Šveice izcīna pēdējo ceļazīmi uz astotdaļfinālu; Brazīlijai zaudējums neliedz nosargāt pirmo vietu

Šveices futbola izlase piektdien 2022. gada Pasaules kausa izcīņā ar rezultātu 3:2 (2:2) pārspēja Serbijas izlasi un nodrošināja sev pēdējo ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Savukārt Brazīlija ar 0:1 (0:0) piekāpās Kamerūnai, taču nosargāja pirmo vietu G grupā.

G grupas kopvērtējumā Brazīlijai un Šveicei bija pa sešiem punktiem, taču brazīlieši pirmo vietu noturēja labākas gūto un zaudēto vārtu attiecības dēļ. Kamerūna ar četriem punktiem ierindojās trešajā vietā, bet serbi turnīru noslēdza ar vienu punktu.

Šveices izlase spēli pret Serbiju iesāka ar vētrainiem uzbrukumiem, taču tā vadībā izvirzījās 20. minūtē, kad Rikardo Rodrigess pa kreiso malu iesāka uzbrukumu. Viņš piespēlēja gar vārtiem, bet bumba no serbu aizsarga nonāca pie Rubena Vargasa, kurš piespēlēja uz kreiso malu Džerdanam Šaķiri, un viņš no teicamas pozīcijas sita bumbu precīzi gar vārtu tuvējo stabu.

Serbijas izlases septiņas minūtes vēlāk pusātrā uzbrukumā panāca izlīdzinājumu, kad Dušans Tadičs perfekti piespēlēja Aleksandram Mitrovičam, kurš skrējienā ar galvu izdarīja precīzu sitienu. Serbi 35. minūtē pārņēma vadību, un pēc pārtvertas bumbas Dušans Vlahovičs to izmantoja pretinieku aizsarga nedrošo spēli, trieci bumbu vārtos.

Puslaika izskaņā šveicieši atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo. Džerdens Šaķiri piespēlēja Rubenam Vargasam, kurš tālāk bumbu nogādāja labajā flangā Silvanam Vidmeram. Viņš piespēlēja soda laukumā Brilam Embolo, kurš nelaida garām pozīciju vārtu gūšanai, ar vienu pieskārienu raidot to vārtos.

Šveices izlase arī otro puslaiku iesāka ar aktīvu uzbrukumu, un teicama saspēle ļāva pārņemt vadību. Embolo soda laukumā netika pie sitiena, tāpēc atspēlēja bumbu Šaķiri. Viņš iespēlēja bumbu soda laukuma Vargasam, kurš ar pēdas ārējo malu atmeta bumbu Remo Freileram, kurš sita precīzi no vārtu priekšas.

Serbijas izlasei puslaika turpinājumā neveicās ar vārtu gūšanas izveidošanu, jo Šveices izlase teicami spēlēja aizsardzībā. Galotnē serbi provocēja asumus, taču spēles gaitu mainīt vairs nespēja.

Šveices izlase trešo Pasaules kausa finālturnīru pēc kārtas spēja iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Brazīlija un Kamerūnas izlases aizvadīja azartisku un atklātu futbola maču, tomēr tas nelutināja ar vārtu guvumiem. Brazīlieši bija aktīvāki, un kamerūniešu vārtsargs Devī Empasī vairākkārt glāba vienību no vārtu zaudējuma. Komandas apmainījās bīstamiem uzbrukumiem pirmā puslaika kompensācijas laikā – vispirms brazīlietis Gabriels Martinelli apspēlēja vairākus pretspēlētājus, bet glāba Empasī, bet nākamajā uzbrukumā jau Kamerūnas futbolists Braiens Mbemo izpildīja viltīgu sitienu ar galvu, un glābt jau vajadzēja Edersonam.

Otrā puslaika ievadā maķenīt garām sita Āfrikas zvaigzne Vensāns Abubakars, bet 57. minūtē atkal glāba Empasī, kurš atsita Edera Militao sitienu un pēc tam tika galā arī ar otro bumbu. Turpinājumā spēle kļuva nedaudz mierīgāka, reālu vārtu gūšanas iespēju bija maz. Šķita, ka šis mačs noslēgsies bez gūtiem vārtiem, taču kompensācijas laika otrajā minūtē Abubakars ārā uzbrukumā saņēma lielisku centrējumu no labā flanga un ar galvu sita precīzi, izvirzot Kamerūnu vadībā. Futbolists priekā par vārtiem novilka savu kreklu, par ko saņēma otro dzelteno kartīti, tāpēc viņš pavisam muļķīgā situācijā atstāja kamerūniešus mazākumā.

Tomēr Brazīlijas pūliņi atspēlēties nebija pietiekami efektīvi un tā piedzīvoja pirmo zaudējumu turnīrā. Tiesa, zaudējums brazīliešiem netraucēja nosargāt pirmo vietu grupā.

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Pasaules kauss 2022: Serbija – Šveice, Kamerūna – Brazīlija
Kamerūna - Brazīlija 1:0 (spēle galā)Vārtu guvēji: Vensāns Abubakars (90+2. min., 1:0)
Serbija - Šveice 2:3 (spēle noslēgusies)Vārtu guvēji: Aleksandrs Mitrovičs (27. min., 1:1), Dušavs Vlahovičs (35. min., 2:1) - Džerdans Šaķiri (20. min., 0:1), Brils Emobolo (44. min., 2:2), Remo Freilers (48. min., 2:3)
Aktuālā situācija G grupā
Serbija - Šveice 2:3. Spēle noslēgusies.Šveices izlase izcīna pēdējo ceļazīmi uz astotdaļfinālu.
90+10. min. Radoņičs pēc brīvsitiena izspēles izdarīja sitienu pa vārtiem, bet bija neprecīzs.
Brazīlija piekāpjas Kamerūnai ar 0:1. Taču ar to pietiek, lai noturētu pirmo vietu G grupā un astotdaļfinālā tiktos ar Dienvidkoreju.
90+9. min. Šērs neveiksmīgi cīnījās pret Pavloviču un nospēlēja asi. Par to brīdinājums viņam.
90+8. min.Pēc pirmajiem zaudētajiem vārtiem turnīrā Brazīlija metusies atspēlēties, lai nepiedzīvotu pirmo zaudējumu.
90+4. min.Serbijas futbolisti nespēj valdīties. Milenkovičs pagrūda Džaku, kad bumba bija atstājusi laukumu. Sākās asumi, kuri pēc brīža norima. Džaka un Milenkovičs tika brīdināti. Tiesa, Mitrovičs turpināja kaut ko stāstīt Džakam.
90+2. min., Kamerūna - Brazīlija 1:0Kompensācijas laikā ievadā Kamerūna veic ātru pretuzbrukumu un pēc teicama centrējuma no labā flanga ar galvu precīzi sit Abubakars. Viņš pēc tam emocijās novelk savu kreklu, par ko saņem dzelteno kartīti. Futbolistam šīs muļķīgās rīcības dēļ tā ir otrā šajā mačā, tāpēc nākas atstāt Kamerūnu mazākumā.
Serbijas un Šveices izlases kompensācijas laiks būs septiņas minūtes.
89. min. Šveices izlasei izdevās draudīgs uzbrukums, kad Fernandess uz kreiso malu piespēlēja brīvajam Fasnahtam, kuram neizdevās pirmais pieskāriens bumbai. Vārtsargs zibenīgi reaģēja un gāja pretī bumbai, novēršot briesmas.
Brazīlijas un Kamerūnas mača kompensācijas laiks - 9 minūtes.
87. min.Serbijas izlasei uzbrukumi neveidojās pietiekami bīstami, šveicieši pārliecinoši tika ar tiem galā.
84. min.Uz spēles beigām sniegums abu komandu izpildījumā kļūst aktīāks. Lieliski soda laukumā nospēlē Rafinja, kurš piespēlē bumbu Brunu Gimaraisam, taču sitiens ir nedaudz garām vārtiem.
83. min. Brīvsitiena izspēlē Akandži izdarīja sitienu pa vārtiem, bet bumba lidoja garām tuvējam vārtu augšējam stūrim.
82. min. Mitrovičs pārāk aktīvi diskutēja ar tiesnesi, un par nesportisko uzvedību viņu brīdināja.
81. min. Djuručičs īsi pēc nākšanas laukumā uz maiņu sadursmē pārsita vaigu un bija dusmīgs, ka pret viņu netika fiksēts pārkāpums. Tad pie Serbijas vārtiem Gudeļs pārkāpa noteikumus, dodot šveiciešiem bīstamu standartsituāciju
82. min.Spēles kontrole šobrīd vairāk ir Kamerūnas rokās. Tomēr Brazīlija metas uzbrukumā, un Abubakars to aptur, nopelnot dzelteno kartīti. Brazīlieši tiek pie labas standartsituācijas netālu no soda laukuma, bet seko neveiksmīgs centrējums.
78. min.Olivjē Nšams no distances sit pa Brazīlijas vārtiem, Edersons ar raidījumu viegli tiek galā.
76. min.Šveices izlase izteikti darbojās no aizsardzības, un kā vienīgais izteiktais uzbrucējs bija Embolo. Serbi pagaidām netiek cauri švieciešu aizsardzībai.
68. min. Sovs un Šaķiri pameta laukumu Šveices izlasē, bet viņu vietā iznāca Fernandess un Zakaria.
66. min.Serbi bija ļoti sašutuši par nedabūto "pendeli", un rezervisti šķērsoja sānu līniju, apelējot pie tiesneša un šveiciešiem. Nelielo haosu izdevās novērst.
67. min.Brazīlijas un Kamerūnas cīņa nonākusi nedaudz mierīgākā gultnē. Dažas minūtes nekas bīstams pie vārtiem.
65. min. Serbi izspēlēja "sieniņu", un Mitrovičs saņēma piespēli no Tadiča soda laukumā. Viņš steidza pēc bumbas, taču krita soda laukumā, pietēlojot pārkāpumu pret viņu. Tiesnesis neuzķērās.
61. min. Serbijas izlases uzbrukumā Jovičs soda laukumā uzņēma bumbu un nogādāja to Tadičam, kurš sita pāri vārtiem.
57. min.Šveice viltīgi izspēlēja brīvsitienu. Akandži no soda laukuma centrēja bumbu uz otru malu. Embolo tika pie sitiena iespējas, tomēr viņš sita pāri vārtiem.
57. min.Kamerūnu atkal glābj vārtsargs. Militao soda laukumā izpilda viltīgu sitienu, Empasī to atvaira un tiek galā arī ar otro bumbu.
55. min. Serbijas izlase metās uzbrukumā, bet šoreiz tā tika apturēta. Tad laukuma vidū Pavlovičs rupji nospēlēja pret Embolo, tāpēc tika brīdināts.
56. min.Martinelli veic uzbrukumu no kreisā flanga, spēlē viens pret viens ar Kamerūnas aizsargu un soda laukumā veic sitienu. Empasī to atvaira.
55. min. Maiņas Serbijas izlasē - Gudeļs un Jovičs devās laukumā, nomainot Veļkoviču un Vlahoviču.
52. min.Savainojumā iedzīvojies Brazīlijas aizsargs Alekss Telešs, kuram šī spēle ir beigusies.
51. min.Gar pašu vārtu stabu sit Kamerūnas zvaigzne Vensāns Abubakars, brazīliešu vārtsargs Edersons līdz bumbai neaizsniedzas. Kamerūniešiem pavisam reāla iespēja gūt vārtus.
47. min. Sergejs Milinkovičs-Savičs otrā puslaika sākumā izklupienā nogāza Džaku un nopelnīja brīdinājumu.
48. min. Serbija - Šveice 2:3Šveices izlasei vēl viena izcila saspēle noved līdz vārtu guvumam. Brils Embolo netika pie sitiena, tāpēc atspēlēja bumbu Džerdanam Šaķiri. Viņš iespēlēja bumbu soda laukuma Rubenam Vargasam, kurš ar pēdas ārējo malu atmeta bumbu Remo Freileram, kurš sita precīzi no vārtu priekšas.
Serbija - Šveice 2:2. Sācies 2. puslaiks
46. min.Pirmajā puslaikā Brazīlija izpildīja desmit sitienus, kamēr Kamerūna - tikai vienu.
Brazīlijas un Kamerūnas mačā sācies otrais puslaiks!
Serbija - Šveice 2:2. Noslēdzies 1. puslaiks.
Brazīlijas un Kamerūnas cīņā noslēdzies pirmais puslaiks. Rezultāts 0:0.
45+3. min.Brazīlijas vārtos Edersons nodemonstrē ļoti augstu meistarību. Braiens Mbemo ar galvu izpilda viltīgu sitienu, taču vārtsargs slaidā lēcienā glābj brazīliešus.
45+1. min.Pie soda laukuma robežas tieši pretī vārtiem vairākus pretspēlētājus mēģina apspēlēt Martinelli. Viņam pat izdodas izdarīt spēcīgu sitienu, ar kuru tiek galā Empasī.
44. min. Serbija - Šveice 2:2Šveices izlasei izdevās ātri izspēlēt savu uzbrukumu. Džerdens Šaķiri piespēlēja Rubenam Vargasam, kurš tālāk bumbu nogādāja labajā flangā Silvanam Vidmeram. Epizodes turpinājumā Vidmers piespēlēja soda laukumā, kur Brilam Embolo bija teicama pozīcija vārtu gūšanai. To viņš nelaida garām.
42. min.Šveices izlase pēc nonākšanas iedzinējos vairāk spēlē ar bumbu un ik pa laikam pietuvojas soda laukumam. Spēle turpina ritēt azartiski, futbols laukumā ir skatāms.
38. min.No soda laukuma labās puses sitienu izdara Antonī, taču Kamerūnas vārtsargs Empasī ne pārāk spēcīgo sitienu tver.
35. min. Serbija - Šveice 2:1Šveice laukuma centrā pazaudēja bumbu, un serbi uzreiz metās uzbrukumā. Savā soda laukumā nedroši nospēlēja Remo Freilers. Dušans Vlahovičs to izmantoja, savāca bumbu un trieca to vārtos.
34. min.Laukuma centrā Vargass pārkāpa noteikumus pret serbu, un par to tiesnesis viņam parādīja brīdinājumu.
34. min.Lieliski uz vārtiem izraujas brazīlietis Rodrigo, kuru aptur tikai ar noteikumu pārkāpumu. Brazīlijai vēl viena bīstama standartsituācija tieši pie soda laukuma. Šoreiz sit pieredzējušais Dani Alvešs, taču bumba lido pāri vārtiem.
30. min. Rodrigess izdarīja lielisku piespēli Šaķiri, kurš skrējienā uzņēma bumbu un izdarīja sitienu. Aizsargs izklupienā viņam traucēja, tāpēc sitiens šoreiz lidoja garām vārtiem.
29. min.Brazīlijai bīstams brīvsitiens netālu no soda laukuma - tieši pretī vārtiem. Rodrigo trāpa tieši sieniņā.
27. min. Serbija - Šveice 1:1Serbijas izlases pusātrā uzbrukumā Dušans Tadičs perfekti piespēlēja Aleksandram Mitrovičam, kurš skrējienā ar galvu izdarīja precīzu sitienu, izlīdzinot rezultātu. Šveices izlases aizsargs Akandži nokavēja un nevarēja traucēt uzbrucējam.
20. min.Laukumā aizraujošs futbols. Kaut arī Brazīlija ir favorīte, Kamerūna arī spēj veidot momentus. Vienreiz spēlē aktīvi bija jāiesaistās arī vārtsargam Edersonam.
20. min. Serbija - Šveice 0:1Rikardo Rodrigess pa kreiso malu iesāka uzbrukumu, un viņš piespēlēja gar vārtiem. No serbu aizsarga bumba nonāca pie Rubena Vargasa, kurš piespēlēja uz kreiso malu Džerdanam Šaķiri, kurš no teicamas pozīcijas sita bumbu precīzi gar vārtu tuvējo stabu.
15. min. Pēc Šveices izlases uzbrukumiem Serbija devās pretuzbrukumā, kurā Kostičs nopelnīja brīvsitienu labā pozīcijā Serbijai. Vidmers par šo pārkāpumu nopelnīja brīdinājumu, bet serbiem standartsituācijas izspēle neizdevās.
14. min.Lielisku meistarību Kamerūnas vārtos nodemonstrē vārtsargs Devī Empasī, kurš atvaira Gabriela Martinelli sitienu no tuvas distances.
11. min.Serbijas izlase izveidoja labāko momentu līdz šim. Andrija Živkovičs izdarīja tālu sitienu pa vārtiem, taču viņš raidīja bumbu pa tālo vārtu stabu. Bumba trāpīja virsū Mitrovičam, no kura tā lidoja Šveices vārtsarga Kobela rokās.
10. min. Šveices aizsargs centās atbloķēt Tadiču, lai ļautu bumbai ripot ārā no viņa kājas. Tadičs aktīvi cīnījās un radīja nervozu situāciju Šveices soda laukumā.
7. min.Kamerūnas un Brazīlijas cīņa sākusies ļoti azartiski. Kamerūnietis Nuhū Tolo nopelna dzelteno kartīti par rupju pārkāpumu pret Antonī. Pēc brīža dzeltenā kartīte arī brazīlietim Ederam Militao.
5. min.Serbijas izlase lika Šveices aizsardzības līnijai piespiesties tuvu saviem vārtiem. Milenkovičs centrēja soda laukumā, bet aizsargs Akandži ar galvu spēlēja precīzi. Serbi izspēlēja stūra sitienu, un Milenkovičam neizdevās sitiens ar galvu pa Šveices vārtiem.
1. min. Teicams spēles sākums Šveicei, pietrūka tikai precīza sitiena. Vispirms Džakas sitiens tika bloķēts, tad Embolo uzsita virsū serbu vārtsargam, bet trešo sitienu atkal izdarīja Džaka, un Vanja Milinkovičs-Savičs bumbu tvēra un glāba komandu.
Serbija - Šveice 0:0. Spēle sākusies!
Kamerūnas un Brazīlijas cīņa ir sākusies!
Pasaules kausa izcīņā noslēdzas grupu turnīrs, un Serbija, Šveice un Kamerūna cīnīsies par pēdējo ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Brazīlija ar divām uzvarām jau garantējusi sev vietu nākamajā kārtā. Brazīlieši pirmo vietu grupā zaudēs, ja piekāpsies Kamerūnai un Šveice ar vajadzīgo vārtu starpību pieveiks Serbiju. Savukārt serbiem jāuzvar Šveice un jācer, ka Kamerūnai neizdosies tikt galā ar Brazīliju. Ja abas uzvarēs, tad gūto un zaudēto vārtu starpība noteiks, kurš tiks tālāk. Arī šajā grupā situācija ir interesanta.