Senegāla azartiski iekļūst 1/8 finālā; Nīderlande nokārto formalitāti

2022. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā otrdien, 29. minūtē, no A grupas astotdaļfinālā iekļuva Nīderlande un Senegāla, svinot uzvaras pēdējās priekšsacīkšu spēlēs.

A grupas intriģējošakajā spēlē Senegāla ar 2:1 (1:0) pieveica Ekvadoru, bet Nīderlande pēdējā spēlē ar 2:0 pieveica Kataru. Tādējādi pirmo treizi Pasaules kausa vēsturē finālturnīra rīkotāja nav tikusi ne pie viena punkta, turklāt trīs spēlēs guvusi tikai vienus vārtus.

Senegālas un Ekvadoras duelī izšķīrās A grupas otrās astotdaļfināla ceļazīmes liktenis, jo bija maz ticams, ka Katara spēc pieveikt Nīderlandi. Ekvadorai šajā duelī derēja neizšķirts, bet Senegālai bija nepieciešama tikai un vienīgi uzvara, ko arī izdevās izcīnīt.

Senegālas futbolisti daudz azartiskāk sāka spēli, jau pirmajās minūtēs izveidojot vairākas bīstamas situācijas un vairāk cenšoties tikt pie vārtu guvuma. Senegāliešu centieni realizējās pirmā puslaika izskaņā, kad Ekvadora nospēlēja nedroši aizsardzībā. Ismails Sars soda laukumā paspēja pasist bumbu nedaudz uz priekšu un viņā ietriecās Pjero Hinkapijs. Tiesnesis norādīja uz 11 metru atzīmi, ko mirkli vēlāk realizēja pats cietušais Sars.

Puslaika pārtraukumā ekvadorieši veica divas spēlētāju maiņas, kas ļāva pārņemt iniciatīvu spēles gaitā. Ekvadoras izlase arvien vairāk tuvojās pretinieku soda laukumam, bet 68. minbūtē dienidamerikāņiem izdevās panākt sev tik vajadzīgo neizšķirtu. Pēc stūra sitiena izspēles pēc gaisa dueļa bumba pie vārtu tālā staba nonāca pie Moizesa Kaisedo, kurš netraucēti sita tukšā vārtu stūrī.

Ekvadoras futbolistiem gan prieki bija neilgi, jo praktiski nākamajā uzbrukumā Senegāla atguva vadību. Senegālieši tika pie soda sitiena, sekoja piespēle soda laukumā, pēc rikošeta bumba atleca pie Senegālas kapteiņa Kalidu Kulibalī, kurš spēcīgi sita vārtos un panāca 2:1. Mača izskaņā Ekvadora centās sasināt ciņu un izveidot bīstamus momentus, tomēr Senegāla ar disciplinētu darbību nosargāja uzvaru un iekļuva astotdaļfinālā.

Savukārt A grupas pirmo vietu nodrošināja Nīderlande, kas ar 2:0 (1:0) uzvarēja finālturnīra mājinieci Kataru. Pa vārtiem guva Koudijs Gakpo un Frenkijs de Jongs.

Kaut arī jau pašā spēles sākumā Nīderlande pēc teicamas Virdžila van Dijka tālās piespēles, to teju aizsniedzot Memfisam Depajam, varēja atklāt rezultātu, turpinājumā nominālie favorīti spēlēja bezzobaini. Kaut arī nīderlandiešiem piederēja pārsvars bumbas kontrolē, to neizdevās pārvērst rezultātā, jo vienmēr kaut kas pietrūka uzbrukuma noslēdzošajā daļā. Tomēr 26. minūtē Nīderlande beidzot izdarīja to, kas tai jāizdara. Jau savus trešos vārtus turnīrā guva 23 vecais uzbrucējs Gakpo, kurš diezgan brīvi ieskrēja Kataras soda laukumā un precīzi sita vārtu labajā stūrī.

Nīderlande pārsvaru dubultoja pašā otrā puslaika sākumā – 49. minūtē pēc Devī Klāsena centrējuma bumba tieši pie vārtiem nonāca pie Depaja, kurš uzsita virsū vārtsargam. Brīvajā zonā gan ieskrēja de Jongs, kurš atlēkušo bumbu raidīja vārtos. Kaut arī turpinājumā spēle izlīdzinājās, Katarai vairāk kontrolējot bumbu, mājiniekiem īstu apdraudējumu Nīderlandes vārtiem neizdevās radīt. Tiesa, otrajā puslaikā Kataras vārtos nonāca arī trešā bumba, taču tā netika ieskaitīta, jo uzbrukuma ievadā nīderlandieši nospēlēja ar roku. Kompensācijas laikā Stīvens Bergheiss, kura vārtu guvums tieši netika ieskaitīts, trāpīja pa vārtu pārliktni.

Portāls "Delfi" piedāvāja abu spēļu teksta tiešraidi.

Pasaules kauss 2022: Ekvadora – Senegāla, Nīderlande – Katara
Nīderlande - Katara 2:0. Mačs noslēdzies.Vārtu guvēji: Koudijs Gakpo (26. min., 1:0), Frenkijs de Jongs (49. min., 2:0)
A grupas aktuālais kopvērtējums
Ekvadora - Senegāla 1:2. Spēle noslēgusies
90+4. min. Ekvadorai bija divi stūra sitieni, vēlāk bīstams centrējums soda laukumā. Šajā epizodē soda laukumā krīt divi ekvadorieši, bet tiesnesis uz to nereaģē.
Katara kļuvusi par pirmo Pasaules kausa mājinieci, kas finālturnīrā nav izcīnījusi pat vienu punktu.
Nīderlandes - Kataras mačs ir noslēdzies. Nīderlande uzvar ar 2:0 un triumfē A grupā!
Ekvadoras un Senegālas spēles otrā puslaika kompensācija - sešas minūtes. Sešas minūtes lai Ekvadora spētu atspēlēties. Un sešas minūtes, lai Senegāla nosargāto sev tik nepieciešamo uzvaru. Atrisinājums ir tuvu.
90+2. min.Nīderlandietis Bergheiss trāpa pa vārtu pārliktni!
90. min.Diezgan vienmuļā spēlē Katara ir ieguvusi lielāku bumbas kontroli par Nīderlandi. Pie vērā ņemamiem sitieniem gan joprojām nesanāk tikt. Kompensācijas laiks - 6 minūtes.
85. min. Ekvadorai pēdējā maiņa - Presjado vietā iznāk Džeksons Poroso
82. min. Senegālai moments! Dia pie soda laukuma teicami ar korpusu piesedza bumbu un pēc pagrieziena uzreiz spēcīgi sita tuvējā stūrī. Nedaudz garām vārtiem šis "šāviens".
78. min. Ekvadorai sanāca sitiens soda laukumā, bet nebija bīstams. Uzreiz otrā laukuma pusē aktīvis ir vārtu autors Sars, kurš cīņā izpelna savai komandai stūra sitienu. Tas gan nav diez ko bīstams.
80. min.Katarai beidzot bīstams uzbrukums. Mājinieki soda laukumā ielaužas no kreisā flanga, bet ar asu Homama Ahmeda piespēli tiek galā Nīderlandes vārtsargs.
77. min.Kataras izlase spēles beigās mēģina gūt vismaz vienus vārtus, taču pagaidām centieni bijusi diezgan bezzobaini.
70. min. Ekvadora - Senegāla 1:2Un Senegāla ātri atgūstas! Arī pēc standartsituācijas. Senegālieši tika pie soda sitiena, sekoja piespēle soda laukumā, pēc rikošeta bumba atlec pie Senegālas kapteiņa Kulibalī, kurš spēcīgi sit vārtos!
68. min. Ekvadora - Senegāla 1:1Senegāla pārkāpa noteikumus, brīdinājumu saņēma Idrise Gijē. Ekvadorai nepadodas soda sitiens, bet tad seko stūra sitiens. Tajā pēc gaisa dueļa bumba atlec pie Kaisedo, kurš brīvi sit vārtos no burtiski metra attāluma
70. min.Nīderlandes vārtu guvums, ar ko izcēlās Stīvens Bergheiss, netiek ieskaitīts.
64. min. Ekvadorai vēl viena maiņa: Estradas vietā nāk Džorkaefs Reasko.Ekvadorietim vārds ir par godu labi zināmajam francūzim Jurijam Džokaefam. Reasko pirms spēles izdevās tikties ar francūzi.https://twitter.com/LaTri/status/1597595183654535168
68. min.Nīderlande gūst vārtus, taču, iespējams, uzbrukuma sākumā bija spēle ar roku. Tiesnesis vēro video atkārtojumu.
Senegālas fani kolorīti svin golu pie Āfrikas renesanses pieminekļa, kas atrodas netālu no Dakāras.https://twitter.com/BateFelix/status/1597621212041347075
58. min. Pirmais nelielais moments Ekvadorai otrajā puslaikā. Pēc centrējuma ļoti zemu ar galvu sita Estrada. Garām vārtiem
60. min.Pēc Nīderlandes vārtu guvuma Katara pārņēmusi bumbas kontroli savās rokās. Nīderlandieši nedaudz atkāpušies, taču atkal ātri tiek pie bumbas un spēlē lēni.
Ekvadorieši ar maiņām pārņēmusi iniciatīvu un daudz labāk veido uzbrukumus. Senegālas futbolisti ļoti piespiedušies savai soda laukuma zonai, lai gan šobrīd ir tikai 54. minūte
Senegālas un Ekvadoras spēlē "cīņa" arī tribīnēs - par krāšņāko un kolorītāko atbalstu savai izlasei.https://twitter.com/CBSSportsGolazo/status/1597615799589830656
49. min. Nīderlande - Katara 2:0Nīderlande dubulto pārsvaru. Pēc Devī Klāsena centrējuma bumba tieši pie vārtiem nonāk pie Memfisa Depaja, kurš uzsit virsū vārtsargam. Brīvajā zonā gan ieskrien Frenkijs de Jongs, kurš atlēkušo bumbu iesit vārtos.
Ekvadora - Senegāla 0:1. Sācies 2. puslaiksEkvadorieši veic divas maiņas pirms otrā puslaika - Gruezo un Franko vietā nāk Sifuentess un Sarmjento
Nīderlande - Katara: otrais puslaiks ir sācies!
Statistika liecina, ka Senegālas futbolisti bijuši daudz aktīvāki pirmajā puslaikā. Lai gan vienīgais sitiens vārtu rāmī bija realizētā pendele. Ekvadorai tikai divi sitieni, abi nav bijuši vārtu rāmī.https://twitter.com/OptaAnalyst/status/1597619954412462080
Šovakar B grupā vienā no dueļiem tiksies ASV un Irāna. Šo divu valstu attiecības ilgu laiku nav tās "rožainākās", bet pēdējā laika notikumi šim mačam piedod papildus politisko nokrāsu. https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/skandals-pasaules-kausa-irana-par-karoga-zaimosanu-pieprasa-uz-10-spelem-diskvalificet-asv.d?id=54982224
Ismailam Saram šis bija 11. gols valstsvienības rindās. Tādējādi viņš iekļuvis Senegālas visu laiku rezultatīvāko futbolistu desmitniekā, dalot 10. vietu ar Papu Boubu Diopu. Diops nomira pēc ilgstošas slimības 42 gadu vecumā precīzi pirms diviem gadiem – 29. novembrī.https://twitter.com/AugustineQuan_1/status/1597605240370778113
Ekvadora - Senegāla 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
Ekvadora nosargā bumbu pie saviem vārtiem un neļauj Senegālai tikt pie stūra sitiena. Sākas neliela pagrūstīšanās, bet teicamas aktierspējas demonstrē Valensija.
Ekvadoras un Senegālas spēlē pirmā puslaika kompensācija - sešas minūtes.
Nīderlandes un Kataras mačā noslēdzies pirmais puslaiks. Nīderlandiešiem minimāls pārsvars un diezgan neizteiksmīgs sniegums.
44. min. Ekvadora - Senegāla 0:1Sars, kuru nogāza soda laukumā, pats arī droši realizē pendeli, raidot bumbu labajā apakšējā stūrī
42. min. 11 metru soda sitiens uz Ekvadoras vārtiemIsmails Sars soda laukumā paspēja pasist bumbu nedaudz uz priekšu un viņā ietriecas Hinkapijs. Tiesnesis norāda uz 11 metru atzīmi, lai gan ekvadorieši argumentē, ka bijusi parasta cīņas epizode
Pasaules kausa rezultatīvāko spēlētāju saraksta galvgalī šobrīd ir trīs futbolisti, tostarp tagad notiekošā Nīderlandes - Kataras mača vārtu guvējs Gakpo.https://twitter.com/talkSPORT/status/1597615947698905088
40. min.Pēc pāris ne pārāk bīstamiem Kataras centieniem pretinieku laukuma pusē Nīderlande šobrīd mierīgā garā lielākoties saspēlējas laukuma vidusdaļā. Tās izpildījumā ir centieni palēlināt spēli.
37.min. Vēl viens uzbrukums Senegālai. Pēc centrējuma no soda sitiena otrajā stāvā pie bumbas tiek Pathe Siss, bet sit ar galvu pāri vārtiem.
29. min.Katara metas atbildes triecienā un izdara diezgan tālu un vāju sitienu.
26. min., Nīderlande - Katara 1:0Beidzot Nīderlande izdara to, kas tai jāizdara. Jau savus trešos vārtus turnīrā gūst 23 vecais uzbrucējs Koudijs Gakpo, kurš diezgan brīvi ieskrien Kataras soda laukumā un sit precīzi vārtu labajā stūrī.
24. min. Senegālai atkal moments. Ismaila Sars teicami nospēlēja divcīņā, tik pie bumbas un izdarīja sitienu. Bumba aizgriežas nedaudz garām vārtu augšējam stūrim. Bija neliels rikošets, tādējādi sekoja stūra sitiens - pēc tā izspēles labi darbojas Ekvadoras vārtsargs Galindess.
24. min.Pārsteidzoši, bet Nīderlande jau labu laiku pie Kataras vārtiem pilnīgi neko nespēj izveidot. Tikmēr arvien komfortablāk nīderlandiešu laukuma pusē sāk justies Katara.
15. min.Nīderlande kontrolē bumbu, taču spēlē trenera Luija van Gāla pragmatisko futbolu. Pagaidām trūcis pavisam reālu vārtu gūšanas iespēju.
11. min. Ekvadora sanāca divi sitieni pie soda laukuma un abi tiek bloķēti, lai gan situācijas bija labas. Uzreiz Senegālas pretuzbrukums un tad seko stūra sitiens.Spriežot pēc pirmajām nedaudz vairāk nekā 11 minūtēm, šajā spēlē varētu dominēt atklātais futbols
10. min.Nīderlande pagaidām nespēj iegūt pārliecinošu kontroli pret nosacīti vājo Kataru. Tā vietā katarieši vēlreiz saasina situāciju pie titulēto pretinieku vārtiem, taču pie sitiena netiek.
8. min. Un vēl viena iespēja Senegālai!Teicamu piespēli soda laukumā saņem Bulaja Dia un sit nedaudz garām tālajam stabam.
3. min. Senegālai laba iespēja gūt vārtus!Pēc piespēles no kreisās malas bumba pa zālāju tika līdz brīvi esošajam Idrisam Ganam Gijem jeb Ganam. Spēcīgs sitiens no apmēram 15 metriem lido gar pašu vārtu stabu
4. min.Katara aizsardzībā pēc tam gan spēlē zem katras kritikas. Deilijs Blinds tiek pie sitiena soda laukumā, taču tas ir nesekmīgs.
3. min.Katara pret Nīderlandi spēles sākumā negaidīti uzņemas iniciatīvu. Seko arī pirmais sitiens, ar kuru vārtsargs Andriess Noperts droši tiek galā.
1. min.Jau pirmajā uzbrukumā Nīderlande var gūt vārtus - teicama Virdžila van Dijka tālā piespēle, taču Memfiss Depajs lāgā nespēj soda laukumā aizsniegties līdz bumbai.
Spēle starp Nīderlandi un Kataru ir sākusies!
Ekvadora - Senegāla. Spēle sākusies
Ekvadoras un Senegālas spēles galvenais tiesnesis ir francūzis Klemāns Tirpēns.
Grupu turnīru otrās kārtas pēdējās spēles vakar nesa gadījumu, par ko, iespējams, runās vēl ilgi un dikti. Krištianu Roandlu guva vai neguva vārtus?https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/vai-ronaldu-pieskaras-bumbai-portugales-vartu-guvums-raisa-diskusijas.d?id=54986332
Nīderlandes - Kataras spēles starta sastāva. Nīderlandieši absolūti favorīti, taču šajā turnīrā līdz šim spēlējuši nepārliecinoši.https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1597596435024863233
Grupas centrālā spēle Ekvadora pret Senegālu, kurā izšķirsies, visticamāk, otrās ceļazīmes īpašniece, jo otrā mačā favorīte Nīderlande tiekas ar Kataru. Ekvadorai der arī neizšķirts, bet Senegālai spēle der vienīgi uzvara (ar nosacījumu, ka Katara nesagādā sensāciju un uzvar).
No šodienas četras dienas Pasaules kausā divas spēles būs vienlaicīgi - katru vakaru pulksten 17 un pulksten 21.Šovakar pēcpusdienas spēlēs kļūst zināmas noslēguma kopvērtējums A grupā: Ekvadora pret Senegālu un Nīderlande pret Kataru.