Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Senegālas futbolisti ar negaidītu uzvaru pār Poliju sāk Pasaules kausa finālturnīru

2018. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīra pirmās kārtas pēdējā spēlē H grupā otrdien, 19. jūnijā, Senegālas futbola izlase Maskavā ar 2:1 (1:0) pieveica Polijas valstsvienību ar Robertu Levandovski priekšgalā.

Senegālai uzvaru nodrošināja divas poļu neveiksmes. Spēles 37. minūtē pēc Idrisa Gijē sitiena bumba trāpīja pa Tjagu Cioneka kāju un ielidoja vārtos. Savukārt 60. minūtē, saņemot atļauju no soģiem atgriezties laukumā pēc palīdzības sniegšanas, Mbaje Njangs izmantoja nelielu apjukumu pretinieku aizsardzības rindās un raidīja bumbu tukšos vārtos.

Polijai vienīgos vārtus 86. minūtē guva Gžegožs Krihovjaks, būdams precīzs pēc sitiena ar galvu.

pēles ievadā iniciatīvu uzņēmās par šī dueļa favorīti uzskatītā Polijas izlase, kamēr senegālieši izmantoja pretuzbrukumu taktiku. Tiesa, pirmajās minūtēs komandas neizcēlās ar bīstamām vārtu gūšanas iespējām, tomēr rezultātu 37.minūtē atklāja tieši senegālieši - šīs komandas pretuzbrukumā pēc sitiena bumba atsitās pret Cjoneku un nonāca vārtos.

Pirmais puslaiks noslēdzās ar minimālu Senegālas valstsvienības vadību, turklāt jau piecas minūtes pēc otrā puslaika sākuma poļu lielākajai zvaigznei Robertam Levandovskim, kuram šis bija debijas mačs Pasaules kausā, bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu. Tiesa, viņa izpildīto brīvsitienu meistarīgi atvairīja Senegālas vārtsargs Kadims N'Diajē.

Otrajā puslaikā Polijai piederēja vēl lielāka bumbas kontrole, tomēr tā vietā nācās bumbu saņemt savos vārtos - poļu futbolists Gžegožs Krihovjaks ļoti neapdomīgi piespēlēja bumbu uz savu vārtu pusi, to pārtverot Niangam, kurš apspēlēja pretinieku vārtsargu Vojcehu Ščensniju un raidīja spēles galveno priekšmetu pilnīgi tukšos vārtos, 60.minūtē panākdams jau 2:0. Zīmīgi, ka tikai mirkli pirms tam Niangs pēc sadursmes ar pretinieku bija atgriezies laukumā, un, visticamāk, Polijas futbolisti viņu vienkārši nepamanīja.

Pamatlaika beigās Polijai piederēja nospiedošs pārsvars, tomēr Senegālas valstsvienība aizsargājās ļoti organizēti, neļaujot pretiniekiem tikt pie labām vārtu gūšanas iespējām. Tiesa, Polijas izlase savu panāca, kad pēc tāla centrējuma vārtus ar galvu 86.minūtē guva Krihovjaks, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Noslēdzošajās minūtēs poļi uzturēja spiedienu uz pretinieku vārtiem, tomēr senegālieši spēlēja gudri, noturot svarīgus trīs punktus.

Rādīt visus spēlētājus

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi.

Pasaules kausa spēle: Polija – Senegāla
Polija - Senegāla 1:2. Spēle noslēgusiesPēdējās minūtēs poļu izmisīgie centieni neradīja briesmas pretiniekiem, ļaujot Senegālai ar uzvaru sākt Pasaules kausu
2. puslaika kompensācija - 4 minūtes
86. min. Polija - Senegāla 1:2 Tiesnesis neļauj Senegālai veikt maiņu, un Polija gūst vārtus. Pēc soda sitiena un centrējuma precīzs ar galvu ir Krihovjaks.
84. min. Polijas soda laukumā krīt senegālietis Ismaila. Kritiens izraisa saspīlējumu starp abām komandām, bet tiesnesis "pendeli" nedod.
83. min. Polijai trešā maiņa - Piščeka vietā iznāk Beresčinskis.
80.min. Senegālieši nogādā bumbu soda laukumā, kur ne pārāk droši nospēlē Ščesnijs.Polijas atbilde, bet Senegālas futbolisti visi kopīgiem spēkiem aptur pretiniekus.
75. min. Senegālai maiņa - vārtu guvēju Njangu nomaina Musa Konate.
73. min. Polijai maiņa - Milika vietā iznāk Kovnackis.
70.min. Polijai pagaidām bīstamākā situācija uzbrukumā. Pēc piespēles gar vārtiem Miliks tiek pie bumbas, bet tā lido garām vārtiem.
Interesanti, ka tiesneši palīdzēja gūt vārtus. Njangs pirms tam bija saļimis un atstāja laukuma. Neilgi pirms šī rezultatīvā uzbrukuma tiesneši ļāva Njangam atgriezties spēlē un tieši šis moments bija svarīgs - futbolists uzreiz metās uzbrukumā, tika pie bumbas un guva vārtus. Polijas izlase so'dim norādīja uz šo epizodi, bet vārtu guvums netika pārskatīts.
62. min. Senegālai maiņa - Mamē Diufa vietā iznāk Čeihs Ndoje.
59.min. Njangs saļimst uz laukuma, bet Polija neizraida bumbu ārpus laukuma. Senegālieši speciāli pārkāpj noteikumus, kas izraisa neapmierinātību starp abām komandām.
60.min. Polija - Senegāla 0:2Neloģisks un zināmā mērā kuriozs vārtu guvums. Senegāla ar bumbas sitieniem tālāk no savas zonas "atsitas", bet tas ļauj gūt vārtus. Polijas komandas pusē nesaprotas vārtsargs un aizsargi, bet no "nekurienes" parādījušais Njangs ir veiklāks, tiek pie bumbas un ieripina bumbu tukšos vārtos.
54. min. Levandovskis ielaužas pretinieku soda laukumā, bet tur viņu atbruņo, un polis pats pēc tam pārkāpj noteikumus.
51. min. Levandovskis pats izpildīja soda sitienu -  apkārt sieniņai tuvējā stūrī, bet acīgs ir Senegālas vārtsargs Ndiajē, kurš glābj savu komandu.
49. min. Levandovskis laukuma centrā tika pie bumbas, tad pameta to sev uz priekšu, bet tad viņu aptur Sanē - dzeltenā kartīte Senegālas centra aizsargam.
46. min. Sāpīgs moments Polijai 2. puslaika sākumā. Aizsardzībā duelī uz maiņu iznākušais Bednareks sāpīgi cieš un paliek uz mirkli bezsamaņā. Ārsti steidz palīgā un pēc mirkļa viņš spēj spēli turpināt.
Polija - Senegāla 0:1. Sākas 2. puslaiks
Polijai maiņa pārtraukumā - Blaščikovska vietā iznāk Bednareks.
Polija - Senegāla 0:1. Noslēdzies 1. puslaiks
1. puslaika kompensācija - 2 minūtes.
42. min. Senegālai stūra sitiens. Sanē tika gaisā pie bumbas, bet sitiens garām vārtiem.
38. min. Polija - Senegāla 0:1Senegāla uzvarēja gaisa duelī laukuma vidū, izveidoja uzbrukumu. Pēc Idrisa Gijē sitiena no soda laukuma līnijas bumba trāpīja Cionekam, mainīja lidojuma virzienu un ielidoja vārtos. Ščesnijs nebija glābējs, jo gaidīja bumbu vārtu otrā stūrī.
33. min. Pagaidām bīstamākais moments spēlē, bet pēc Senegālas centrējuma viens no futbolistiem bija aizmugurē.
Aizritējušas 30 minūtes, bet neviena sitiena vārtu rāmī. Katrai komandia ir pa diviem sitieniem vārtu virzienā, bet visi četri ir stipri garām vārtiem.
19. min. Nigērijas pretuzbrukumā Njangam labā situācijā kreisajā malā nesanāk sitiens.
12. min. Gržegors Krihovjaks saņem brīdinājumu par diviem pārkāpumiem pēc kārtas.
Vakarā pulksten 21:00 Sanktpēterburgā mājiniece Krievijas izlase tiksies ar Ēģipti. Trīs stundas pirms spēles Pēterburgā līst.https://twitter.com/_novikov_igor/status/1009089922253369345
6.min. Pirmais stūra sitiens - Senegālas centrējums ne visai veiksmīgs, Polija viegli atvaira uzbrukumu.
5 minūtes aizritējušas, bet pagaidām bez bīstamiem momentiem.
Polija - Senegāla. Spēle sākusies
Spēle notiek Maskavā. Bet ne centrālajā Pasaules kausa stadionā, bet "Spartak" arēnāhttps://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/stadioni/stadions-spartak.d?id=50098049
Komandas iznāk laukumā. Skanēs valstu himnas, tad sāksies pēdējā pirmās kārtas spēle.
Abas komandas savā starpā līdz šim nav tikušās Pasaules kausa ietvaros. Arī cita līmeņa mačos komandas nav tikušās savā starpā.
Šajā grupā pirms stundas noslēdzās otra spēle. Dramatiski. Japāna, spēlējot vairākumā lielāko daļu mača, tikai ar 2:1 pieveica Kolumbiju. Pirmā sarkanā kartīte turnīrā...https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/japanas-futbolisti-parspej-maca-sakuma-mazakuma-palikuso-kolumbiju.d?id=50139486
Pasaules kausa izcīņas grupu turnīra pirmās kārtas spēles noslēdzas ar Polijas un Senegālas maču H grupā. Polija Pasaules kausā iekļuvusi pēc divu finālturnīru izlaišanas, bet viņu labākais rezultāts ir trešā vieta 1974. un 1982.gadā. Savukārt Senegālas izlase Pasaules kausā Krievijā piedalās pēc trīs finālturnīru izlaišanas. Debija tika piedzīvota 2002.gadā, kad sensacionāli tika sasniegts ceturtdaļfināls.