https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/francija-pret-horvatiju-kurs-cels-virs-galvas-prestizo-pasaules-kausu.d?id=50214101