Lieliski spēlējošā Spānija sabradā Kostariku

Graujošu uzvaru Katarā notiekošajā Pasaules kausā trešdien guva Spānijas futbola izlase, kas E grupas pirmās kārtas cīņā ar 7:0 (3:0) apspēlēja Kostariku.

Šī Pasaules kausa finālturnīros ir graujošākā uzvara kopš 2002. gada, kad Vācija ar 8:0 sasita Saūda Arābiju.

Spāņu labā divus vārtus iesita Ferrans Torress, kamēr pa reizei precīzi bija Dani Olmo, Marko Asensio, Gavi, Karloss Solers un Alvaro Morata.

Kostarika šajā mačā demonstrēja vienu no vājākajiem sniegumiem finālturnīrā. Visas cīņas laikā tā neizpildīja nevienu sitienu pa Spānijas vārtiem.

Spānija dominēja jau no paša spēles sākuma, radot spiedienu uz kostarikāņu vārtiem. Vārti nobrieda ātri, un rezultātu 11. minūtē atklāja Olmo - izcilu piespēli pāri pretinieku galvām viņam veica Gavi, uzbrucējam pēc tam skaisti bumbu apstrādājot un pārspējot Kostarikas vārtsargu Keiloru Navasu. Tikai desmit minūtes vēlāk spāņi dubultoja pārsvaru, kad ar sitienu vienā pieskārienā izcēlās Asensio, bet 31. minūtē Torress realizēja 11 metru soda sitienu, panākot jau 3:0.

Spānijas dominance turpinājās arī otrajā puslaikā. Kostarika tāarī neizdarīja nevienu sitienu, bet spāņi iesita vēl četrus golus - otro reizi izcēlās Torress, vārtu guvumus pievienoja arī Gavi, Solers un Morata.

Gavi vien 18 dienu 110 dienu vecumā kļuvis par jaunāko vārtu guvēju Pasaules kausa finālturnīrā kopš 1958. gada, kad toreiz finālā pret Zviedriju vārtus iesita brazīliešu leģenda Pelē.

Pirmajā E grupas cīņā pirms tam trešdien Japāna negaidīti ar 2:1 apspēlēja titulēto Vāciju.

Portāls "Delfi" piedāvā Spānijas-Kostarikas cīņas teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Spānija - Kostarika
Kostarikas pazemošana ir noslēgusies. Cīņa galā!
90+2. min., Spānija - Kostarika 7:0Spānija turpina pazemot Kostariku - septītos vārtus iesit Morata, kurš ar pirmo pieskārienu pārspēj Navasu.
Kaut arī uzvarētājs šajā mačā jau sen kā skaidrs, tiesneši tik un tā piešķir lielu kompensācijas laiku - 8 minūtes.
90. min., Spānija - Kostarika 6:0Spāņu labā jau sestos vārtus iesit Karloss Solers, kurš ir pirmais pie Navasa atsistās bumbas.
81. min.Kostarikai 80 minūtēs neviena paša sitiena pa spāņu vārtiem...
74. min., Spānija - Kostarika 5:0Vārtus gūst vien 18 gadus vecais Gavi. Pēc ilgstošāka uzbrukuma Gavi saņem lielisku piespēli uz soda laukuma vidu un ar pēdas ārmalu teicamā stilā gūst spāņu piektos vārtus.
57. min.Īsi pēc saviem vārtiem Torress atstāj laukumu - viņu nomaina Alvaro Morata. Līdz ar to "hat-trick" viņam šovakar nebūs.
54. min., Spānija - Kostarika 4:0Torresam lielisks reids uz vārtiem, taču izpildīt sitienu viņam īsti neizdodas. Tomēr Navass ar savu aizsargu nesadala bumbu, tā atkal nonāk pie Torresa, kurš, apspēlējot sāncenšus, panāk jau 4:0.
52. min.Sitieni: 8 pret 0. Spānijas izlases vārtsargs Unai Simons šajā mačā itin garlaikots.
48. min.Asensio sit tieši pretī vārtiem, bet bumba lido pāri. Cik vārtus spāņi vēl iesitīs?
Otrais puslaiks sācies!
Pirmais puslaiks noslēdzies! Asensio pēdējā minūtē vēl varēja panākt 4:0. Spānija pārliecinošā vadībā. Bumbas kontrole 83% pret 17%...
Pirmā puslaika kompensācijas laiks - 5 minūtes.
Nevar nepiekrist. Spānija šobrīd ir pavisam citā līmenī, ja salīdzina ar Kostariku.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1595456387781476353
38. min.Kostarika retu reizi tiek līdz spāņu soda laukumam, taču joprojām nespēj tikt pie sitiena. Spānija nedaudz atlaidusi grožus, saprotot, ka uzvara, iespējams, jau ir nokārtota.
33. min.Kostarika tiek pie labas standartsituācijas, taču tā tiek izniekota, jo centrējuma brīdī fiksēta aizmugure.
32. min.Pagaidām Kostarikas izlases sniegums ir viens no vājākajiem šajā turnīrā.  Tai vēl nav pat viena sitiena pa vārtiem.
31. min., Spānija - Kostarika 3:0"Barcelona" uzbrucējs Ferrans Torress pārliecinoši realizē 11 metru soda sitienu, aizsūtot Navasu uz otru vārtu pusi!
29. min.Alba tiek nogāzts soda laukumā, tiesnesis uz Kostarikas vārtiem nozīmē 11 metru soda sitienu.
21. min., Spānija - Kostarika 2:0Spānijai izcils spēles sākums. Pārliecinoša kontrole laukumā un rezultātā. Žordi Alba no kreisās puses asi piespēlē uz soda laukumu, bumba nonāk pie Asensio, kurš ar sitienu pirmajā pieskārienā panāk 2:0.
17. min.Spānija dominē. Kostarikai spēles ievadā nav izdevies pilnīgi nekas.
11. min., Spānija - Kostarika 1:0Spāņiem likumsakarīgs vārtu guvums. Izcilu piespēli pāri pretinieku galvām veic Gavi, bumba nonāk pie Olmo, kurš skaisti to apstrādā un pārspēj Kostarikas vārtsargu Keiloru Navasu.
11. min.Spānijas izlase maču iesākusi ļoti pārliecinoši un pirmajās desmit minūtēs kontrolē notikumus laukumā.
9. min.Spānijai vēl viena teicama laba iespēja atklāt rezultātu. Marko Asensio, saņēmis piespēli, vienā pieskārienā sit pa vārtiem, taču Madrides "Real" uzbrucēja raidījums aizspurdz garām.
5. min.Spānija teju atklāj cīņas rezultātu. Uzbrucējs Dani Olmo ar tālu piespēli tiek lieliski atrasts soda laukumā, taču viņa sitiens lido mērķim secen.
2. min.Spānija ātri tiek pie stūra sitiena, taču Kostarika to viegli neitralizē.
Mačs ir sācies!
Mačs starp abām komandām notiks "Al Thumama" stadionā. Tajā vietas esot 40 000 cilvēku.