Divi Ģēģera vārti neglābj Rīgas 'Dinamo' no zaudējuma Maskavas 'Spartak'

Līgas pastarīte Rīgas "Dinamo", uzsākot šīs Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas priekšpēdējo izbraukuma tūri, trešdien Maskavā piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas, piekāpjoties "Spartak" vienībai, kura līdz savukārt vērtīgi uzlaboja savu situāciju KHL kopvērtājumā.

Spēle Maskavā noslēdzās ar pārlieciošu "Spartak" uzvaru ar rezultātu 5:2 (1:1, 3:1, 1:0).

Rīdziniekiem šai spēlē divreiz izdevās izlīdzināt rezultātu, un abas reizes vārtus guva jaunais uzbrucējs Emīls Ģēģeris.

62

Izšķirošo pārsvaru mājinieki ieguva otrā perioda beigās, kad īsā laika periodā tika gūti divi vārti un iegūts divu vārtu pārsvars - 4:2.

Piektos vārtus rīdzinieki zaudēja trešā perioda pirmajā minūtē, un pēc šīs epizodes Jāni Kalniņu "Dinamo" vārtos nomainīja Mants Armalis, kurš spēli pabeidza "sausā". Mača turpinājumā ripa gan pabija Maskavas "Spartak" vārtos, taču vārtu guvums netika skaitīts.

Plašāku spēles aprakstu lasiet portāla "Delfi" teksta tiešraides arhīvā!

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Spartak
Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs piektdien, 26. janvārī, Helsinkos ar vietējo "Jokerit".
Spēles statistika: Metieni pa vārtiem: 30-33Iemetieni: 33-37Bloķēti metieni: 7-6Spēka paņēmieni: 19-9Laiks uzbrukumā: 8:42 - 11:19Soda minūtes: 8-8
Spēles labākie momenti:
Pēc šīs uzvaras un trīs punktu iegūšanas Maskavas "Spartak" Rietumu konferences kopvērtējumā apsteidza Maskavas "Dinamo", kas nu ir noslīdējuši uz astoto vietu, tikai par vienu punktu apsteidzot Čerepovecas "Severstaļ" vienību, kura savukārt aizvadījusi par vienu spēli mazāk nekā Mārtiņa Karsuma pārstāvētie "Dinamo".
Līdz ar to Rīgas "Dinamo" piedzīvojuši septīto zaudējumu pēc kārtas, kas ir garākā neveiksmju sērija šajā postenī galvenā trenera pienākumu izpildītājam Ģirtam Ankipānam.
Spēle noslēgusies.
Pēdējās sekundēs ripu kontrolē "Spartak" un izcīna pārliecinošu uzvaru.
Vēl viena laba izspēle mūsu ceturtās maiņas izpildījumā, bet "hat trick" Ģēgerim nebūs.
Pēc Dārziņa metiena tiesneši aptur spēli - ripa trāpīja vārsargam tieši pa pieri.
"Spartak" spēlē mierīgi, necenšoties veidot uzbrukumus, novilcina līdz spēles beigām atlikušo laiku.
Teicama iespēja Bičevskim - Miķelis Rēdlihs pie apmales izcīnīja ripu, uzreiz piespēlēja uz laukuma vidu, bet Bičevskim neizdodas pārspēt Bespalovu.
Līdz pamatlaika beigām astoņas minūtes, spēles temps ir samazinājies, vairāk kļūdu arī rīdzinieku spēlē, pavisam reti tiek traucēts Bespalovs.
Neskatoties uz trīs vārtu pārsvaru, mājinieki turpina uzbrukt, Armalim daudz darba.
Ļeščenko individuāli dodas uz vārtiem, viņu aptur Stolerijs, metiens "Spartak" uzbrucējam nesanāk.
Ališauskam iespēja samazināt mājinieku pārsvaru, bet Bespalovs pamanās ripu savākt.
"Spartak" ļoti aktīvi traucē mūsējiem uzsākt uzbrukumu, neļaujot izspēlēt ripu tālāk. Pašu darbībās gan netrūkst brāķa piespelēs, bet dinamiešiem to nesanāk izmantot.
Ripa ir vārtos, bet tiesneši dodas skatīties videoatkārtojumu, kas parāda, ka nevis Ņikita Jevpalovs guvis vārtus, bet Miks Indrašis iespēra ripu vārtos.
"VTB ledus arēnā" šo spēli klātienē vēro divreiz vairāk skatītāju nekā vidēji "Arēnā Rīga" - 9357.
Vārtsarga maiņa Rīgas "Dinamo" - Kalniņu nomaina Armalis.
40:29 min. "Dinamo" - "Spartak" 2:5 Kalniņš atsit ripu tieši uz nūjas lāpstiņas Koļcovam...
Sācies 3. periods!
Otrā perioda labākie momenti:
Otrā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 13-11Iemetieni: 12-12Bloķēti metieni: 2-2Spēka paņēmieni: 3-1Laiks uzbrukumā: 3:36 - 3:57
Noslēdzies 2. periods.
"Dinamo" - "Spartak" 2:4 Ļoti aktīvs "Spartak"  uzbrukums, kas noslēdzas ar vārtu guvumu. Hohlačovs dežūrē pie vārtu stūra, Koļcovs atdod precīzu piespēli un Hohlačovs iešauj ripu vārtos.
Abpusējs noraidījums.Mārim Bičevskim 2 minūtes par klupināšanu, noraidījuma arī Raienam Stoa par rupjību.
38:21 min. "Dinamo" - "Spartak" 2:3 Mūsējie kļūdās aizsardzībā, ripu uztver Aleksandrs Osipovs, piespēlē Igoram Mirnovam, kurš raida ripu tukšā vārtu stūrī.
36:08 min. "Dinamo" - "Spartak" 2:2 Ātrs pretuzbrukums ceturtās, "jauno" maiņas izpildījumā, neliela bruzma vārtu priekšā, bet ripa ir iekšā. Ģēģerim otrie vārti!
Makmilans ar Bukartu aizskrien pretuzbrukumā, Makmilans aizved ripu līdz mājinieku vārtiem, piespēlē, bet Bukarts netrāpa pa ripu, tās trajektoriju pagūst mainīt pretinieku aizsargs, kas paguva līdz mūsējiem.
Bīstams uzbrukums "Spartak" izpildījumā, Kalniņš vienu metienu atvaira, tad Stoa metiens tiek bloķēts.
Kalniņš rāda brīnumus - ar pašu nūjas galu atsit ripu, kuru pats pirms brīža "uzdāvināja" pretiniekam.
Tribīnes skandē "rūgts, rūgts" - nupat pauzē viens no skatītājiem bildināja savu iecerēto un saņēma jāvārdu.
Otrais periods pusē; komandas demonstrē ātru, dinamisku hokeju, daudz uzbrukumu, daudz metienu pa vārtiem, vairāk gan rīdzinieku izpildījumā.
Salmelam izdodas pie zonas līnijas pārtvert ripu, seko ļoti spēcīgs metiens, kas gan tiek bloķēts un ripa lido aizsargtīklā, bet pēc šīs epizodes Bespalovs diezgan pārmetoši skatās uz saviem komandas biedriem.
Pusotru vairākuma minūti rīdzinieki pavadīja "Spartak" zonā, vistuvāk rezultāta izlīdzināšanai bija Meija, kuram neizdevās aizsniegties līdz ripai kas bija atsista vārtu priekšā. Pēc tam ripa tiek izsista no zonas un atgriezties vairākuma izspēlei mūsējiem atlikušajās sekundēs neizdodas.
25:40 min. "Dinamo" vairākumā.Kaļiņins nopelna otro noraidījumu šai spēlē par pretinieka turēšanu ar nūju.
25:27 min. "Dinamo" - "Spartak" 1:2 Kalniņš mēģina notvert lēkājošo ripu, pa to pamanās uzsist Voroņins, ripa uzlido gaisā un ielēkā vārtos.
Spēcīgs Dāziņa metiens gaitā, Bespalovs ne bez grūtībām ripu atsit, rīdzinieki turpina uzbrukumu, līdz ripa nonāk pie viesu vārtsarga.
Vairāki uzbrukumi uz abiem vārtiem, līdz spēli aptur Kalniņš pēc Hohlačova metiena.
Periodu komandas iesāka ar četriem laukuma spēlētājiem, tad 24 sekundes rīdzinieki bija vairākumā, bet šajā laikā neko neizveidoja.
Sācies 2. periods.
Pirmā perioda labākie momenti:
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 10-11Iemetieni: 9-14Bloķētie metieni: 3-1Spēka paņēmieni: 8-5Laiks uzbrukumā: 3:51 - 3:35
Noslēdzies 1. periods.
Viens no pēdējiem uzbrukumiem "Spartak" izpildījumā, pēc Stoa metiena Kalniņš paliek bez nūjas, un mūsējie izdara apzinātu pārmetienu, lai palīdzētu vārsarargam atdabūt pazaudēto ekipējumu.
19:28 min. Noraidījums "Spartak".Dmitrijs Kaļiņins neļauj komandai izmantot vairākumu, pārkāpjot noteikumus.
19:04 min. Noraidījums "Dinamo".2 minūtes Stolerijam par sitienu pa ceļgalu.
18:11 min. "Dinamo" - "Spartak" 1:1 Igoram Mirnovam ripa noslīd no nūjas lāpstiņas, kad viņš savu vārtu priekšā gribēja piespēlēt partnerim, ripu uztver Ģēģeris un ar plaukstas metienu pārspēj Bespalovu. Ģēģerim pirmie vārti KHL!
17:15 min. "Dinamo" - "Spartak" 0:1 Šo vairākumu mājinieki realizē - soms Ville Lajunens ar spēcīgu metienu no zilās līnijas pārspēj Kalniņu.
16:13 min. Noraidījums "Dinamo".Brīdī, kad komanda izturējusi mazākumu, seko nākamais pārkāpums - 2 soda minūtes Lipsbergam.
Mūsējie labi spēlē aizsardzībā, neļaujot spartakiešiem nostāties vairākuma  izspēlei, vēl vairāk - sanāk pretuzbrukums divatā pret vienu "Spartak"spēlētāju - Indrašis un Jevpalovs aizskrien uz Bespalova vārtiem, Ņikitam tomēr neizdodas atklāt spēles rezultātu.
14:01 min. Noraidījums "Dinamo".2 soda minūtes Batņam par pretinieka turēšanu.
Pēc Koļcova atgriešanās laukumā mūsējie iekrīt uz maiņu un seko bīstams mājinieku pretuzbrukums, Mirnovs met tālajā vārtu stūrī, Kalniņš nospēlē pārliecinoši.
Rīdzinieki kontrolē ripu, taču "Spartak" labi strādā aizsardzībā un iztur mazākumu.
Mūsējie zaudē iemetienā, taču ātri atgūst ripu un sāk vairākuma izspēli. Labs uzbrukums, bet ripa ir pie Bespalova.
11:13 min. "Dinamo" vairākumā.Kirils Koļcovs aizsardzībā nopelna 2 soda minūtes.
Pirmais periods pusē, un spēle ir izlīdzinājusies. "Spartak" vairs nepieder iniciatīva, rīdzinieku uzbrukumi ir bīstamaki un daudzveidīgāki.
Mājinieku vārtsargs uzgūlies virsū ripai, Makmilanam neizdodas to izķeksēt ārā, un skan tiesneša svilpe, apturot spēli.
Spēle rit augstā tempā, maz pārtraukumu.
Paveicas maskaviešiem, ka Lipsbergs neuztver ripu vārtu priekšā, ko viņam piespēlēja no apmales. Lipsbergam patraucēja mājinieku aizsargs, uzgrūžot Robertu Bespalovam.
Gints Meija nobloķē Osipovu, kurš pakrīt un līdz ar to nepagūst pieslēgties komadas pretuzbrukumam. "Spartak" aizsargs pēc tam atrod Meiju un izrāda vēlmi "noskaidro attiecības", bet tiesneši strīdu uzreiz izšķir.
Indraša maiņa izspēlē labu uzbrukumu, bet pie metiena pa vārtiem netiek.
Pirmais metiens pa rīdzinieku vārtiem, Maksima Kaļiņina raidītā ripa lido garām. Mājinieki aktīvi iesākuši spēli, pēc brīža vēl viens uzbrukums, un šoreiz Kalniņš ripu tver un aptur spēli.
Maskavas "Spartak" komandai šī spēle ir ļoti svarīga, jo tā KHL Rietumu konferences kopvērtējumā ir astotajā vietā, bet tāds pat punktu skaits kā maskaviešiem ir arī "Severstaļ", kam par vienu spēli vairāk.
"Spartak" vārtus šodien sargās Ņikita Bespalovs, "Dinamo" - Jānis Kalniņš.
Pēc iespriekšējās spēles, kurā Rīgas "Dinamo" piekāpās līgas otrai vājākajai komandai, Hantimansijskas "Jugra", treneris Ģirts Ankipāns veltīja spēlētājiem visai skarbus vārdus...https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/ankipans-speletajiem-bus-kardinali-jamaina-domasana.d?id=49667935
Pēc šīs spēles rīdzinieki pārcelsies uz Somiju, kur piektdien tiksies ar Helsinku "Jokerit", bet jau svētdien ar to pašu pretinieku tiksies "Arēnā Rīga".
Mājās palikuši aizsargs Krišjānis Rēdlihs un uzbrucējs Koltons Gilīss, šo izbraukumu izlaidīs arī uzbrucējs Denijs Kristo un aizsargs Pauls Svars, kurš piesaistīts hokeja klubam "Rīga".
Rīgas "Dinamo" hokejisti trešdien uzsāk savu priekšpēdējo izbraukuma spēļu sēriju šosezon, Maskavā tiekoties ar vietējo "Spartak" vienību.