Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Šveices futbolisti atspēlējas un izrauj uzvaru līdzvērtīgā cīņā pret Serbiju

Šveices futbolisti atspēlējas un izrauj uzvaru līdzvērtīgā cīņā pret Serbiju
Foto: AP/Scanpix/LETA

Šveices futbola izlase piektdien Krievijas pilsētā Kaļiņingradā piektdien ar rezultātu 2:1 (0:1) Pasaules kausa izcīņas E grupas otrās kārtas spēle pārspēja Serbijas valstsvienību.

Jau spēles piektajā minūtē Serbijas izlase izvirzījās vadībā, kad lielisku sitienu ar galvu pēc precīzas Dušana Tadiča piespēles izdarīja Aleksandars Mitrovičs. Serbijas futbolisti arī pirmā puslaika turpinājumā uzbruka labāk, lai arī mazāk kontrolēja bumbu. Savukārt otrā puslaika sākumā Šveice ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, un Džerdena Šakiri sitienu bloķēja Aleksandars Kolarovs. Bumba nonāca pie Granita Džakas, kurš spēcīgi un ļoti precīzi sita to vārtos no tālās distances.

Cīņa turpinājās ļoti līdzvērtīgā cīņā, un abas komandas izspēlēja labus uzbrukumus. Uzvarētājs noskaidrojās pašās spēles beigās, bet Šveice ātrā pretuzbrukumā ar divām ātrām piespēlēm izgājienā pret vārtsargu izvirzīja Šakiri. Lai arī Duško Tošičs izklupienā centās kavēt Šveices uzbrucēju, tomēr Šakiri ar kreiso kāju pārspēja pretinieku vārtsargu un izrāva pirmo uzvaru savai komandai šajā Pasaules kausā.

E grupas kopvērtējumā Brazīlija un Šveice ir vadošajās pozīcijās ar četriem punktiem, bet serbiem ir trīs punkti. Kostarika palikusi bez punktiem un nepretendē uz vietu nākamajā kārtā. Pēdējā spēļu kārtā Brazīlija spēkosies ar Serbiju, bet Šveice ar Kostariku.

Portāls "Delfi" piedāvāja šī mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 SRB
6 Branislav Ivanović Balsot
60
11 Aleksandar Kolarov Balsot
58
9 Aleksandar Mitrović Balsot
50
21 Nemanja Matić Balsot
38
15 Nikola Milenković Balsot
36
22 Adem Ljajić Balsot
35
3 Duško Tošić Balsot
34
1 Vladimir Stojković Balsot
34
17 Filip Kostić Balsot
32
20 Sergej Milinković-Savić Balsot
31
4 Luka Milivojević Balsot
30
10 Dušan Tadić Balsot
27
 SUI
13 Ricardo Rodríguez Balsot
67
23 Xherdan Shaqiri Balsot
40
10 Granit Xhaka Balsot
34
9 Haris Seferović Balsot
33
14 Steven Zuber Balsot
32
11 Valon Behrami Balsot
31
15 Blerim Džemaili Balsot
31
7 Breel Embolo Balsot
30
18 Mario Gavranović Balsot
30
5 Manuel Akanji Balsot
29
22 Fabian Schär Balsot
29
2 Stephan Lichtsteiner Balsot
29
1 Yann Sommer Balsot
26

Pasaules kausa spēle: Serbija – Šveice
Spēles statistika:
Spēle noslēgusies! https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010250289293742085
Šakiri par krekla novilkšanu, svinot vārtu guvumu, nopelnīja brīdinājumu. 
90+3. min. Cubers atstāja laukumu Šveices izlasē, bet viņa vietā laukumā nāca Drmičs.
90. min. Serbija - Šveice 1:2Pēc Serbijas uzbrukuma šveicieši ar divām ātrām piespēlēm sagādāja Džerdena Šakiri izgājienu pret vārtsargu. Lai arī viņam aizsargs Duško Tošičs izklupienā viņu centās kavēt, tomēr Šveices izlases spēlētājs izpildīja precīzu sitienu ar kreiso kāju. 
87. min. Tiesnesis Brinks vairs nevarēja izturēt Mitroviča nepārtraukto diskutēšanu par katru epizodi, tāpēc viņam parādīja dzelteno kartīti.
84. min. Pēc tālas piespēles Embolo ar galvu bumbu nometa Gavranovičam, bet atkal Stojkovičs lieliski ar roku apturēja bumb. 
82. min. Šveiciešiem pēdējās pāris minūtēs izdevies vairāk spēlēt pie pretinieku vārtiem. Vienu tālsitienu tvēra Stojkovičs, bet citā epizodē Ivanovičs aizsita bumbu ārpus laukuma.
80. min. Aizraujošs futbols vērojams laukumā. Abas komandas izspēlē savus uzbrukumus, bet līdz šim aizsardzībā spēlējošā komanda darbojas veiksmīgi. Tad Serbija veica spēlētāju maiņu, Milivojeviča vietā iznākot Radoņičam. 
74. min. Uz maiņu nākušais Šveices izlases spēlētājs Gavronovičs bija uzbrukuma smailē, bet viņa sitiens trāpīja vārtu tīklā no otras puses. 
73. min. Arī Šveices izlasē spēlētāju maiņa, un Embolo nomaina Džemaili. 
68. min. Kolarovs labi ieraudzīja Mitroviču pie tālā vārtu staba un piespēlēja pa zemi, bet uzbrucējam neizdevās tikt pie bumbas un ievirzīt to vārtos. 
66. min. Tadičs iespēlēja bumbu vārtu priekšā Mitrovičam, kurš nepiekāpīgi cīnījās ar diviem aizsargiem. Visi trīs nokrita soda laukumā, bet galvenais tiesnesis piesprieda sodu serbam, jo viņš cīņā izmantoja elkoņus.
64. min. Serbijas izlases treneris nolēma, ka Kostičam jāatstāj laukums, bet viņa vietā jāsūta Ļajičs.
https://twitter.com/OptaJoe/status/1010240726519746560
58. min. Šveice pēc vārtu guvuma turpināja labi uzbrukt. Šakiri no soda laukuma labā stūra izpildīja lielisku griezto sitienu, bet viņš trāpīja pa vārtu staba un un vārtu pārliktņa savienojumu. 
52. min. Mitrovičs turpināja būt aktīvs un uzvarēja gaisa divcīņā, sitot pāri vārtiem. 
52. min. Serbija - Šveice 1:1Šveice ātri pārgāja no aizsardzības uzbrukumā, un Džerdena Šakiri sitienu bloķēja Aleksandars Kolarovs. Bumba nonāca pie Granita Džakas, kurš spēcīgi un ļoti precīzi sita bumbu vārtos no tālās distances. 
Sācies 2. puslaiks!Šveices izlasē Gavranovičs nomainīja Seferoviču. 
Noslēdzies 1. puslaiks.  https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010233331370397698
45+2 min. Matičs divcīņā asi nospēlēja pret Lihtšteineru un nopelnīja brīdinājumu. 
45+1. min. Tadičs no 17 metriem izpildīja spēcīgu sitienu, kad viņam piespēlēja Mitrovičs, un bumba lielā ātrumā lidoja pāri vārtiem. 
43. min. Abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, tomēr Serbija izveidoja vairāku uzbrukumu sēriju. Tosičs pie tālā vārtu staba tika pie bumbas, taču viņš to nesavaldīja un neievirzīja vārtos. 
37. min.Kolarovs centrēja bumbu soda laukumā, bet to aizsargi izsita ārā. Bumba nonāca pie Tadiča, kurš sita pa vārtiem, taču vārtsargam šī epizode nesagādāja nekādas problēmas. 
34. min.Sergejs Milinkovičs-Savičs ar taisnu kāju asi nospēlēja pret Lihtenšteineru, un par to viņam tiesnesis parādīja brīdinājumu.
30. min. Šveices izlases uzbrukumā Seferovičs teicami piespēlēja Džemaili, kura sitienu diezgan fantastiskā veida atvairīja serbu vārtsargs Stojkovičs. Pēc stūra sitiena šveiciešiem bija vēl viens moments.
26. min. Šveice turpināja spēlēt bez lielas steigas un pacietīgi ar labu saspēli virzījās uz priekšu. Pēc izspēlēta stūra sitiena Akandži neprecīzi sita pa vārtiem ar galvu. 
19. min. Mitrovičs ar krūtīm uzņēma bumbu un akrobātiskā lēcienā atmuguriski mēģināja sist pa vārtiem. Šoreiz viņš netrāpīja, tomēr Mitrovičs turpina būt ļoti aktīvs uzbrukuma smailē. 
https://twitter.com/OptaJoe/status/1010224036142637056
16. min. Serbijas futbolisti aktīvi dodas uzbrukumā, un viņiem izdodas bieži radīt vārtu gūšanas iespējas. Šveice vairāk kontrolē bumbu, bet tas vairāk notiek laukuma vidus daļā. 
14. min. Mitrovičs trešo reizi ar galvu pa vārtiem, bet šoreiz sitiens bija no pārāk tālas distances, turklāt bumba lidoja garām. 
10. min. Kreisajā malā Šveices izlases malējais aizsargs Rodrigess piespēlēja Džemaili, kurš neapturēja bumbu un izdarīja sitienu garām vārtiem. 
4. min. Granits Džaka izpildīja tālsitienu uz Serbijas vārtiem, taču viņam neizdevās trāpīt. 
5. min. Serbija - Šveice 1:0Aleksandars Mitrovičs saņēma piespēli no gaisa, un viņš ar galvu izdarīja sitienu pa vārtiem, bet Jans Zommers vārtos atvairīja šo sitienu. Serbi turpināja uzbrukt un izspēlēja ļoti līdzīgu kombināciju, kad Dušans Tadičs piespēlēja no labā flanga, un Mitrovičs šoreiz ar galvu sita precīzi. 
2. min. Serbi mača sākumā iespēlēja bumbu soda laukumā, kur cīņā divi spēlētāji krita. Tiesnesis rādīja, lai abi ceļas kājās.  
Spēle sākusies!
Šajā apakšgrupā jau otrās kārtas spēli aizvadīja Brazīlija un Kostarika, brazīliešiem izglābjoties mača pēdējās minūtēs. https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/zinas/brazilija-pedejas-minutes-izglabjas-no-vel-viena-neizskirta-un-tuvojas-pk-astotdalfinalam.d?id=50152323
Spēlētāju izvietojums laukumā: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010215764144676866
Abu komandu pamatsastāvs gaidāmajam mačam: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1010208170340503552
Serbijas un Šveices izlases savstarpēja E grupas spēlē lūkos papildināt savu punktu ražu. Serbijas kontā ir trīs punkti, bet Šveices - viens punkts. 

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl