Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Boba Hārtlija vadītā Omskas "Avangard" vienība spērusi pirmo soli pretim Gagarina kausa finālam, pirmajā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Austrumu konferences finālspēlē ar rezultātu 4:3 (1:0, 1:2, 1:1, 1:0) pagarinājumā pieveicot Ufas "Salavat Julajev" komandu.

Pirmajās spēles minūtēs pārākumu izrādīja Balašihā spēlējošies mājinieki no Omskas, izveidojot pāris labas vārtu gūšanas iespējas. Teilors Beks spēles trešajā minūtē nerealizēja izgājienu pret somu vārtsargu Juhu Metsolu, tomēr spēles 11. minūtē tieši pēc viņa metiena tika atklāts spēles rezultāts, "Avangard" izmantojot divu spēlētāju skaitlisko pārsvaru.

Viesi savu atbildi deva otrā perioda sākumā, komandām spēlējot četri pret četri. Tēmu Hartikainens apslidoja "Avangard" vārtus un izpildīja piespēli šķērsām visiem pretinieku spēlētājiem, ko, raidot ripu vārtos, izmantoja Zahars Arzamcevs. Minūti vēlāk Omskas vienībai vadību gan atguva Ville Pokka.

Pirmajā trešdaļā uzņemtais ātrais spēles temps mazliet nomierinājās, tomēr pirms spēles pēdējā perioda Pjotrs Hohrjakovs spēja panākt 2:2.

Lai gan pārsvars spēles un izdarīto metienu ziņā piederēja Hārtlija trenētajai komandai, trešā perioda septītajā minūtē vadībā pirmo reizi izvirzījās tieši viesi. Hārtikainens meistarīgā solo gājienā ieslidoja zonā un ar Līnusu Ūmarku izkārtoja izdevību ar vārtiem izcelties somam Jonasam Kempainenam.

Ziemeļu virknējuma iespētajam sekoja skaisti mājinieku vārti, kad nepilnas astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām ripu praktiski tukšos vārtus raidīja Viktors Stalbergs. Rezultāts līdz trešā perioda beigām arī saglabājās 3:3, kas nozīmēja, ka komandām uzvarētājs bija jānoskaidro pagarinājumā.

Pagarinājuma pašā sākumā noraidījumu nopelnīja Artjoms Sergejevs, kas deva iespēju spēles 65. minūtē Sergejam Šumakovam gūt vārtus un izraut uzvaru mājiniekiem.

Nākamā spēlē Balašihā paredzēta svētdien 31. martā, bet sestdien Sanktpēterburgas SKA lūkos izlīdzināt rezultātu pret Maskavas CSKA, kas uzvarēja pirmo Rietumu konferences finālspēli.