Pašreizējā turnīra čempione Magņitogorskas "Metallurg" ceturtdien sasniedza Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas finālu, kur tai pretī stāsies Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA.

Austrumu konferences fināla ceturtajā spēlē "Metallurg" izbraukumā ar 4:1 (2:1, 1:0, 1:0) pārspēja Kazaņas "Ak Bars", sērijā līdz četrām uzvarām triumfējot ar pārliecinošo 4-0.

Šī mača rezultātu jau sestajā minūtē atklāja viesu hokejists Jans Kovāržs, bet dažas minūtes vēlāk Viktors Antipins panāca jau 2:0. Pirmā perioda priekšpēdējā minūtē "Ak Bars" spēlētājs Jirži Sekāčs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr nākamās divas trešdaļas mājiniekiem nebija sekmīgas.

Mača 27. minūtē rezultatīvais Sergejs Mozjakins šīs sezonas Krievijas čempionātā guva jau savus 54 vārtus, tādējādi uzstādot jaunu valsts rekordu un atjaunojot divu vārtu pārsvaru "Metallurg" vienībai, bet 20 minūtes vēlāk Deniss Platonovs panāca jau 4:1. Cīņas noslēgumā mājiniekiem tā arī neizdevās lauzt šīs spēles gaitu.

Iepriekšējais Krievijas čempionāta rekords gūtajos vārtos piederēja Venjaminam Aleksandrovam, kurš to sasniedza 1962./63. gada sezonā.

Gagarina kausa finālā pašreizējie trofejas glabātāji "Metallurg" spēkosies ar SKA, kas Rietumu konferences finālā ar 4-0 pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv", kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs.

SKA komanda Gagarina kausu izcīnīja 2015. gadā, kad to trenēja Vjačeslavs Bikovs, bet Magņitogorskas vienība šo trofeju ieguvusi 2014. un 2016. gadā.

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28. pozīciju.