Irānas futbola izlase piektdien, 15. jūnijā, 2018. gada Pasaules kausa B grupas spēlē, gūstot vārtus kompensācijas laikā, ar 1:0 (0:0) pieveica Marokas valstsvienību, svinot tikai savu otro uzvaru finālturnīru spēlēs.

Irāna piekto reizi spēlē finālturnīros, nekad nav pārvarējusi grupu turnīru, bet līdz šim vienīgo uzvaru finālturnīru spēlēs guva 1998. gadā, ar 2:1 pārspējot ASV izlasi.

Irānai uzvaru nodrošināja pretinieku komandas neveiksme. Kompensācijas laika piektajā minūtē pēc soda sitiena un centrējuma savā soda laukumā neveiksmīgi ar galvu nospēlēja uz maiņu iznākušais Marokas izlases uzbrucējs Azizs Buhaduzs, bumbu raidot savu vārtu tuvējā stūrī.

Jau no spēles pirmajām minūtēm bumbu vairāk kontrolēja Maroka, taču Irānas futbolistiem bija laba iespēja panākt pārsvaru, kad Sardars Azmuns aizskrēja viens pret vienu ar vārtsargu, tomēr pēdējā brīdī viņu paspēja patraucēt aizsargs.

Spēles turpinājumā Maroka uzbruka vairāk, turklāt Irāna spēles izskaņā veica taktiskas maiņas, laukumā sūtot aizsargus un cenšoties nosargāt rezultātu.

Tomēr notika pretējais un otrā puslaika kompensācijas laikā Irāna tika pie standartsituācijas izspēles. Pēc centrējuma bumbu kritienā ar galvu centās izsist uz maiņu nākušais Buhaduss, taču viņš to raidīja savos vārtos.

Marokiešiem vairs nebija laika, lai atspēlētos, kā rezultātā pirmo uzvaru turnīrā un otro panākumu finālturnīru vēsturē guva Irāna.

Ja pirmajā puslaikā Irāna izpildīja deviņus sitienu pa pretinieku vārtiem, tad otrajā irānieši pamanījās izcīnīt uzvaru, ne reizi nesitot pa vārtiem.

Līdz ar to B grupas kopvērtējumā Irāna ir pirmajā vietā, kamēr piektdien vēl vienu B apakšgrupas dueli aizvadīs Spānija un Portugāle.

Maroka Pasaules kausa finālturnīrā piedalās piekto reizi, bet pirmo kopš 1998.gada. Labākais sasniegums gūts 1986.gadā, kad tika sasniegts astotdaļfināls. Pasaules kausa finālturnīros aizvadījusi 13 spēles, taču guvusi tikai divas uzvaras.

Savukārt Irāna Pasaules kausa finālturnīros piedalās piekto reizi, debiju piedzīvojot 1978.gadā, taču startējot arī pirms četriem gadiem Brazīlijā. Ne reizi nav izkļuvusi no apakšgrupas, allaž sacensības beidzot jau priekšsacīkstēs - 12 cīņās izcīnīta viena uzvara, trīs reizes spēlēts neizšķirti un astoņos mačos ciesti zaudējumi.

Marokas izlases sastāvs - Munirs Mohamedi, Ahrafs Hakimi, Romēns Saiss, Mehdi Benatija, Sofians Amrabats (Nordins Amrabats, 76.min.), M'bareks Busufa, Karims el Ahmadi, Amine Harits (Manuels da Kosta, 82.min.), Juness Belhanda, Hakims Zijehs, Ajubs el Kābi (Asiss Buhaduss, 77.min.).

Irānas izlases sastāvs - Alireza Beiranvands, Esans Hadži Safi, Rozbehs Češmi, Morteza Puraligandži, Ramins Rezaejans, Omids Ebrahimi (Madžids Hoseini, 80.min.), Karims Ansarifards, Vahids Amiri, Masuds Šodžaejs (Madi Taremi, 68.min.), Alireza Džahanbakšs (Samans Godoss, 85.min.), Sardars Azmuns.

$duelID=1021;$eventID=21;include '/www/htdocs/sport/includes/articleincludes/starVote/vote.inc' ?>