Japānas futbolisti sagādā 'aukstu dušu' Vācijai Pasaules kausa ievadā

Par pārsteigumu Pasaules kausa izcīņas E apakšgrupas pirmajā spēlē parūpējās Japānas valstsvienība, kas ar rezultātu 2:1 (0:1) Halifas stadionā pārspēja vienu no galvenajām favorītēm Vāciju.

Vācijas futbolisti pirms četriem gadiem Pasaules kausā nepārvarēja grupu turnīru, tāpēc tai bija svarīgi šo turnīru sākt ar labu sniegumu, tomēr to neizdevās izdarīt.

Jau astotajā minūtē Japāna pretuzbrukumā ieraidīja bumbu Vācijas izlases vārtos, taču Daizens Maeda piespēles saņemšanas brīdī bija aizmugures stāvoklī, tāpēc vārtu guvums netika ieskaitīts. Vācieši turpinājumā kontrolēja spēle, līdz 31. minūtē ieguva iespēju izpildīt 11 metru soda sitienu. Davidu Raumu soda laukumā nogāza vārtsargs Šuiči Gonda, un "pendeli" pārliecinoši realizēja Ilkajs Gindegans.

Vācijai pirmā puslaika kompensācijas laikā video atkārtojuma sistēma (VAR) atcēla Kaja Haverca vārtu guvumu pēc Serža Gnabrī piespēles, fiksējot aizmugures stāvokli.

Otrajā puslaikā Vācijai turpināja piederēt pārsvars bumbas kontrolē, taču tā spēlēja pasīvāk un paviršāk. Gnabrī un Gindegans ar saviem sitieniem trāpīja pa vārtu stabu, bet tad 75. minūtē uz maiņu nākušais Takumi Minamino Japānas uzbrukumā izdarīja sitienu no kreisās malas, Vācijas vārtsargs Manuels Neiers bumbu atsita, taču tā nonāca tieši uz kājas Ritsu Doanam, kurš izlīdzināja rezultātu.

Astoņas minūtes vēlāk japāņi pārņēma vadību spēlē, kad Takuma Asano pēc tālas piespēles ielauzās soda laukumā un precīzi sita vārtu tuvējā stūrī. Vācijas izlases mēģinājumi atspēlēties bija neveiksmīgi.

E grupā šodien vēl spēkosies Spānijas un Kostarikas valstsvienības.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā varēja lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss 2022: Vācija – Japāna.
Vācija - Japāna 1:2. Spēle noslēgusies!
90+8. min. Vācija izspēlēja brīvsitienu. Soda laukumā pie bumbas tika Zīle, bet viņa sitienu bloķēja aizsargs.
90+5. min.Gorecka izpildīja sitienu pēc tam, kad Hofmans pēc cīņas "otrajā stāvā" viņam nometa bumbu. Viņš sita no gaisa, bet raidīja bumbu garām.
Otrā puslaika kompensācijas laiks būs septiņas minūtes.
90. min. 18 gadus vecais Mukoko nomainīja Gnabrī.
88. min. Japāņi ar savu nepiekāpīgo spēli turpināja radīt draudus. Asano iesaistījās cīņā ar Rīdigeru Vācijas soda laukumā. Japānis krita, taču soda sitienu no šīs situācijas neizdabūja.
83. min. Vācija - Japāna 1:2Un Japāna pārņem vadību spēlē! Japānai bija brīvsitiens no savas laukuma puses. Piespēle tika adresēta uz maiņu nākušajam Takumam Asano, kurš ielauzās pretinieku soda laukumā un tika pie vēl vienas iespējas uzbrukumā. Šoreiz viņš precīzi sita vārtu tuvējā stūrī.
80. min.Rīdigers lēcienā aizsniedzās pēc centrētās bumbas, taču sitiens ar galvu bija neprecīzs.
79. min. Vācijas izlasē Havercs un Musala tika nomainīti, bet Fillkrugs un Gēce nāca viņu vietā.
75. min. Vācija - Japāna 1:1Vācijas izlase tomēr "apdedzinās". Japānas futbolisti beidzot soda titulētos pretiniekus par pasīvo spēli. Tikko uz maiņu nākušais Takumi Minamino izdarīja sitienu no kreisās malas, Vācijas vārtsargs Manuels Neiers bumbu atsita, taču tā nonāca tieši uz kājas Ritsu Doanam, kurš izlīdzināja rezultātu. Doans ikdienā spēlē Vācijas bundeslīgas klubā "Freiburg".
74. min. Japānas izlasē Minamino devās laukumā Sakai vietā.
73. min.Manuels Neiers Vācijas izlases vārtos arī bija spiests iesaistīties spēlē. Viņš ar plaukstu atvairīja ļoti bīstamu Ito sitienu no teicamas pozīcijas!
70. min. Japānas izlases vārtsargs Gonda atvairīja četrus Vācijas futbolistu sitienus pēc kārtas. Viņš tika galā ar Hofmana un trīs Gnabrī sitieniem. Teicama epizode japānim.
69. min. Japāņi turpināja atgādināt par sevi, un vēlreiz izveidoja draudīgu pretuzbrukumu. Arī pēc stūra sitiena vārtsargs Neiers devās pēc bumbas. Vācieši otrajā puslaikā darbojas nedaudz pasīvāk un paviršāk.
67. min. Vācijas izlasē Gindogans un Millers pameta laukumu, bet viņu vietā nāca Gorecka un Hofmans.
61. min. Japānas izlases pretuzbrukumā Asano vēlreiz gribēja apdraudēt vārtus, taču Rīdigers viņu steidzināja izdarīt sitienu, un tas lidoja garām vārtiem.
60. min. Vāciešu teicamā saspēle deva sitiena iespēju Gindeganam, kurš izdarīja sitienu vārtu apakšējā stūrī, taču trāpīja pa vārtu stabu.
58. min. Uzreiz pēc nākšanas laukumā Asano nonāca uzbrukuma smailē, taču viņam skrējienā neizdevās uzņemt centrējumu no labās malas.
56. min. Japānas izlasē vēl divas maiņas. Laukumā dodas Mitoma un Asano, bet malā devās Daeda un Nagatomo.
51. min. Vācijas izlases talants Musala teicami soda laukumā darbojās ar bumbu, tiekot garām četriem pretspēlētājiem, izkārtoja sev sitienu, taču atkal sita pāri vārtiem.
50. min. Ito darbojās ar bumbu soda laukumā, bet nenoturējās kājās. Pie bumbas piesteidzās Kamada, kurš sita pāri vārtiem.
47. min.Vācijas izlase devās ātrā uzbrukumā, kurā Gnabrī izdarīja sitienu tuvējā vārtu augšējā stūrī, taču norībināja vārtu konstrukciju.
Sācies 2. puslaiks.Japānas izlasē laukumā nācis Tomijasu, kurš nomainīja Kubo.
Tiesnesis pirms spēles pārbaudīja Vācijas izlases kapteiņa Manuela Neiera kapteiņa apsēju. Jau vēstīts, ka FIFA nebija mierā ar pret diskrimināciju vērstajiem kapteiņu apsējiem "One Love", kas pauž atbalstu LGBTQ kopienai, draudot ar soda sankcijām, ja tās tiks izmantotas. https://twitter.com/ESPNFC/status/1595413168305627142
Vācija - Japāna 1:0. Noslēdzies 1. puslaiks
45+4. min. Vācijai vārtus neieskaitaTomass Millers noturēja bumbu spēle un centrēja bumbu gar vārtiem. Aizsargs sita bumbu prom, taču tā nonāca pie Kimiha. Viņš uzsita pa vārtiem, Gonda atvairīja, tomēr bumba nonāca pie Granbrī, kurš piespēlēja Havercam, un viņš sita tukšos vārtos. Tomēr ar VAR palīdzību izdevās fiksēt, ka šajā epizodē bija aizmugures stāvoklis.
45. min. Vācieši iespēlēja bumbu Musalam, kurš sev izkārtoja sev sitienu pa vārtiem, bet 19 gadus vecais talants raidīja bumbu pāri.
42. min. Kimihs un Gindogans nekautrējās izdarīt tālsitienus, bet pagaidām viņiem reti izdodas apdraudēt vārtus.
37. min.Pēc gūtajiem vārtiem vācieši atvairīja pretinieku pretuzbrukumu mēģinājumus, bet tad atkal pārgāja uzbrukumā.
33. min. Vācija - Japāna 1:0.Ilkajs Gindogans pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu, izvirzot vadībā Vāciju.
31. min. 11 metru soda sitiens Vācijai.Raums kreisajā malā palika nepieskatīts, bet Japānas vārtsargs Gonda viņu klupināja un pieturēja. Tiesnesis nevilcinoties fiksēja pārkāpumu.
29. min. Vēl viena draudīga epizode pie Japānas vārtiem. Šoreiz kreisajā malā Raums izdarīja piespēli, bet Gonda bumbu aizsita virsū Gindoganam. Viņa atkārtotais mēģinājums izdarīt sitienu bija neveiksmīgs, bumbai atduroties pret aizsargiem.
28. min. Vācijas izlase labajā malā saspēlējās, bet tad nogādāja bumbu Gindoganam, kurš atradās pretī vārtiem ārpus soda laukuma. Viņa sitiens nebija pietiekami bīstams, lai radītu problēmas Gondam.
22. min. Japānas izlase izspēlēja stūra sitienu, un tad sekoja centrējums soda laukumā. Itakura un Sakai lēcienā lūkoja izdarīt sitienu ar galvu, taču aizsargs spēja patraucēt.
20. min. Vācijas izlases uzbrukumā Gindoganu apturēja aizsargs, bet pie bumbas piesteidzās Kimihs, kurš spēcīgi sita pa vārtiem. Vārtsargs Gonda bumbu atvairīja un glāba komandu.
Vācijas futbolisti ar savu pirmspēles foto nodeva vēstījumu par notiekošo Katarā.https://twitter.com/ESPNFC/status/1595403498694115328
16. min. Vācija ieguva pirmo stūra sitienu. Kimihs centrēja bumbu soda laukumā, Rīdigers sita ar galvu, taču netrāpīja tuvējā vārtu apakšējā stūrī.
14. min. Japānas futbolisti aizsardzībā spēlēja ļoti kompakti, un vāciešiem joprojām nav izdevies saasināt situāciju uzbrukumā.
8. min. Japāņi izcēlās ar ļoti aktīvu presingu, tāpēc vāciešiem bija grūti tikt pāri savai laukuma pusei. Pēc tam Japāna aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, kad Gindogans laukuma centrā pazaudēja bumbu. Ito devās uz priekšu un piespēlēja Maedam, kurš raidīja bumbu vārtos, taču tiesnesis fiksēja aizmuguri, tāpēc gols netika ieskaitīts.
5. min. Vācijas izlase maču iesākusi ar pārliecinošu sniegumu. Zīle soda laukumā nesavaldīja bumbu, tāpēc sitiens neizdevās. Japāņi spiesti spēlēt bez bumbas, taču tad izdevās pārtvert bumbu un doties ātrajā ātrajā uzbrukumā, kurā izdevās nopelnīt pirmo stūra sitienu.
Japānas izlases līderis Daiči Kamada Vācijas izlasei ir labi pazīstams, un viņš Frankfurtes “Eintracht” sastāvā šosezon guvis 12 vārtus. Savukārt Tomass Millers Vācijas izlasē lūko pārspēt Miroslava Klozes gūto vārtu rekordu, šobrīd viņam nepieciešami vēl seši precīzi sitieni
Čertkārtējā Pasaules kausa ieguvēja Vācija finālturnīru Katarā uzsāk ar dueli pret Japānas valstsvienību. Vāciešiem šis turnīrs būs kā reabilitēšanās par izgāšanos 2018. gadā, kad neizdevās izkļūt no apakšgrupas. Savukārt Japānas izlase mēģinās ceturto reizi pārvarēt grupu turnīru, bet iepriekš augstvērtīgu panākumu Pasaules kausā šai komandai nav.