Mesi izglābj Argentīnu – sarežģīta uzvara pret Meksiku

Argentīnas futbola izlase sestdienas vakarā C grupas spēlē Katarā izcīnīja pirmo uzvaru šajā Pasaules kausā - 2:0 (0:0) pret Meksiku.

Argentīnas uzvaru ar vārtiem un rezultatīvu piespēli sekmēja kapteinis Lionels Mesi. Viņš guva komandas pirmos vārtus, bet otros iesita Enco Fernandess.

Otrā C grupas mačā sestdien Polija ar 2:0 uzvarēja Saūda Arābiju, nonākot apakšgrupas galvgalī. Tai ir četri punkti, pa trim punktiem iekrājušas Argentīna un Saūda Arābija, bet Meksikai ir viens punkts.

Argentīnas un Meksikas spēlē liels pārsvars bumbas kontrolē piederēja argentīniešiem, taču sāncenšiem bija bīstamāki uzbrukumi. Lielākoties laukumā gan noritēja cīņa vidusdaļā uz noteikumu pārkāpumu robežas, un vārtsargiem darba nebija daudz. Par spīti tādam uzbrukuma trio kā Mesi, Anhels di Marija un Lautaro Martiness, argentīniešiem bija lielas grūtības uzlauzt Meksikas aizsardzību.

Vadzis lūza 64. minūtē, kad Mesi ārpus soda laukuma tieši pretī vārtiem saņēmi piespēli no di Marijas un precīzi sita vārtu apakšējā labajā stūrī. Turpinājumā Argentīna atdeva bumbas kontroli Meksikas rokās, kurai gan nesekmējās ar labu uzbrukumu izveidošanu. Tā vietā nācās saņemt bumbu savos vārtos, kad 87. minūtē pēc Mesi piespēles Fernandess skaisti sita no soda laukuma stūra.

Portāls "Delfi" piedāvā šīs spēles teksta tiešraidi:

Pasaules kauss 2022: Argentīna - Meksika
Spēle beigusies! Argentīna mača otrajā pusē nodrošina ļoti svarīgu uzvaru un saglabā izredzes sasniegt Pasaules kausa izslēgšanas turnīru.
90+4. min.Meksika tuvojas zaudējumam. Tā joprojām nespēj izveidot neko bīstamu.
Kompensācijas laiks - 6 minūtes.
87. min., Argentīna - Meksika 2:0Tā vietā, lai Meksika atspēlētos, argentīnieši iesit otros vārtus. Pēc stūra sitiena izspēles ļoti skaisti no soda laukuma stūra sit uz maiņu nākušais Enco Fernandess.
87. min.Argentīna ļauj ar bumbu vairāk spēlēt meksikāņiem, kuriem pirmā numura lomā diez ko nesekmējas. Jānotiek kaut kam ārkārtējam, lai Meksika lauztu spēli.
78. min.Pēc Argentīnas vārtu guvuma Meksika pārņēmusi bumbas kontroli savās kājās, taču neko bīstamu tā izveidot nespēj. Tā vietā argentīnieši ir radījuši pārus saasinājumus pie meksikāņu vārtiem.
64. min., Argentīna - Meksika 1:0Lionels Mesi! Tieši argentīniešu superzvaigzne atklāj spēles rezultātu. Piespēle no di Marijas, Mesi atrodas tieši pretī vārtiem ārpus soda laukuma, un pēc sitiena bumba ielido vārtu labējā apakšējā stūrī.
59. min.Spēle turpina būt dinamiska un azartiska, taču joprojām vārtsargiem nav daudz darba. Lielākā daļa cīņas notiek laukuma vidusdaļā.
50. min.Argentīna tiek pie soda sitiena ļoti bīstamā pozīcijā - tieši pie soda laukuma robežas iepretim vārtiem. Tomēr Mesi sitiens ir neveiksmīgs - stipri pāri vārtiem.
Otrais puslaiks ir sācies!
Pirmais puslaiks noslēdzies!
44. min.Argentīna rupji pārkāpj noteikumus. Laukumā dominē asa spēle. Meksikai bīstama standartsituācija, bumba pēc Alekša Vegas lieliska sitiena lido vārtos, taču vārtsargs Martiness pārliecinoši bumbu tver rokās.
40. min.Lautaro Martiness pēc centrējuma ar galvu bīstami sit pāri Meksikāņu vārtiem.
32. min.Pēc tāda vētraināka sākuma spēles ritējums šobrīd ir nedaudz nomierinājies. Iespējams, īstā uguņošana būs mača otrajā daļā.
25. min.Par spīti draudīgajiem uzvārdiem uzbrukumā - Lionels Mesi, Anhels di Marija, Lautaro Martiness, Argentīna pagaidām šīs spēles laikā nav izveidojusi neko bīstamu.
21. min.Meksika tiek pie labas standartsituācijas patālu no vārtiem. Seko asprātīga kombinācija, taču argentīniešu vārtsargs Emiliano Martiness tiek galā ar šo situāciju.
15. min.Meksika aizsardzībā spēlē ļoti cieši un dara visu, lai apturētu Argentīnu - tās līderiem šobrīd ir ļoti sarežģīta dzīve. Meksikāņi tikmēr ik pa brīdim cenšas izveidot kādu pretuzbrukumu.
10. min.Meksikai lielisks centrējums, un to šķir tikai daži centimetri, lai bīstami sistu pa vārtiem. Ja Argentīna šajā spēlē zaudēs, tā zaudēs arī izredzes izkļūt no grupas.
8. min.Arī Meksika spēli uzsākusi apņēmīgi un tiek pie stūra sitiena. Tas gan tiek izniekots, jo brāķis meksikāņu saspēlē.
3. min.Zinot, ka šī spēle noteikti ir jāuzvar, lai turpinātu cīņu par "play-off", Argentīna agresīvi metas uz priekšu.
Spēle ir sākusies!
Argentīnas un Meksikas izlašu starta sastāvi. Argentīniešiem pēc pārsteidzošā zaudējuma Saūda Arābijai ir vairākas izmaiņas.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1596574511977025536
Polijas un Saūda Arābijas savstarpējā cīņā sestdien pārāki bija poļi. Viņi šobrīd ar četriem punktiem izvirzījušies C grupas priekšgalā.https://www.delfi.lv/article.php?id=54979124
Pirmajā finālturnīra mačā Argentīna piedzīvoja sensacionālu zaudējumu pret Saūda Arābiju.https://www.delfi.lv/article.php?id=54964960