Gudļevska 'sausā' spēle un Makmilana goli kaldina Rīgas 'Dinamo' otro uzvaru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas sākumā otro uzvaru divās spēlēs trešdien, 4. septembrī, guva Rīgas "Dinamo", kas "Arēnā Rīga" ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) sarūgtināja Ņižņijnovgorodas "Torpedo", kurā viens no treneriem ir leģendārais latviešu aizsargs Sandis Ozoliņš.

Par mača galvenajiem varoņiem kļuva vārtsargs Kristers Gudļevskis un uzbrucējs Brendans Makmilans. Gudļevskis atvairīja visus 25 metienus, bet Makmilans guva divus vārtus. Vēl vienus vārtus rīdziniekiem guva Nerijs Ališausks.

Otrā perioda vidū pēc skaistas saspēles Makmilans vairākumā guva rīdzinieku pirmos vārtus, bet vel pēc piecām minūtēm pēc Kristapa Zīles metiena ripas lidojumu nedaudz mainīja Nerijs Ališausks, panākot 2:0.

Trešā perioda septītajā minūtē Rīgas "Dinamo" un Makmilans vēlreiz izcēlās vairākumā. Teicamu reidu pa labo malu veica Miķelis Rēdlihs, ripa nonāca pie Makmilana, kurš palielināja mājinieku pārsvaru līdz 3:0.

KHL spēle: Rīgas Dinamo - Torpedo
Visu šo laiku Torpedo tik labu iespēju nemaz nebija. Pēdējā minūtē debiju KHL piedzīvo Patriks Zabusovs, kurš bija arī tuvu vārtu guvumam. Ripa, diemžēl, pirms tam bija kaut kur uz brīdi ārpus laukuma pie komandu soliņa.
Rīgas Dinamo - Torpedo 3:0. Spēle noslēgusiesSpēles statistikaMetieni pa vārtiem: 28 (8+13+7) - 25 (9+4+12)Uzvarēti iemetieni: 27 (10+9+8) - 23 (6+9+8)Spēka paņēmieni: 11 (5+5+1) - 15 (7+5+3) Bloķēti metieni: 15 (7+1+7) - 15 (6+5+4)Soda minūtes: 4 (0+2+2) - 6 (2+2+2)
Gudļevskis atvaira metienu. Dārziņš labi piespēlē Ulstrēmam, kurš pamanās netrāpīt tukšos vārtos. Atkārtojumā redzams, ka ripa trāpīja pa Genoveja nūju, tāpēc nelidoja vārtos.
Torpedo tukši vārti, lai gan jāspēlē trīs ar pusi minūtes
Dinamo labs uzbrukums, bet seko izcila rīdzinieku darbība aizsardzībā - bloķēti metieni un beigās Gudļevskis spēj piespiest ripu pie ledus. Šī bija izcilākā iespēja pretiniekiem gūt vārtus!
Pamatlaikā jāspēlē 5 minūtes
Rīgas Dinamo pilnā sastāvā
51:57 min. Rīgas Dinamo mazākumsIlgstošā spēle bez apstājas noslēdzas ar Marēna pārkāpumu - bīstama spēle ar augsti paceltu nūju
Komandas jau četras minūtes spēlē bez pārtraukuma. Iepriekšējā mačā pret Spartak vienubrīd komandas spēlēja bez apstājas gandrīz 8 minūtes.
46:14 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 3:0Miķelis Rēdlihs lielā ātrumā izlaužas pa kreiso malu, viņam metas virsū divi pretinieki, ripa nonāk otrā pusē, kur tempā ripu vārtus triec Makmilans!
45:28 min. Rīgas Dinamo vairākumsDinamo ofensīva noslēdzas ar viesu pārkāpumu
Sākas 3. periods 2. perioda labākie momenti
Rīgas Dinamo - Torpedo 2:0. Statistika pēc 2. periodaMetieni pa vārtiem: 21 (8+13) - 13 (9+4)Uzvarēti iemetieni: 19 (10+9) - 15 (6+9)Spēka paņēmieni: 10 (5+5) - 12 (7+5) Bloķēti metieni: 8 (7+1) - 11 (6+5)Soda minūtes: 2 (0+2) - 4 (2+2)
Rīgas Dinamo - Torpedo 2:0. Noslēdzies 2. periods
38:07 min. Rīgas Dinamo mazākumsUz līdzenas vietas rīdzinieki paliek mazākumā. Iemetienā Makmilans saņem divus aizrādījumus, kas ir 2 soda minūtes. Sodu izciest dodas Giliss, jo tas ir komandas sods.
37:23 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 2:0Zīles metienu no zilās līnijas nedaudz pielabo Nerijs Ališausks un ripa iespurdz vārtos!
Gilisam labs solo gājiens, bet metiens pāri vārtiem. Tad iespēja Makmilanam. Lielisks spēles nogrieznis Dinamo izpildījumā. Torpedo izskatās apjukuši.
Bočarovs uzreiz varēja atjaunot līdzsvaru, bet Gudļevskis nosedza tuvējo stūri.
32:52 min. Rīgas Dinamo - Torpedo 1:0Skaists vārtu guvums un Dārziņa moments netiks skatīts. Balinskis nosargāja ripu zonā, atdeva tālāk Rēdliham, kurš to pārvirzīja Berglundam. Zviedru uzbrucējs izdarīja piespēli uz vārtu priekšu, kur Džeriņš pēc sajūtām tikai nedaudz pavirzīja uz priekšu tieši Makmilanam uz nūjas lāpstiņas - skaists gols!
Pēc Dārziņa metiena ripa tomēr nav vārtos. Iespējams, ka tiks skatīts video atkārtojums.
31:06 min. Rīgas Dinamo vairākumsAļajevs saņem divus sodus par sitienu ar nūju pa nūju. Atkārtojumā gan tāds neviennozīmīgs pārkāpums un saprotams, kādēļ Torpedo hokejists neapmierināts.
Lielāka Dinamo ofensīva, veidojas pirmie momenti 2. periodā. Tihomirovam pēdējā minūtē daudz darba, ar ko, diemžēl, viesu vārtsargs tiek galā.
Begrlundam laba iespēja, Torpedo glābj vārtsargs Berglunds. Tad vārtsargs nenotur ripu, bet pats uzreiz aizsit tālāk no vārtiem.
Daudz saspēles perioda pirmajās minūtēs, cīņa pie apmales. Pagaidām vārtsargiem maz darba, bet jābūt acīgiem - viena piespēle un var būt bīstams moments.
Sākas 2. periods
Rīgas Dinamo - Torpedo 1. perioda statistikaMetieni pa vārtiem: 8 - 9Uzvarēti iemetieni: 10 - 6Spēka paņēmieni: 5 - 7 Bloķēti metieni: 7 - 6Soda minūtes: 0 - 2
Rīgas Dinamo - Torpedo 0:0. Noslēdzies 1. periods1. perioda izskaņā abas komandas centās, bet līdz labām iespējām īsti netika.
Torpedo uz brīdi pārņem iniciatīvu. Alajeva metiens tiek bloķēts. Turpinājumā ilgāku laiku Torpedo hokejisti Dinamo zonā, bet rīdzinieki iztur ofensīvu
Pēc Torpedo sākuma ofensīvas laukumā daudz labāk darbojas Dinamo. Rīdziniekiem labs temps, laba saspēle un šobrīd izskatās, ka tas ir tikai laika jautājums, kad melnais kaučuks iekrtīs Torpedo vārtos.
Torpedo pilnā sastāvā
Pēc Ulstrēma metiena jau iedegās gaismas aiz vārtiem un sākās specefekti, tomēr ripa lidoja garām Torpedo vārtu tukšajam stūrim.
Dārziņam labs metiens, bet pāri vārtiem. Turpinājums vairākumā diezgan haotisks.
6:48 min. Rīgas Dinamo vairākumsRīdzinieku uzbrukumā tika turēts Rihards Marenis
Pagaidām metienos ar 6-:4 pārsvars viesiem. Nospēlētas sešas minūtes.
TV6 tiešraidē pirms spēles savu komentāru sniedza Rihards Marenis
Zīlem labs metiens no zilās līnijas, pēc tam Dārziņš neizmanto lielisku iespēju, Sotniekam metiens nedaudz garām vārtu stabam. Dinamo uz brīdi pilnībā dominēja laukumā, bet neizdevās to pārvērst vārtu guvumā.
Sanda Ozoliņa komentārs pirms spēles
Pirmā minūte praktiski Dinamo zonā. Vienā no epizodēm aiz vārtiem kļūdās Gudļevskis, bet pats glābj pēc tam situāciju.
Spēle sākusies
Komandas izslidojušas laukumā. Himnas, pēc tam spēle.
Pirmā spēle bija ļoti aizraujoša un notikumiem bagāta. Līdzjutēji nebija vīlušies. Kā būs šovakar?https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/dinamo-sezonu-sak-ar-spraigu-uzvaru-papildlaika.d?id=51424101
Ar uzvaru sākuši KHL jauno sezonu, Rīgas Dinamo trešdienas vakarā centīsies iepriecināt Arēnas Rīga līdzjutējus vēlreiz - pulksten 19:30 pretī stāsies Ņižņijnovgorodas Torpedo.Ja pirmajā spēlē tika apbēdināti Oļegs Znaroks, Harijs Vītoliņš, Kaspars Daugaviņš, Māriņš Marsums un Maskavas "Spartak", tad šovakar atkal latviešu duelis: uz "Torpedo" treneru soliņa redzēsim Sandi Ozoliņu.