Mbapē vārti spēles beigās sarūpē čempionei Francijai uzvaru pār Dāniju

Pie otrās uzvaras Katarā notiekošajā Pasaules kausa finālturnīrā sestdien tika pašreizējā čempione Francija, kas D grupas cīņā ar 2:1 (0:0) uzvarēja Dāniju.

Tādējādi Francija kļuvusi par pirmo izlasi, kas iekļuvusi šī Pasaules kausa izslēgšanas turnīrā.

Abus vārtus Francijas izlases labā iesita Kilians Mbapē, kurš uzvaru nesošo golu sarūpēja vien 86. minūtē. Dāņiem tikmēr precīzs bija Andreass Kristensens.

Mačs aizritēja ar diezgan lielu Francijas pārsvaru. Tā pa vārtiem izdarīja krietni vairāk sitienu. Tiesa, pirmajā puslaikā neviena no izlasēm vārtus neguva. Klusumu 61. minūtē pārtrauca Mbapē, kurš sākumā no kreisā flanga piespēlēja Teo Ernandesam, taču partneris bumbu pēc brīža atspēlēja atpakaļ, un Mbapē no tuvas distances guva jau savus 30 vārtus izlasē - nieka 23 gadu vecumā.

Vadībā pasaules čempioni gan bija tikai septiņas minūtes. Pēc centrējuma ar galvu neveiksmīgi sita Joahims Ēriksens, taču bumba nonāca pie komandas biedra Kristiansena, kurš pats ar galvu arī ieraidīja to vārtos.

Pamatlaika izskaņa ritēja diezgan līdzvērtīgi, un duelis šķietami tuvojās neizšķirtam, taču pretējās domās bija Mbapē. Viņu dāņi vārtu priekšā atstāja nepieskatītu, un uzbrucējs 86. minūtē no tuvas distances nodrošināja Francijai uzvaru.

Pasaules čempioniem tā bija otrā uzvara divos mačos, kas D grupas kopvērtējumā ļauj atrasties pirmajā vietā. Trīs punktus iekrājusi Austrālija, bet pa vienam ir Dānijai un Tunisijai.

Portāls "Delfi" piedāvā Francijas un Dānijas dueļa teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Francija - Dānija
Spēle noslēgusies! Mbapē vārti sagādā čempioniem uzvaru.
90+4. min.Francija labi nosēdusies aizsardzībā un ļauj dāņiem kontrolēt bumbu. Dānijai nekas neizdodas.
Kompensācijas laiks - 6 minūtes.
86. min., Francija - Dānija 2:1Dāņi vārtu priekšā nenosedz Mbapē, kurš gūst savus otros vārtus mačā. Vai Francija būs izrāvusi uzvaru? Uzbrucējam šie Katarā ir trešie vārti.
81. min.Pēc lieliskas Kaspera Dolberga piespēles no labā flanga vārtu priekšā tiek atrasts Martins Braitvaits, kurš no izcilas pozīcijas sit garām vārtiem. Pāris minūšu laikā teicas iespējas izcelties bijušas abām izlasēm.
78. min.Francija teju atgriežas vadībā. Pēc stūra sitiena Oreljēns Čuamenī kritienā sit pa vārtiem, taču bumba atsitas pret pretinieku un aizlido garām vārtiem...
72. min.Francijas vārtsargs Igo Loriss glābj komandu no vārtu zaudējuma - pie vārtiem nepieskatīs paliek Jespers Lindstrēms, kurš teju izvirza dāņus vadībā. Loriss ļoti neapmierināts ar savas komandas sniegumu.
71. min.Dānija vārtus guva ar savu pirmo sitienu vārtu taisnstūrī. Francija tajā pagaidām situsi četras reizes.
68. min., Francija - Dānija 1:1Pasaules čempioni vadībā bija tikai septiņas minūtes. Pēc centrējuma ar galvu neveiksmīgi sit Joahims Ēriksens, taču bumba nonāk pie Kristiansena, kurš pats ar galvu arī raida bumbu vārtos.
67. min.Dānijai izdodas radīt nelielu spiedienu uz Francijas soda laukumā, taču francūži gana ātri ar to tiek galā.
61. min., Francija - Dānija 1:0Francūži beidzot izmanto vienu no daudzajām iespējām. Mbapē no kreisā flanga piespēlē Teo Ernandesam, kurš to pēc brīža piespēlē atpakaļ, un Mbapē no tuvas distances gūst jau savus 30 vārtus izlasē - nieka 23 gadu vecumā.
60. min.Grīzmanam lieliska iespēja gūt Francijai pirmos vārtus. Saņēmis tālu piespēli, viņš lieliski savalda bumbu, izkārto sitiena pozīciju, taču raida bumbu uz devīto stāvu...
56. min.Mbapē veic soloreidu no laukuma centra, tiek prom no diviem dāņu sedzējiem, taču sit tieši virsū Šmeihelam.
56. min.Pirmās desmit minūtes otrajā puslaikā nospēlētas. Pagaidām bez reāliem apdraudējumiem vārtiem.
Otrais puslaiks sācies! Pirmajā Francijai neizdevās savu pārsvaru pārvērst vārtu guvumā.
Pirmais puslaiks noslēdzies bez gūtiem vārtiem.
Pirmā puslaika kompensācijas laiks - 3 minūtes.
43. min.Šķietami traumā iedzīvojies dāņu aizsargs Viktors Nelsons, kurš pāris minūtes guļ uz zālāja. Dzelteno kartīti par izklupienu pret šo futbolistu saņem Džulss Kundē.
40. min.Francijai vēl viens ļoti daudzsološs uzbrukums. No labā flanga Usmans Dembelē piespēlē soda laukumā brīvam esošajam Mbapē, kurš no izcilas pozīcijas pārsit pāri vārtiem.
36. min.Dānijai ļoti bīstams pretuzbrukums pēc ilgstoša Francijas uzbrukuma. Kornēliusam gan iekarot vārtus neizdodas.
33. min.Grīzmans kreisajā flangā no ļoti asa leņķa sit pa vārtiem, taču nespēj pārspēt Šmeihelu.
31. min.Francijai vēl viens daudzsološs uzbrukums, sitiens gan atsitas pret dāņu aizsargiem un pēcāk ir viegls laupījums Šmeihelam. Kaut arī laukumā tiekas divas augsta kalibra komandas, šobrīd laukumā nav pārāk augsta intensitāte.
22. min.Dānis Andreass Kornēliuss uzkāpj uz kājas Žirū un tiek pie dzeltenās kartītes.
21. min.Francija pēc pārkāpuma pret Mbapē izspēlē standartsituāciju, veic bīstamu centrējumu, un pēc sitiena slaidā lēcienā Dāniju no vārtu zaudējuma glābj vārtsargs Kaspers Šmeihels.
20. min.Polija "norauj" ātru Francijas uzbrukumu. Andreass Kristensens nogāž francūzi Kilianu Mbapē un tiek pie dzeltenās kartītes.
13. min.Francijai laba iespēja gūt vārtus. Antuāns Grīzmans veic centrējumu pēc stūra sitiena, Rafaels Varāns lec augstāk par visiem, taču bumba tikai nedaudz aizlido garām vārtiem.
10. min.Francijai labs centrējums, taču bumba pa vārtiem netiek uzsista. Žirū teju pie tās tiek, taču atlēciens no zemes neveiksmīgs, un francūzis nepagūst uzsist. Pagaidām bez bīstamām epizodēm.
6. min.Pirmajās piecās minūtēs vērojams mierīgs futbols. Iniciatīva nepieder nevienai no komandām.
Savukārt Dānija vēl tikai ir savu pirmo vārtu meklējumos. Pirmajā kārtā neizšķirts pret Tunisiju.https://www.delfi.lv/article.php?id=54966034
Francijas futbola izlase šo turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru - 4:1 pret Austrāliju. Olivjē Žirū atkārtoja leģendārā Tjerī Anrī rekordu, ar kuru tagad dala valstsvienības visu laiku rezultatīvākā spēlētāja godu. Jau šovakar viņam ir iespēja kļūt par solo rekordistu.https://www.delfi.lv/article.php?id=54967356