Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Horvātija dramatiskā ceturtdaļfinālā pēcspēles sitienos uzvar PK mājinieci Krieviju

Par pēdējo Pasaules kausa izcīņas pusfinālisti sestdien "Fišt" stadionā Sočos kļuva Horvātijas valstsvienība, kas ceturtdaļfināla mačā pēcspēles sitienu sērijā pārspēja turnīra mājinieci Krieviju.

Ceturtdaļfināls starp Horvātiju un Krieviju pamatlaikā noslēdzās neizšķirti 1:1, un tam sekoja 2x15 minūšu pagarinājums. Arī tajā komandas guva pa vieniem vārtiem, tāpēc pēc nospēlētām 120 minūtēm rezultāts bija 2:2. Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami pēcspēles sitienu sērija, kurā horvāti bija pārāki ar 4-3.

Mača 31. minūtē vadībā izvirzījās Krievija, kad ar skaistu tālsitienu izcēlās Deniss Čeriševs, bet astoņas minūtes vēlāk Andrejs Kramaričs pretuzbrukuma saņēma piespēli no Mario Mandžukiča un rezultātu izlīdzināja. Pamatlaikā vārti vairs netika gūti, bet cīņa bija ļoti līdzīga.

Pagarinājumā vadībā izvirzījās Horvātija, precīzi pēc standartsituācijas izspēles 101. minūtē ar galvu sitot Domagojam Vidam, taču šim mačam pagarinājumā nebija lemts noslēgties. Krievijas naturalizētais brazīlietis Mario Fernandess 115. minūtē arī sita precīzi ar galvu, panākot pēcspēles sitienu sēriju.

"Pendeļu" sērijā Horvātijai uzvaru nodrošināja Ivana Rakitiča sitiens, bet vārtsargs Danijels Subašičs atvairīja vienu sitienu. Savukārt Fernandess Krievijai izpildīja neprecīzu sitienu, kas arī deva horvātiem pārsvaru.

Horvātijas izlase pusfinālā spēkosies ar Anglijas izlasi, kas sestdien pārspēja Zviedriju ar rezultātu 2:0. Otrā pusfinālā spēkosies Beļģijas un Francijas izlases.

Horvātijas izlase iepriekšējo reizi Pasaules kausa izcīņas pusfinālā spēlēja pirms 20 gadiem, kad izdevās izcīnīt trešo vietu.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā, 1/4 fināls: Krievija - Horvātija
Horvātijas izlase iekļūst pusfinālā, kurā spēkosies ar Anglijas valstsvienību.
Krievija - Horvātija. Pēcspēles sitienu sērijas gaita:0-0 Pirmais sitienu izpildīja krievs Smolovs, bet Subašičs viņu apturēja, ar roku atvairot ne pārāk spēcīgo sitienu.0-1 Brožovičs raidīja bumbu vārtu augšējā stūrī. 1-1 Dzagojevs sita precīzi vārtu apakšējā stūrī. 1-1 Kovačičs sita turpat, kur Dzagojevs, bet šoreiz Akinfejevs uzminēja virzienu un atvairīja bumbu. 1-1 Fernandess izpildīja ļoti neveiksmīgu sitienu, aizripinot bumbu gar kreiso apakšējo vārtu stūri. 1-2 Modričs sita kreisajā vārtu apakšējā stūrī, bet bumba trāpīja Akinfejevam, tad tālāk no vārtu staba ielidoja vārtos. 2-2 Ignaševičs sita pa kreisi, Subašičs lēca pa labi. 2-3 Vida izdarīja precīzu sitienu kreisajā pusē. 3-3 Kuzjajevs arī sita droši, kamēr vārtsargs aizlēca uz pretējo pusi. 3-4 Rakitičs ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūri no drošina Horvātijai vietu pusfinālā.
Krievija - Horvātija 2:2. Noslēdzies pagarinājums. Neticami saspringtā cīņā uzvarētājs nav noskaidrots arī 2x15 minūšu pagarinājumā. Tagad sekos pēcspēles sitienu sērija. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015696271351402497
119. min. Zobņins izdarīja sitienu kreisajā vārtu apakšējā stūrī, bet horvātu vārtsargs bumbu tvēra.
115. min. Krievija - Horvātija 2:2Alans Dzagojevs lieliski iespēlēja bumbu soda laukumā, kur pirmais pie bumbas bija naturalizētais brazīlietis Mario Fernandess, un viņš izlēca starp Mario Mandžukiču un Vedranu Čorluku, raidot bumbu vārtos.
113. min. Smolovs no kreisās malas izpildīja piespēli gar vārtiem, bet atkal horvātu vārtsargs darbojās lieliski. Pivaričcs pie sava soda laukuma nospēlēja ar roku, un krieviem bija laba standartsituācija.
111. min. Akinfejevs bez lielām grūtībām tvēra horvāta sitienu. Viņš iesāka krievu pretuzbrukumu, kurā tika nopelnīts stūra sitiens, pēc kura izspēles Kuzjajevs izdarīja bīstamu sitienu. Subašičs nospēlēja lieliski.
109. min. Horvātija kontrolēja notikumus otrā pagarinājuma sākumā, bet tad Gazinskis laukuma centrā nogāza Mandžukiču un tika brīdināts.
Sācies pagarinājuma 2. puslaiks.
105+3. min. Horvātu vārtsargs Subašičs steidza iegūt bumbu pēc krievu brīvsitiena, un viņš atkal izjuta sāpes augšstilbā pēc kontakta ar pretinieku.
Krievija - Horvātija 1:2. Noslēdzies pagarinājuma pirmais puslaiks
104. min. Jerohins izdarīja sitienu ar galvu pēc stūra izpildes, bet bumba lidoja ļoti neprecīzi. Savukārt Vida pēc vārtu guvuma novilka kreklu, par ko saņēma brīdinājumu.
102. min. Dzagojevs devās laukumā Krievijas izlasē Golovina vietā.
101. min. Krievija - Horvātija 1:2Horvātijas izlasei izdevās izvirzīties vadībā pēc stūra sitiena izspēles. Bumba tika iespēlēta soda laukumā, un Domagojs Vida izdarīja sitienu gar galvu. Bumba atsitās pret zemi, bet Vedrans Čorluka to viltīgi palaida garām, apmulsinot aizsargus. Bumba ielidoja vārtos, un horvāti izvirzījās vadībā.
100. min. Smolovs lauzās uz vārtiem, cenšoties iziet viens pats pret vārtsargu, bet Lovrens viņu apturēja.
97. min. Čorluka iznāca laukumā Horvātijas izlasē, nomainot Vrsaļko, kurš nespēja turpināt maču.
94. min. Horvātijas izlases spēlētājs Vrsaļko uz lielā noguruma rēķina juta sāpes kājās. Viņš nogāja laukuma malā saņemt palīdzību.
91. min. Pēc Krievijas spēlētāja stūra izpildes Jerohins tika pie bumbas soda laukumā, bet viņu uzreiz ielenca trīs aizsargi. Sitiens krievam neizdevās
Sācies pagarinājuma 1. puslaiks.
Krievija - Horvātija 1:1. Noslēdzies pamatlaiks. Spēle turpināsies ar papildlaiku.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015685695816503298
90+4. min. Subašičs atvairīja negaidītu Smolova sitienu no asa leņķa.
90+2. min. Horvātija kompensācijas laikā darbojās uzbrukumā, bet centrējumi soda laukumā nesasniedza savus adresātus.
89. min. Horvātijas izlases vārtsargs Subašičs šķietami nevainīgā epizodē savainoja kājas augšstilbu. Viņam nepieciešama palīdzība no komandas ārstiem.
84. min. Vrsaļko nospēlēja ar roku un deva krieviem labu pozīciju brīvsitienam. Taču horvātu aizsargi aizsita bumbu prom pēc centrējuma.
79. min. Gazinskis iznāca laukumā Dzjubas vietā. Krievijas izlase veikusi visas spēlētāju maiņas
76. min. Modričs soda laukuma vidū nespēja pietiekami ātri apstrādāt bumbu, bet viņa sitiens tika bloķēts. Tālāk tā nonāca pie Vrsaļko, bet viņš arī nespēja apdraudēt vārtus. Vēl horvātiem sitiens lidoja pāri vārtiem pēc stūra izspēles.
74. min. Horvātijas izlasē Pivaričs nomainīja Striniču, kurš bija sašutis par trenera lēmumu.
72. min. Krievijas izlase izveidoja draudīgu uzbrukumu, un Fernandess iecentrēja bumbu soda laukumā, bet Jerohins izdarīja sitienu ar galvu pāri vārtiem.
67. min. Krievijas izlases vienīgo vārtu autors Čeriševs tika nomainīts pret Smolovu.
63. min. Horvātijas izlases spēlētājs Perišičs tika nomainīts pret Brozoviču.
62. min. Pēc Krievijas izlases stūra sitiena izspēles Dzjuba izdarīja sitienu ar galvu, bet Subašičam tas nesagādāja problēmas.
59. min. Horvātijas izlase radīja sajukumu Krievijas soda laukumā un bija tuvu vārtu guvumam, bet Ivana Perišiča sitiens trāpīja pa vārtu stabu. https://twitter.com/BleacherReport/status/1015677381200269316
54. min. Maiņa Krievijas izlasē. Samedovs atstāja laukumu, bet viņa vietā nāca Jerohins.
52. min. Kramaričs akrobātiskā lēcienā atmuguriski izdarīja sitienu, bet Akinfejevam tas nesagādāja lielas problēmas. Krievi atbildēja ar pretuzbrukumu, bet Dzjubam neizdevās tikt pie bumbas.
50. min. Otrais puslaiks iesākās līdzīgā cīņā, bet tad Vrsaļko iespēlēja bumbu soda laukumā Kramaričam. Viņš uzreiz sitienu neizdarīja, bet māņkustības īsti neizdevās.
Sācies 2. puslaiks.
Krievija - Horvātija 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks.
45+1. min. Pirmā puslaika turpinājumā cīņa vairāk ritēja laukuma vidusdaļā, tāpēc vārtu gūšanas momentu nebija tik daudz.
38. min. Horvāti vēlreiz ar noteikumu pārkāpumu apturēja Krievijas pretuzbrukumu, un Strničs nopelnīja brīdinājumu.
39. min. Krievija - Horvātija 1:1Horvātija laukuma vidusdaļā ieguva bumbu, un piespēlēja Mario Mandžukičam, kurš devās uz priekšu un ielauzās soda laukumā. Tur viņš piespēlēja Andrejam Kramaričam, un viņš raidīja bumbu vārtos.
35. min. Horvātija steidza atspēlēties, un iespēlēja bumbu soda laukumā, kur neviens horvāts pie sitiena netika. Tad Lovrens nogāza Dzjubu un nopelnīja dzelteno kartīti.
31. min. Krievija - Horvātija 1:0Krievijas izlase devās ātrā uzbrukumā, ko iesāka Deniss Čeriševs. Viņš piespēlēja Artjomam Dzjubam, kurš uzreiz atspēlēja Čeriševam atpakaļ. Krievs izdarīja sitienu ar kreiso kāju, un iegrieza bumbu vārtu augšējā stūrī.
28. min. Vrsaljko iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Perišics ar galvu mēģināja ievirzīt to vārtos. Taču bumba nolēkāja gar tālo vārtu stabu.
22. min. Spēles temps aizvadītajās epizodēs nedaudz rimās, un vairs nebija tik daudz spēles uzbrukumā.
16. min. Rebičs nopelnīja savai komandai bīstamu brīvsitienu, kuru izpildīja Rakitičs. Viņa sitiens lidoja pāri vārtiem.
14. min. Dzjuba devās uzbrukumā pa kreiso malu, bet tad viņš piespēlēja Samedovam, kurš tālāk centrēja bumbu soda laukumā. Lovrens neļāva pretiniekam tikt pie bumbas un ar galvu briesmas novērsa.
11. min. Horvātija pārņēma mača iniciatīvu un vairāk darbojās ar bumbu. Vrsaļko iespēlēja bumbu soda laukumā, bet Mandžukiča sitiens bija ļoti neveiksmīgs.
6. min. Rebičs soda laukumā piespēlēja gar vārtiem Mandžukičam, bet Akinfejevs šo piespēli bloķēja. Pēc stūra sitiena Rebičs izpildīja sitienu ar galvu pāri vārtiem.
5. min. Krievijas futbolisti turpināja bīstami uzbrukt. Golovins iecentrēja bumbu soda laukumā, bumba pēc rikošetiem nonāca pie Dzjubas, bet viņa sitienu bloķēja Lovrens.
2. min. Krievija apņēmīgi sāka maču, un Dzjuba ātrā uzbrukumā piespēlēja Čeriševam, kuram sitienu neļāva izdarīt horvātu aizsargs.
Pasaules kausa vēsture šobrīd ir par labu Krievijai. Iepriekšējās piecās reizēs, kad turnīra rīkotāja sasniedza ceturtdaļfinālu, tai izdevās iekļūt arī pusfinālā. https://twitter.com/OptaJoe/status/1015644400624521216
Salīdzinot ar iepriekšējām spēlēm, abās izlasēs veikta pa vienai izmaiņai. Krievijas izlasē Deniss Čeriševs atgriezās pamatsastāvā Jurija Žirkova vietā, bet horvātiem pamatsastāvā izies Andrejs Kramaričs. https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1015636676360667137
Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfināla stadija noslēdzas ar Krievijas un Horvātijas maču. Krievija ceturtdaļfinālu sasniedza diezgan negaidīti, A grupā izcīnot otro vietu, bet astotdaļfinālā pēcspēles sitienu sērijā pārspējot Spāniju. Savukārt Horvātija šajā turnīrā izcīnījusi četras uzvaras četrās spēlēs. Astotdaļfinālā horvāti pēcspēles sitienos pieveica Dāniju.