'Dinamo' spēlē uzvar Rīga un turpina cīņu par 'Latvijas Dzelzceļa' kausu

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" sestdien izcīnīja trešo uzvaru "Latvijas Dzelzceļa" kausā, ar 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) apspēlējot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubu Minskas "Dinamo".

Iniciatīva pirmajā trešdaļā pārsvarā piederēja mājiniekiem, bet īpaši daudz vārtu gūšanas iespējas neradīja neviena komanda. Spēles rezultātu pirmie atklāja rīdzinieki, skaitlisko vairākumu izmantojot Koltonam Gilīsam.

Otrajā periodā vienība no Minskas gan izlīdzināja rezultātu. Viesi aizbēga ātrajā uzbrukumā, ripu Maksima Tretjaka sargātajā cietosknī raidot 19 gadus vecajam Andrejam Pavļenko.

Rīdzinieki gan nepalika atbildi parādā. Pašā trešā perioda sākumā vairākumu realizēja Eduards Jansons. Mājinieku aktivitāte tikai pieauga, bet perioda beigās Minskas komanda nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Viesi savas iespējas nerealizēja, toties ātrajā uzbrukumā aizbēga Frenks Razgals, kuru Minskas vienība spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumu, soģiem ieskaitot vārtu guvumu.

Rīgas vienība "Latvijas Dzelzceļa" kausā trīs spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras, gluži kā Kazaņas "Ak Bars" komanda. Rīt abi klubi pulksten 17.00 cīnīsies par turnīra čempionu godu.

Portāls "Delfi" piedāvā spēles teksta tiešraidi, kurā var uzzināt detalizētāku mača notikumu apskatu.

LATVIJAS DZELZCEĻA KAUSS: RĪGAS DINAMO – MINSKAS DINAMO
Marenis cenšas izpildīt "Beļavska gājienu" un apiet vārtus, ieraidot ripu no otras puses, bet tas viņam nesanāk.
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:1. Spēle noslēgusies.
Minska noņēmusi vārtsargu!
58:50 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 3:1Razgals aizbēg viens uz tukšiem vārtiem, viņu nogāž pirms viņš var raidīt ripu tukšos vārtos, tāpēc tiesneši tos ieskaita.
Kaviršins ar individuālu darbību tiek pie metiena, bet Tretjaks vārtos nostāv kā vectēvs.
Māršals veic uzmetienu pa vārtiem. Divi dinamieši vārtu priekšā, bet ripas lidojums netiek pielabots.
52:13 min. Rīgas "Dinamo" vairākumāOļegs Jerevenko pārkāpis noteikumus. Rīdziniekiem iespēja panākt drošāku pārsvaru.
Minskas vienība izspēlē līdz teicamai situācijai, bet Šors no vārtu priekšas neraida pietiekami bīstamu metienu. Trešajā periodā vēl desmit minūtes.
Rīdziniekiem šoreiz jau sanāk trijatā doties pretuzbrukumā pret diviem aizsargiem. Sarkanis pielabo piespēli, bet Enrots "aizver" tālo stabu.
Mamčics izpilda bīstamu metienu no zilās līnijas, bet to tver Enrots.
Skaitliskā vairākuma izskaņā dinamiešiem sanāk izvirzīties diviem pret vienu aizsargu, taču iespēja paliek neizmantota.
43:49 min. Rīgas "Dinamo" vairākumāArtjoms Anosovs no kājām nogāza Gintu Meiju.
42:02 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 2:1Vārti! Sotnieks no zilās līnijas padod piespēli Eduardam Jansonam, kurš pa ledu raida ripu starp Enrota kājsargiem,
41:04 min. Rīgas "Dinamo" vairākumāZnaharaneko ar augsti paceltu nūja trāpīja Marenim pa seju.
Sācies 3. periods!
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1. Noslēdzies 2. periods
Minūti pirms perioda beigām Minskas vienība gandrīz gan gūst vārtus, gan izprovocē noteikumu pārkāpumu. Soģu svilpes gan klusē.
36:27 min. Rīgas "Dinamo" vairākumāMinskas vienība laukumā izgāja sešu spēlētāju sastāvā.
Rīdzinieki aizmūk trīs pret diviem, bet Lipsbergs neizmanto iespēju.
34:15 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo" 1:1Tretjaks atstāts ar vienu aizsargu pret diviem uzbrucējiem. Minskas vienība lieliski izmanto pretuzbrukumu un izlīdzina rezultātu.
Jansons labi uzmet pa pretinieku vārtiem. Rīdzinieki pacīnās, bet netiek pie atlēkošās ripas. Otrajā periodā vēl sešas minūtes.
Ģēģeris mazākumā aizbēg, bet nespēj gūt vārtus.
30:30 min. Rīgas "Dinamo" mazākumāTrastašenkovs pārkāpa noteikumus.
Gados jaunie rīdzinieki Zabusovs un Trastašenkovs drosmīgi cenšas ielauzties pretinieku zonā. Rīdzinieki vairāk spēlē ar ripu, bet neviena no komandām līdz pretinieku vārtiem nespēj aizlauzties.
Rīdzinieki tā arī nespēj kārtīgi nostāties viesu zonā.
24:16 min. Rīgas "Dinamo" vairākumā
Otrais periods iesācies bez pārāk bīstamiem momentiem.
Sācies 2. periods!
Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo 1:0. Noslēdzies 1. periods
Minskas hokejisti pieslido tuvu mājinieku vārtiem, bet metiens izpaliek. Viesi tā arī nav radījuši labas vārtu gūšanas iespējas.
Razgals izslido no aizvārtes un veic bīstamu metienu gar vārtiem. Rīdziniekiem pieder iniciatīva.
13:06 min. Rīgas "Dinamo" - Minskas "Dinamo 1:0Pie viesu vārtiem izveidojas apjukums. Pirmais pie ripas tiek Gilīss, kurš atklāj spēles rezultātu.
"Dinamo" hokejisti vairākumu iesākuši tikpat aktīvi, cik karsējmeitenes aiz vārtiem. Māršals veica metienu, bet tas nepadevās diezgan veiksmīgs.
11:37 min. Rīgas "Dinamo" spēlēs vairākumāIļja Litvinovs noraidīts par sitienu ar nūju.
Spēlei ļoti maz pārtraukumu. Lielākā daļa darbības norisinās viduszonā.
Rīdzinieki iztur ilgo mazākumu. Tā beigās Tretjakam jākrīt uz ledus, bet Minskas vienības raidītais metiens lido garām vārtiem.
Pagaidām viesiem nesanāk izveidot labas vārtu gūšanas iespējas.
3:30 min. Rīgas "Dinamo" mazākumāMāršals noraidīts uz piecām minūtēm.
Spēle sākusies mierīgā gultnē.
Ja rīdzinieki šajā spēlē uzvarēs, tad gan "Dinamo", gan "Ak Bars" būs pa sešiem punktiem un rītdienas spēles cena būs diezgan skaidra – labākais triumfēs kausa izcīņā.
Savukārt Minskas klubs pirmajā spēļu dienā ar 0:3 atzina Kazaņas "Ak Bars" pārākumu. Ar šo komandu Rīgas "Dinamo" tieši tiksies svētdien. Savukārt savā otrajā spēlē Minskas "Dinamo" ar 0:6 kapitulēja pret Jekaterinburgas "Avtomobilist". Tādējādi baltkrievu vienība vēl nav guvusi ne vārtus.
Rīdzinieki vispirms ar 3:0 apspēlēja Jekaterinburgas "Avtomobilist", bet pēc tam ar 3:1 pieveica Jaroslavļas "Lokomotiv".
Pēc vienas dienas pauzes atsācies "Latvijas Dzelzceļa" kauss. Sestdienas pirmajā spēlē tiksies Rīgas un Minskas "Dinamo" vienības, kuras pagaidām sasniegušas pilnībā pretējus rezultātus.