Sadarbībā ar

PASAULES KAUSS 2018

Urugvaja pārliecinoši sakauj PK mājinieci Krieviju un grupā izcīna pirmo vietu

Urugvaja pārliecinoši sakauj PK mājinieci Krieviju un grupā izcīna pirmo vietu
Foto: TASS/Scanpix/LETA

Pasaules kausa izcīņas spēlē Samārā Urugvajas valstsvienība ar rezultātu 3:0 (2:0) pārspēja turnīra mājinieci Krieviju, tādējādi uzvarot A apakšgrupā. Savukārt Saūda Arābija ar rezultātu 2:1 (1:1) pēdējās sekundēs uzvarēja Ēģiptes izlasi.

Krievijas un Urugvajas izlases jau pirms šī mača bija garantējušas vietu turnīra astotdaļfinālā, bet šajā mačā vajadzēja noskaidrot grupas uzvarētāju. Urugvaja cīņu iesāka veiksmīgi, kad jau 10. minūtē Luiss Suaress ar tiešo brīvsitienu raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī un pārspēja Krievijas vārtsargu Igoru Akinfejevu. Savukārt 23. minūtē Djego Laksalts izdarīja sitienu no distances, bumba trāpīja Denisam Čeriševam pa ceļgalu, mainīja virzienu un ielidoja vārtos, dubultojot Urugvajas pārsvaru.

Tad 36. minūtē Igors Smoļņikovs rupji nospēlēja pret Laksaltu un tika noraidīts no laukuma. Otrajā puslaikā cīņa bija nedaudz mierīgāka, bet Urugvaja kontrolēja spēles gaitu. Savukārt otrā puslaika kompensācijas laikā Edinsons Kavani guva trešos vārtus Urugvajai, kad pirmais bija pie vārtsarga atvairītās bumbas.

Savukārt otrā A grupas mačā Saūda Arābija pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pret Ēģipti – 2:1. Vispirms 22. minūtē Muhameds Salāhs starp diviem aizsargiem saņēma tālu piespēli un ar otro pieskārienu pārsita bumbu pāri pretinieku vārtsargam. Tad Saūda Arābija 41. minūtē nerealizēja 11 metru soda sitienu, taču brīdi vēlāk kompensācijas laikā arābieši tika pie vēl vienas "pendeles", un šoreiz Salmans Al Farajs sita precīzi.

Aizraujošas cīņas turpinājumā nedaudz labākas iespējas uzbrukumā bija Ēģiptei, taču kompensācijas laika pēdējās sekundēs Saūda Arābija guva vārtus, kad pēc ātrām un īsām piespēlēm precīzi no tuvas distances sita Salems Al Davsari.

Šis mačs bija ievērības cienīgs arī ar to, ka tajā tika sasniegts jauns rekords. Ēģiptes futbola izlases vārtsargs Esam El Hadari kļuva par visu laiku vecāko futbolistu, kurš devies laukumā kādā no Pasaules kausa finālturnīra mačiem. El Hadari par rekordistu kļuva 45 gadu vecumā, turklāt viņš vairākās epizodēs atvairīja bīstamus sitienus.

A apakšgrupā ar deviņiem punktiem uzvarēja Urugvaja, otrā ar sešiem punktiem palika Krievija, bet trešo vietu ar trīs punktiem ieguva Saūda Arābija. Tikmēr Ēģipte bez punktiem palika pēdējā grupā.

Portāls "Delfi" piedāvāja maču teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

PK futbolā: Urugvaja - Krievija un Saūda Arābija - Ēģipte
Saūda Arābija - Ēģipte 2:1. Spēle noslēgusies! Saūda Arābija Pasaules kausu noslēdz ar uzvaru un trešo vietu A grupas kopvērtējumā. 
90+4. min. Saūda Arābija - Ēģipte 2:1. Neticamas pēdējās sekundes šajā mačā. Saūda Arābija ar īsām piespēlēm izkombinējās līdz pašiem Ēģiptes vārtiem, un Salems Al Davsari raidīja bumbu vārtos! 
https://twitter.com/OptaJoe/status/1011275894105821186
89. min. Salāhs turpina centienus izraut savai komandai uzvaru, bet viņam ar individuālajiem pūliņiem neizdodas tikt galā ar pretiniekiem. 
Urugvaja - Krievija 3:0. Spēle noslēgusiesUrugvaja iekļūst astotdaļfinālā kā A grupas uzvarētāja
Urugvaja vēl pēdējās sekundēs nomaina vārtu guvēju Kavani
Urugvajas - Krievijas spēlē 2. puslaika kompensācija četras minūtes.
84. min. Tiesneši ļāva spēlēt situācijā, kad Ēģiptei bija acīmredzama aizmugure, un Kahraba izgāja pret vārtsargu, taču viņa sitienu atvairīja vārtsargs, kurš bija manāmi pārsteigts par tiesnešu kļūdu. 
90. min. Akinfejevs glābj - Rodrigesa spēcīgs sitiens, bumba lidoja zem vārtu pārliktņa
90+1 min. Urugvaja - Krievija 3:0Godina sitienu atvaira Akinfejevs, bet pirmais pie bumbas ir Kavani!
87. min. Uz maiņu iznākušais De Arasketa viltīgi izpilda stūra sitienu - bumbu griež vārtos, bet Krieviju glābj Akinfejevs.
85. min. Lieliski soda laukumā nospēlē Smolovs, noguldot pretinieku, bet viņa piespēli tver Muslera.Un seko Urugvajas atbilde, pēc Kavani sitiena bumba pēc rikošeta lido pāri vārtiem.
77. min. Saūda Arābija un Ēģipte savas pēdējās minūtes Pasaules kausā aizvada enerģiski. Salāhs lauzās uz vārtiem, bet viņam neizdevās četrus pretspēlētājus apspēlēt. Pirms Ēģiptes stūra sitiena pieredzējušais vārtsargs Al Muvalads uzkurināja savus līdzjutējus.
84. min. Pēc stūra sitiena Kaseress bumbai pieskaras ar matiem. Ļoti labs moments Urugvajai!
80. min. Urugvajai pretuzbrukums divi pret vienu, bet Suaresam nesanāk piespēle Kavani.
69. min.Fahads Al Muvalads Ēģiptes vārtos darbojas lieliski, atvairot divus bīstamus sitienu pa vārtiem! Viņš sev vēsturiskajā mačā ir lieliskā formā! 
73. min. Izsitienā pie sava laukuma kļūdās vārtsargs Muslera. Dzjuba labā situācijā soda laukumā saņēma bumbu, pārlika to uz kreiso kāju, bet sitiens garām vārtiem.
71. min. Gaisa duelī sitienu ar roku pa seju saņem Dzjuba, uz ko aktīvi reaģē Krievijas soliņš - tiesnesis nedod "pendeli" arī pēc konsultēšanās ar video tiesnešiem.
Soda laukumā krīt Kavani, bet tiesnesis neuzskata, ka bijis pārkāpums.
Ēģiptei otrajā puslaikā pirmo bīstamāko uzbrukumu pa labo malu izveido uz maiņu iznākušais Varda. Salaha izpildītais soda sitiens ne visai veiksmīgs, bet nākamajā uzbrukumā bīstami sita Trezegē
Urugvaja vairs nav tik aktīvi un laukumā nevar pateikt, ka Krievija ir mazākumā
Saūdas Arābijas futbolisti ļoti aktīvi sāk 2. puslaiku, viņiem arī piektais stūra sitiens spēlē, bet ēģiptieši ar grūtībām atvaira pretinieku uzbrukumus
Saūda Arābija - Ēģipte 1:1. Sākas 2. puslaiks
47. min. Urugvajai soda sitiens - Kavani sitiens trāpa sieniņā.
Urugvaja - Krievija 2:0. Sākas 2. puslaiks
Saūda Arābija - Ēģipte 1:1. Noslēdzies 1. puslaiks
45+6. min. Saūda Arābija - Ēģipte 1:1Salmans Al Farajs izdarīja precīzu sitienu kreisajā vārtu pusē, kamēr vārtsargs leca pa labi. 
45+2 min. 11 metru soda sitiens uz Ēģiptes vārtiem. Saūda Arābijas spēlētāju Fahadu Al Muvaladu soda laukumā nogāza ēģiptietis Ali Gabrs. Galvenais tiesnesis vēl sazinājās ar video tiesnešiem, pats devās aplūkot atkārtojumu un piesprieda  vēl vienu "pendeli" uz Ēģiptes vārtiem. 
Urugvaja - Krievija 2:0. Noslēdzies 1. puslaiks
41. min. Saūda Arābija nerealizē 11 metru soda sitienu.Fahads Al Muvalads Saūda Arābijai izpildīja 11 metru soda sitienu, bet vārtos teicami nospēlēja 45 gadus vecais Esams El Hadari bumbu atvairīja. 
39. min. 11 metru soda sitiens uz Ēģiptes vārtiem. Pēc centrējuma soda laukumā Ahmeds Fathi ar roku apturēja bumbu, tāpēc tiesnesis nozīmēja "pendeli". 
37. min.Salmans Al Farajs saņēma labu piespēli, un viņš sita pa Ēģiptes vārtiem, taču aizsargs bloķēja šo sitienu pie vārtiem. 
38. min. Krievijai nākas uzreiz veikt maiņu - čeriševa vietā iznāk aizsargs Fernandešs.
33. min. Ēģipte izspēlēja lielisku pretuzbrukumu. Salāhs laukuma vidū pie soda laukuma viltīgi piespēlēja Trezegē, kuram neizdevās iegriezt bumbu tālajā vārtu stūrī. Pēc tam Trezegē vēlreiz bija uzbrukuma smailē, bet vēlreiz sitiens vārtu stūrī bija neprecīzs. 
36. min. Krievija paliek mazākumāKriesajā malā Smoļņikovs rupji nogāž Laksaltu un saņem otro brīdinājumu 
32. min. Krievijai soda sitiens labajā malā netālu no soda laukuma līnijas, bet Samedova centrējums ļoti neveiksmīgs.
29. min.Ēģiptes spēlētājs Fahads Al Muvalads izpildīja tiešo brīvsitienu no tālas distances. Viņš uzsita pa vārtiem, un pretinieku vārtsargam nācās ar dūrēm bumbu sist prom no sava soda laukuma. Mirkli vēlāk Saūda Arābijas uzbrukumā Jasers al Šarani bīstami uzsita. 
28. min. Krievijas futbolists Smoļņikovs kā pirmais mačā Samarā saņem brīdinājumu.
28. min. Krievija iekrīt aizsardzībā un Betankurs neizmanto iespēju savā dzimšanas dienā gūt vārtus, uzsitot virsū Akinfejevam.
23. min. Pēc centrājuma no soda sitiena Kavani gribēja sist ar papēdīti, bet Krievija izraida bumbu
21. min. Saūda Arābija turpina vairāk darboties ar bumbu, bet Ēģipte pretuzbrukumos virza Muhamedu Salāhu. Vienā epizodē Salāhu sprintā pēc bumbas apsteidza aizsargs, bet vēlāk viņš bija aizmugurā. Savukārt tad Ēģiptes izlases vārtsargs Esams El Hadari, kurš ir 45 gadus vecs, pirmo reizi iesaistījās spēlē, pārtverot centrējumu. 
22. min. Saūda Arābija - Ēģipte 0:1.Muhameds Salāhs starp diviem aizsargiem saņēma tālu piespēli, un ar otro pieskārienu viņš pārsita bumbu pāri pretinieku vārtsargam. 
23. min. Urugavaja - Krievija 2:0Krievija pēc stūra sitiena izsita bumbu tālāk no vārtiem, bet sekoja Laksalta sitiens no distances, bumba trāpīja Čeriševam pa ceļgalu, mainīja virzienu un ielidoja vārtos
20. min. Tiesneši rupji kļūdās - Krievijas futbolists centās centrēt, bet bumba trāpīja aizsargam pa kāju. Tiesnesis gan uzskata, ka urugvajietis nav aizskāris bumbu.
17. min. Krievijai otrais stūra sitiens - Dzjuba ar galvu triec bumbu pret zemi un tā pārlec pāri vārtiem.
15. min. Saūda Arābijas spēlētājs Salems al Davsari pārgāja pāri laukuma centram un devās uzbrukumā. Viņš sita pa vārtiem, tomēr bumba lidoja pāri. 
13. min. Ēģiptietis Marvans Mohsens devās soda laukumā un gatavojās izdarīt sitienu no soda laukuma kreisā stūra, bet viņam sapinās kājas un viņš nokrita. Līdz ar to epizodē noslēdzās. 
12. min. Čeriševam spēcīgs sitiens, bet pa vārtu vidu, kur droši nospēlēja Muslera.
9. min. Saūda Arābija maču iesākusi ar aktīvu spēli, un viņi biežāk darbojas pretinieku laukuma pusē. Savukārt Ēģiptei pagaidām ar saspēli tik labi nevedas. 
10. min. Urugvaja - Krievija 1:0Suaress viens pats pie bumbas un raida to garām mūrim pa zemi tālajā apakšējās stūrī.
9. mi. Bentankurs, kurš šodien svin 21. dzimšanas dienu, tiek nogāzts uz pašas soda līnijas. Laba iespēja Urugvajai!
3. min. Saūda Arābijas spēlētājs Huseins al Mokvavi redzēja, ka viņam nav partneru uzbrukumā, tāpēc pats sita pa vārtiem, bet viņš netrāpīja.
3. min. Kavani uzvilcies, jo jau otro reizi pret viņu nospēlē diezgan asi, bet soģis nesoda pretiniekus.
1. min. Vecino izmēģina veiksmi ar tālsitienu. Garām vārtiem.
Urugvaja - Krievija. Spēle sākusies
Saūda Arābija - Ēģipte. Spēle sākusies!
Spēle Samarā ritēs diezgan lielā svelmē, jo gaisa temperatūra ir +32 grādi un praktiski bezvējš.
Ēģiptes izlases vārtos šajā mačā stāsies Esams El Hadari, kurš 45 gadu vecumā kļuvis par vecāko Pasaules kausa dalībnieku. 
Krievijas izlases treneri pietaupa izslēgšanas turnīram Smolovu un Golovinu, kuriem ir brīdinājumi. Tāpat sastāvā nav naturalizētais Fernandešs, nav arī pieredzējušā Žirkova. Savukārt Dzagojevs ir savainots.
Krievija savu spēli aizvada Samarā, kas ir jau trešā pilsēta, kas uzņem mājinieku mačus.https://www.delfi.lv/sports/news/pasaules-kauss-futbola/stadioni/stadions-samara-arena.d?id=50106743
A grupas kopvērtējumā pēc divām spēlēm Krievija un Urugvaja ar sešiem punktiem ir pirmajās divās vietas un nodrošinājušas sev vietu astotdaļfinālā. Saūda Arābija un Ēģipte piedzīvojusi divus zaudējumus, paliekot bez punktiem.
Urugvajas un Krievijas izlašu sastāvs mačam: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011229502045933568
Saūdas Arābijas un Ēģiptes izlašu sastāvs: https://twitter.com/FIFAWorldCup/status/1011231489802035201
Pasaules kausa izcīņā sākas grupu turnīra trešā spēļu kārta, kurā visas četras apakšgrupu komandas spēlē vienā laikā. A grupā intriga būs Urugvajas un Krievijas mačs Samāras stadionā, kur abas komandas cīnīsies par pirmo vietu. Savukārt Saūda Arābija un Ēģipte Volgogradas stadiona lūkos nepalikt "sausā" un ar uzvaru noslēgt Pasaules kausu.

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 KSA
6 Mohammed Al-Breik Balsot
159
20 Muhannad Assiri Balsot
64
14 Abdullah Otayf Balsot
58
3 Osama Hawsawi Balsot
51
7 Salman Al-Faraj Balsot
49
19 Fahad Al-Muwallad Balsot
46
9 Hattan Bahebri Balsot
46
23 Motaz Hawsawi Balsot
46
18 Salem Al-Dawsari Balsot
45
16 Housain Al-Mogahwi Balsot
43
13 Yasser Al-Shahrani Balsot
40
21 Yasser Al-Mosailem Balsot
32
 EGY
10 Mohamed Salah Balsot
83
2 Ali Gabr Balsot
69
6 Ahmed Hegazi Balsot
66
17 Mohamed Elneny Balsot
62
19 Abdallah Said Balsot
58
8 Tarek Hamed Balsot
45
1 Essam El-Hadary Balsot
43
22 Amr Warda Balsot
43
7 Ahmed Fathy Balsot
42
13 Mohamed Abdel-Shafy Balsot
42
9 Marwan Mohsen Balsot
38
14 Ramadan Sobhi Balsot
34

Izvēlies DELFI Futbola zvaigzni! 
 URU
8 Nahitan Nández Balsot
163
9 Luis Suárez Balsot
92
19 Sebastián Coates Balsot
75
14 Lucas Torreira Balsot
68
7 Cristian Rodríguez Balsot
65
10 Giorgian De Arrascaeta Balsot
53
15 Matías Vecino Balsot
50
6 Rodrigo Bentancur Balsot
48
21 Edinson Cavani Balsot
43
17 Diego Laxalt Balsot
42
18 Maxi Gómez Balsot
41
22 Martín Cáceres Balsot
41
3 Diego Godín Balsot
38
1 Fernando Muslera Balsot
30
 RUS
13 Fedor KUDRIASHOV Balsot
178
2 Mario FERNANDES Balsot
161
23 Igor SMOLNIKOV Balsot
83
11 Roman ZOBNIN Balsot
74
22 Artem DZYUBA Balsot
72
4 Sergey IGNASHEVICH Balsot
70
15 Alexey MIRANCHUK Balsot
68
10 Fedor SMOLOV Balsot
50
1 Igor AKINFEEV Balsot
49
6 Denis CHERYSHEV Balsot
45
8 Iury GAZINSKY Balsot
43
7 Daler KUZIAEV Balsot
41
3 Ilya KUTEPOV Balsot
39
19 Alexander SAMEDOV Balsot
32

Source info

DELFI Sports


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl