Daugaviņš un Karsums ar vārtu guvumiem 'Spartak' labā apbēdina Rīgas 'Dinamo'

Latvijas komanda Rīgas "Dinamo" ceturtdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas pirmā izbraukuma spēļu sērijas noslēgumā ar rezultātu 1:5 (0:0, 1:3, 0:2) piekāpās Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvētajai Maskavas "Spartak", ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš.

Tādējādi Rīgas "Dinamo" piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas, trīs izbraukuma spēļu sēriju noslēdzot ar trīs gūtiem un 16 ielaistiem vārtiem.

Pēc nerezultatīva pirmā perioda Nerijus Ališausks 25. minūtē izvirzīja Rīgas "Dinamo" vadībā ar spēcīgu tālmetienu. Rīdzinieki vadībā bija tikai piecas minūtes, kad Andrejs Kuteikins vairākumā rezultātu izlīdzināja. Savukārt vēl minūti vēlāk Iļja Talalujevs vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un deva "Spartak" komandai vadību.

33. minūtē Kaspars Daugaviņš vārtu priekšā saņēma ripu un skaisti apspēlēja Kristeru Gudļevski, bet trešās ceturtdaļas ievadā Mārtiņš Karsums arī izcēlās ar vārtu guvumu. Savukārt Robins Hanzls 55. minūtē ripu meta tukšos vārtos.

Rīgas "Dinamo" nākamās divas spēles aizvadīs "Arēnā Rīga", kur tiksies ar Habarovskas "Amur" un Jaroslavļas "Lokomotiv".

Portāls "Delfi" piedāvāja mača teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Spartak
Spēles skaistākie momenti:
Karsums šajā mačā nospēlēja 15:12 minūtes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, uzvarēja abos divos iemetienos un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Savukārt Daugaviņš uz laukumā bija 14:45 minūtes, divreiz meta pa vārtiem. Viņam arī uzvarēti divi no trim iemetieniem, viens bloķēts metiens un viens izprovocēts noteikumu pārkāpumus.
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 34-28;Iemetieni: 21-36;Bloķētie metieni: 10-9; Spēka paņēmieni: 6-14;Laiks uzbrukumā: 10:45-10:10 ; Soda minūtes: 6-8.
Spēle noslēgusies
Daugaviņam bija laba iespēja gūt vēl vienus vārtus, tad vēlreiz Gudļevskis nospēlēja precīzi. Ališausks bija pamanāms laukumā, izdarīja vēl vienu metienu.
Balinskis uzmeta pa vārtiem, Meija un Marenis vārtu priekšā aktīvi cīnījās par ripu, taču pie tās netika.
54:34 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:5Rīdzinieki vairākumu neizmantoja, taču nenomainīja sesto laukuma spēlētāju atpakaļ pret vārtsargu. Pēc "Dinamo" kļūdas laukuma viduszonā Robins Hanzls meta ripu tukšos vārtos.
Ulstrēms neuztvēra ripu un nevarēja izdarīt metienu pēc lieliskas izspēles. Tad atkal rīdziniekiem bija problēmas ar uzbrukuma sākšanu.
Rīgas "Dinamo" uzreiz vairākumu sāk bez vārtsarga un ar sešiem laukuma spēlētājiem.
52:05 min. Noraidījums "Spartak" sastāvā. Eštons izdarīja metienu pa vārtiem, un mājinieku vārtsargs ar lielām grūtībām ripu atvairīja. Tad Fjodorovs ripu izmeta ārpus laukuma, un viņš tika noraidīts.
Rīgas "Dinamo" brīdi darbojās aktīvāk, bet tam sekoja "Spartak" momenti, no kuriem bīstamākais bija Hanzla metiens no distances.
Rīgas "Dinamo" vairākumā pieļāva vairākas kļūdas, kas neļāva izkārtot metiena pozīcijas. Kārtējais neizmantotais vairākums rīdziniekiem.
45:37 min. Noraidījums "Spartak" sastāvā. Ališausks izdarīja labu metienu pa vārtiem, vārtsargs ripu atsita vārtu priekšā, un Meija steidza pēc ripas, taču Višņevskis pēdējā brīdī glāba "Spartak". Tad noraidījumu nopelnīja Stoļarovs.
Ulstrēms gar vārtiem piespēlēja Dārziņam, bet komandas kapteinis nespēja cauršaut pretinieku vārtsarga padusi. Tad Gudļevskis skaisti cimdā tvēra Fjodorova metienu.
Ciplakovs vēl izgāja pret Gudļevski, taču šoreiz vārtsargs spēja glābt savu komandu no vārtu zaudējuma.
Rīgas "Dinamo" izturēja mazākumu un varēja sākt spēlēt pilnā sastāvā.
40:44 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:4 Arī otrajā mačā pret Rīgas "Dinamo" Mārtiņš Karsums gūst vārtus. Jakovs Rilovs izdarīja tālu piespēli uzbrukuma zonā, Kaspars Daugaviņš iesaistījās cīņā, bet ripa no apmales nonāca pie Karsuma, kurš apsteidza Antonu Trastašenkovu un guva vārtus.
Sācies 3. periods.
Otrā perioda statistika: Metieni pa vārtiem: 9-12; Iemetieni: 8-14;Bloķētie metieni: 4-3; Spēka paņēmieni: 2-6; Laiks uzbrukumā: 02:08 - 04:38; Soda minūtes: 4-0.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:3. Noslēdzies 2. periods.
38:34 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Gudļevskis atvairīja ripu no pašas vārtu priekšas, apturot Rilova mēģinājumu gūt vārtus. Taču šajā epizodē Eštons pretinieku neatļauti kavēja.
Berglunds izspraucās starp diviem aizsargiem un izdarīja metienu no teicamas pozīcijas, taču atkal ripa lidoja garām.
Rīgas "Dinamo" uzbrukumā Pavlovs ļoti viltīgi izpildīja piespēli uz aizmuguri, un sezonas debitants Trastašenkovs meta garām vārtiem.
Kokarevs izdarīja metienu no aizsarga aizsega, bet Gudļevskis atvairīja. Tad pēc lieliskas Dārziņa piespēles Balinskis netrāpīja vārtos.
32:40 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:3 Kaspars Daugaviņš gūst pirmos vārtus šajā sezonā. Viņš vārtu priekšā saņēma ripu no Jakova Rilova un bija atstāts pilnīgi viens pret Gudļevski. Ar ātru nūjas kustību viņš vārtsargu apspēlēja un dubultoja savas komandas pārsvaru.
Pēc zaudētajiem vārtiem "Dinamo" divas reizes bīstami uzbruka. Vispirms Ališaisks bīstami meta, tad moments bija arī vienam no uzbrucējiem.
29:27 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:2 "Spartak" hokejisti aizturētā soda laikā atkal devās uzbrukumā, un tajā Maksims Gončarovs izdarīja metienu no tālas distances. Iļja Talalujevs vārtu priekšā ļoti precīzi mainīja ripas lidojuma virzienu, un ievirzīja to pāri Gudļevska plecam.
28:48 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1 "Spartak" uz vairākuma beigām izspēlēja ļoti bīstamu uzbrukumu, un tā noslēgumā Andrejs Kuteikins izdarīja tālu un spēcīgu metienu vārtu augšējā stūrī, kamēr Kristers Gudļevskis bija pretkustībā. Atkal iegāž spēle mazākumā.
26:45 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Par turēšanu ar nūju uz divām minūtēm noraidīts Meija.
Aizturētā soda laikā "Spartak" hokejisti izspēlēja draudīgus uzbrukumu, bet pēc tam ilgstoši pieturēja ripu neitrālajā zonā.
Gudļevskis nākamajās epizodēs vārtos spēlēja veiksmīgi, bet Meija citā momentā pārtvēra ripu un iesāka uzbrukumu Ģēģerim, taču metiena nebija.
26:09 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:0 Nerijus Ališausks saņēma ripu no Jakuba Berglunda un izdarīja spēcīgu metienu. Lai arī vārtu priekšā bija burzma, ripa pa taisno no lietuvieša nūjas ielidoja vārtos.
Gimajevs viegli uzmeta pa vārtiem, ripa nonāca pie Ulstrēma, bet viņam nebija pietiekami daudz vietas, lai izdarītu metienu. Pēc tam Māršals aizsardzībā apturēja "Spartak" pretuzbrukumu.
Daugaviņš devās uz vārtiem un izdarīja metienu no tuvas distances, bet Gudļevskis atvairīja. Mirkli vēlāk Jakubs Berglunds ātrā uzbrukumā saņēma piespēli un meta gar tuvu vārtu stūri.
Pirmā perioda labākie momenti:
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-7; Iemetieni: 7-11; Bloķētie metieni: 5-4; Spēka paņēmieni: 3-5; Laiks uzbrukumā: 04:30-03:24 ; Soda minūtes: 2-4.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 0:0. Noslēdzies 1. periods.
Pēdējā minūtē spēcīgs metiens lidoja garām Gudļevska sargātajiem vārtiem, bet perioda noslēgumā Rīgas kluba spēlētājs no šaura leņķa meta garām.
Sākotnēji tiesneši fiksēja skaitliskā sastāva pārkāpumu Rīgas klubam, bet tad mainīja savu lēmumu.
"Dinamo" hokejisti izturēja mazākumu. "Spartak" hokejisti tā arī īsti netika pie iespējas. Svarīgu lomu spēlēja Gimajevs un Pavlovs, kuri iepriekšējās spēlēs nepiedalījās.
16:15 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Gilīss devās pēc ripas pēc Meijas metiena, bet viņš cīņā nogāza Kuļiku, kurš ieslīdēja vārtu stabā.
Dārziņam izdevās labs metiens pa vārtiem, taču neviens no komandas biedriem netika pie ripas. Ulstrēms vēlāk aizmeta garām vārtiem. Šoreiz vairākums bija neizteiksmīgāks.
14:02 min. Noraidījums "Spartak" sastāvā. Maskavas komandai skaitliskā sastāva pārkāpums.
Hohlačovs neveiksmīgi piespēlēja komandas biedram, un ripu pārtvēra Ulstrēms Viņš devās uzbrukumā, izdarīja piespēli gar vārtiem, bet Ģēģerim pietrūka pāris centimetri, lai aizsniegtos līdz tai un gūtu vārtus.
Kristofers Berglunds izdarīja metienu no zilās līnijas, pēc uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā Dārziņš ar spēcīgu metienu apdraudēja vārtus. Lieliska iespēja bija Rēdliham, taču aizsargs neļāva viņam tikt pie ripas un ievirzīt to nepiesegtajā vārtu stūrī. Vairākums netika izmantots.
"Dinamo" vairākumu iesāka ar labu izspēli, kuras noslēgumā Ulstrēms meta pa vārtiem, kad Makmilans vārtu priekšā traucēja vārtsargam.
9:19 min. Noraidījums "Spartak" sastāvā. Marenis ar Gončarovu asi cīnījās pie apmales, bet "Spartak" hokejists nopelnīja sodu par ripas turēšanu.
Rīdzinieki aizvadīja labu uzbrukumu sēriju, uz brīdi iespiežot mājiniekus savā aizsardzības zonā, tomēr šo pārsvaru neizdevās izmantot. Uz brīdi "Spartak" tika ārā no zonas, taču "Dinamo" drīz atkal sāka cīnīties uzbrukumā.
Abas komandas turpinājumā turpinājumā spēlēja ātri un apmainījās ar momentiem. Gimajeva metienu pa vārtiem tvēra vārtsargs, un beidzot spēlē bija pauze.
Rēdlihs noturēja ripu uzbrukuma zonā, piespēlēja uz laukuma malu Sotniekam, kurš negaidīti meta pa vārtiem, bet Homčenko ripu tvēra.
Gudļevskis jau pirmajā "Spartak" uzbrukumā atvairīja divus metienus, bet arī Makmilans "Dinamo" uzbrukumā raidīja ripu vārtu virzienā. Pirmajās minūtēs laukumā ritēja ātrs hokejs.
Rīgas “Dinamo” rindās Jakubs Berglunds guvis trīs vārtus, bet Davids Ulstrēms iekrājis trīs rezultatīvas piespēles.
"Spartak" sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir tieši Karsums, kurš piecos mačos guvis divus vārtus un izdarījis divas piespēles. Daugaviņam līdz šim viena piespēle četrās spēlēs.
Karsums “Spartak” sastāvā spēlēs pirmajā uzbrucēju virknējumā kopā ar Zubovu un Nikoncevu, bet Daugaviņš būs trešajā maiņā ar Talalujevu un Juņkovu.https://twitter.com/spartak_hc/status/1172172726100025346/photo/1
Abas komandas šajā sezonā tiksies jau otro reizi. Sezonas pirmajā mačā "Dinamo" izcīnīja uzvaru pagarinājumā. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/dinamo-sezonu-sak-ar-spraigu-uzvaru-papildlaika.d?id=51424101
Rīgas "Dinamo" hokejisti sezonas pirmo izbraukumu spēļu sēriju aizvada neveiksmīgi, zaudējot Helsinku "Jokerit (2:7) un Ņižņekamskas "Ņeftehimik" (0:4). Šajos abos mačos "Dinamo" mazākumā ielaidusi astoņus vārtus. Šovakar rīdzinieki spēlēs pret Maskavas "Spartak", ko pārstāv Kaspars Daugaviņš un Mārtiņš Karsums, bet to trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-atbildes-vizite-viesojas-daugavina-karsuma-un-spartak.d?id=51452869