Aizraujošs 'Dinamo' derbijs noslēdzas ar Rīgas uzvaru pār Maskavu
Foto: F64

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas "Dinamo" pirmdien savā laukumā jauno gadu uzsāka ar uzvaru regulārā čempionāta spēlē ar rezultātu 5:4 pār Maskavas "Dinamo".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rīgas "Dinamo" šajā sezonā pirmo reizi izcīnīja divas uzvaras pēc kārtas. Rīgas klubs ar 21 punktu 40 mačos ieņem pēdējo vietu līgā.

Rīgas kluba rindās ar diviem vārtiem izcēlās Roberts Bukarts, bet pa vieniem vārtiem "Dinamo" labā guva Mārtiņš Dzierkals, Džeisī Lipons un Rihards Bukarts. Maskavas kluba labā vārtus guva Dmitrijs Jaškins, Oļegs Zaicevs, Andrejs Sergejevs un Iļja Šipovs.

Rīgas "Dinamo" atspēlējas no rezultātu 0:2 un otrajā periodā izvirzījās vadībā ar 3:2. Maskavieši pamanījās rezultātu izlīdzināt, taču trešajā periodā divi ātri gūti vārti deva vadību. Lai arī spēles beigas izvērtās dramatiskas, rīdzinieki guva otro uzvaru pēc kārtas.

Gada pēdējā spēlē "Dinamo" pieveica citu Maskavas komandu "Spartak".

Portāls "Delfi" piedāvāja teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Dinamo
Spēles statistika:
https://twitter.com/TV3SportLatvija/status/1346189440096612357
Vārtu guvēji: Dmitrijs Jaškins (14:00 min.,0:1), Oļegs Zaicevs (17:11 min., 0:2), Mārtiņš Dzierkals (17:42 min., 1:2), Roberts Bukarts (27:15 min., 2:2), Džeisī Lipons (34:54 min., 3:2), Andrejs Sergejevs (42:24 min., 3:3), Rihards Bukarts (51:04 min., 4:3), Roberts Bukarts (51:19 min., 5:3), Iļja Šipovs (53:41, 5:4)
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:4. Spēle noslēgusies
59:52 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Skārlets pēdējās sekundes pamatlaikā pavadīs uz noraidīto soliņa. 
Maskavas "Dinamo" turpina spiest uz rīdzinieku vārtiem, bet lielā ofensīva pagaidām tiek atvairīta. Vēl viens Jaškina metiens atdūrās pret Vora kājsargu. 
Voris atvairīja metienu no pašas vārtu priekšas, kad Jaškins meta uzreiz pēc piespēles. 
Gračovs ar savu aktivitāti atņēma pretiniekiem ripu un tika pie izgājiena pret vārtsargu. Metiens ar nūjas neērto pusi neizdevās pietiekami augsts, lai pārceltu pāri kājsargam. 
Maskavas "Dinamo" vairākuma izspēlē izveidoja ļoti bīstamus momentus, tomēr izdevās tos atvairīt. Īpaši bīstami līdz vārtiem izlauzās Kagarļickis. 
55:14 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Vienu brīdi jau likās, ka rīdzinieki būs ieguvuši drošu pārsvaru, taču viss strauji mainījās. Zīle nopelnīja noraidījumu par turēšanu ar nūju. 
53:41 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:4Iļja Šipovs pēc Andreja Sergejeva metiena īstajā brīdī pielika nūju, mainīja ripas lidojuma virzienu, ievirzot to starp Jāņa Vora kājsargiem. 
Kā jau prognozējams, Maskavas klubs devās uzbrukumā. Rīdziniekiem iemetieni savā aizsardzības zonā sagādāja problēmas, tomēr šoreiz pretiniekus izdevās apturēt. 
51:19 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 5:3Jau nākamajā uzbrukumā Rīss Skārlets uzmeta pa vārtiem no zilās līnijas, bet Roberts Bukarts mainīja ripas lidojuma virzienu, ievirzot to vārtos.  
51:04 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 4:3Mārtiņš Dzierkals atņēma ripu Maskavas kluba leģionāram Hietanenam, piespēlēja Rihardam Bukartam, un viņš guva vārtus. Neviens maskavietis negaidīja, ka Dzierkals tik viegli atbruņos Hietanenu. 
Aizvadītajās epizodēs Vorim bija diezgan daudz darba. Maskavieši uzspieda savu spēli, tomēr brīdi vēlāk rīdzinieki spēli aizveda prom no saviem vārtiem. Teicama iespēja gūt vārtus bija Indrašim, kura metienu pēc piespēles atvairīja Jerjomenko. 
Kagarļickis mēģināja pārsteigt Vori ar negaidītu metienu, bet vārtsargs nosedza tuvo vārtu stūri un ripu tvēra. 
Rihards Bukarts ieguva ripu no Dzierkala, bet no teicamas pozīcijas meta garām vārtiem. 
42:24 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:3Atkal zaudēts iemetiens aizsardzības zonā maksā vārtus. Oļegs Zaicevs uzvarēja iemetienā, Andrejs Sergejevs izdarīja metienu cauri spēlētāju burzmai vārtu priekšā. Sākotnēji šķita, ka ripa mainīja trajektoriju, tomēr atkārtojumā izskatījās, ka ripa taisnā ceļā ielidoja vārtos. 
Spēle ritēja no vieniem vārtiem uz otriem, taču darbības bija salīdzinoši piesardzīgas. 
Sācies 3. periods.
Maskavas "Dinamo" pirms pēdējās trešdaļas veica vārtsarga maiņu. Garipova vietā stājās Jerjomenko. 
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:2.
Līdzīgā cīņā spēle turpinājās. Pēc viena no maskaviešu metieniem Voris pārvirzīja ripu ar savu galvu.  
34:54 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 3:2Teicama pāreja no aizsardzības uzbrukumā. Roberts Mamčičs atrada Jevgeņiju Gračovu, kurš uzreiz ripu nogādāja tālāk Robertam Bukartam. Tam sekoja piespēle gar vārtiem Džeisī Liponam, kurš izvirzīja vadībā rīdziniekus
Rīgas "Dinamo" ar savu cīņas sparu izveidoja vēl vienu iespēju gūt vārtus. Bērziņš burzmā kaut kā izdarīja metienu, Garipovs neredzēja ripu līdz brīdim, kad tā trāpīja pa viņa cimdu. 
https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1346160523478491136
Dzierkals saņēma "dāvanu" no Maskavas komandas, pārtverot Kagarļicka kļūdaino piespēli, tomēr viņam neizdevās gūt otros vārtus no tuvas distances. 
Rīgas "Dinamo" bīstamie uzbrukumi turpinājās. Maskavas hokejisti brīžiem šķita apjukuši no rīdzinieku ofensīvas. 
Roberts Mamčičs trāpa pa vārtu pārliktni. Otro reizi norīb Maskavas vārtu konstrukcija. 
27:15 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 2:2Pēc labas izspēles Robertam Bukartam pavērās brīvs ceļš uz Emīla Garipova vārtiem, viņš pieslidoja tuvāk un skaisti raidīja ripu vārtu tuvējā stūrī.
Perioda turpinājumā Maskavas komanda atkal pārņēma iniciatīvu. Mājiniekiem nācās daudz spēlēt bez ripas un atvairīt pretinieku mēģinājumus gūt vārtus.  
Rīdzinieki uzreiz devās uzbrukuma zonā, kur "sagrieza virpuli", tomēr rezultātu tas pagaidām nemainīja. 
Sācies 2. periods. 
Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2. Noslēdzies 1. periods. 
17:42 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 1:2Jānis Švanenbergs un Roberts Mamčičs nogādāja ripu Mārtiņam Dzierkalam, kurš pats sev izkārtoja metienu aizsarga aizsegā. Dzierkals rezultatīvs trešajā spēlē pēc kārtas. 
17:11 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:2Rīdziniekiem neveicās iemetienos savā aizsardzības zonā. Maskavieši ieguva uzbrukuma iespēju. Pēc Mironova neprecīza metiena ripa negaidīti atlēca vārtu priekšā, kur Oļegs Zaicevs noreaģēja visātrāk.
17:03 min. Abpusējais noraidījums.Laukuma vidusdaļā Indrašis bloķēja Muranovu, tomēr mazākums izpaliks, jo hokejists no Krievijas pārlieku centās parādīt pārkāpumu. 
Sergeja metienu pēc teicamas izspēles Voris atvairīja. Maskavieši turpināja darboties uzbrukuma zonā, tomēr mazākumu rīdzinieki izturēja. 
14:18 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Gračovs noraidīts par turēšanu ar nūju. 
14:00 min. Rīgas "Dinamo" - Maskavas "Dinamo" 0:1Maskaviešu uzbrukums iesākās ļoti nevainīgi, bet tad Dmitrijs Kagarļickis ļoti veiksmīgi ripu nogādāja vārtu priekšā, kur Dmitrijs Jaškins raidīja to vārtos. 
Paršins saņēma ripu slidojumā uz priekšu un izdarīja metienu ar nūjas neērto pusi, bet Maskavas kluba vārtsargs Garipovs metienu atvairīja. 
Atkal Maskavas klubs ar draudīgām epizodēm uzbrukumā atgādināja par savu jaudu. Rīdzinieki kopīgām pūlēm atvairīja uzbrukumus. 
Voris atvairīja pirmo metienu, kas tika izdarīt no tālās distances cauri spēlētāju burzmai. 
Rīgas "Dinamo" turpināja demonstrēt labu sniegumu. Pēc Maskavas komandas uzplaiksnījuma uzbrukumā tai vairs nav bijušas iespējas gūt vārtus, jo rīdzinieki labi spēlē ar ripu. 
Lipons iegāja uzbrukuma zonā pa labo malu un izdarīja metienu, taču trāpīja pa vārtu pārliktni. 
Pirmajās sešās minūtēs Maskavas "Dinamo" tā arī neizdarīja metienu pa vārtiem. Bija neprecīzi metieni, daži mēģinājumi tika bloķēti, bet līdz vārtiem ripa vēl nav tikusi. 
Vairākums tā arī palika neizmantots. Maskavas komanda uzreiz devās uzbrukuma zonā, kur sāka izdarīt spiedienu uz Vora vārtiem. 
Pirmajā vairākuma uzbrukumā "Dinamo" tikai saspēlējās gar perimetru, metienus neizdarot. Uzbrukumi arī turpinājumā nebija veiksmīgi. Pirmo metienu izdarīja Švenenbergs, kurš meta pēc piespēles no aizvārtes. 
0:49 min. Noraidījums Maskavas "Dinamo" sastāvā.Šipačovs nogāza Skārletu pie laukuma apmales.
Spēle sākusies!
Rīgas "Dinamo" sastāvā šajā mačā atgriezīsies vārtsargs Jānis Voris. Tādējādi viņš kļūs par astoto vārtsargu, kurš sargājis komandas vārtus. Iepriekšējo reizi viņš KHL spēli aizvadīja pagājušā gada 14. janvārī, kad viņš atvairīja 26 no 29 Sanktpēterburgas SKA metieniem.  Voris sezonas pirmajā pusē spēlēja Dānijas klubā Redovres "Mighty Bulls", kura sastāvā 11 mačos vidēji ielaida 4,3 vārtus un atvairīja 89,85% metienu.Rīdzinieku sastāvā laukumā dosies arī uzbrucējs Nikolajs Jeļisejevs. https://twitter.com/hcDINAMORIGA/status/1346132460061532160/photo/1 
Rīgas ‘Dinamo’ veco gadu noslēdza ar skaistu uzvaru izbraukumā pār Maskavas “Spartak”, bet jaunā gada pirmajā spēlē rīdzinieki tiekas ar citu Maskavas komandu – “Dinamo”. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-gadu-uzsak-sava-laukuma-ar-macu-pret-maskavas-dinamo.d?id=52806967

Tags

Dinamo (Maskava) Hokejs Kontinentālā hokeja līga (KHL) Rīgas "Dinamo"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form