Indraša piespēļu meistarklase palīdz Rīgas 'Dinamo' gadu noslēgt ar uzvaru

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas "Dinamo" trešdien ar uzvaru noslēdza 2020. gadu, izbraukumā ar rezultātu 5:2 pārspējot Maskavas "Spartak" vienību, kuru trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. "Dinamo" uzbrucējs Miks Indrašis šajā mačā izcēlās ar trīs rezultatīvām piespēlēm.

Rezultatīvu spēli aizvadīja arī Mārtiņš Dzierkals un Rihards Bukarts, kuri iekrāja vārtus un rezultatīvu piespēli. Vārtus guva arī Lauris Dārziņš, Daniels Bērziņš un Deniss Paršinš.

Dārziņš izvirzīja "Dinamo" vadībā, kad piektajā minūtē pēc Indraša piespēles realizēja vairākumu, bet mača turpinājumā "Spartak" izvirzījās vadībā. Ātrajos uzbrukumos astotajā un 27. minūtē precīzus metienus izdarīja Lukašs Radils un Mihails Juņkovs. Tomēr divi vārti otrā perioda otrajā pusē ļāva rīdziniekiem atgūt vadību. Vispirms Daniels Bērziņš pēc atgriešanās laukumā no noraidīto soliņa saņēma ripu no Indraša un izlīdzināja rezultātu, bet perioda pēdējās sekundēs Bukarts precīzi meta pēc Dzierala piespēles.

Trešajā periodā Dzierkals saņēma ripu no Bukarta un realizēja vairākumu, bet mača gala rezultātu panāca Paršins, un viņam vārtu guvumu izkārtoja Indrašis.

Rīgas "Dinamo" vārtsargs Ivans Naļimovs šajā mačā atvairīja 28 no 30 pretinieku metieniem, bet rīdzinieki meta 25 reizes.

Šī uzvara noslēdza "Dinamo" neveiksmīgo 2020. gadu. Pagājušajā sezonā "Dinamo" bija pārliecinoša KHL pastarīte, un šajā sezonā nekas nav mainījies. Rīgas klubs ar 19 punktiem 40 mačos ieņem pēdējo vietu līgā.

Portāls "Delfi" piedāvāja spēles teksta tiešraidi, kurā var lasīt detalizētu notikumu aprakstu.

KHL spēle: Rīgas Dinamo – Maskavas Spartak
Spēles statistika:
Rīgas Dinamo - Maskavas Spartak 5:2. Spēle noslēgusiesPēdējā minūtē "Spartak" aizsardzības zonā Dzierkals izvicināja dūres ar Širokovu. Krievijas spēlētājs iesāka kautiņu, bet latvietis šajā duelī bija pārāks.
"Spartak" uzbrucējs vēl pamanījās norībināt Rīgas "Dinamo" vārtu pārliktni.
Līdz spēles beigām vēl divas minūtes.
Lielā vairākuma sekundes rīdzinieki neizmantoja. Pēc tam atlikušais vairākums ritēja krietni mierīgāk.
54:29 min. Vēl viens noraidījums "Spartak" komandai."Dinamo" vairākuma izspēli sāka veiksmīgi, un panāca, ka Ciplakovs tiek noraidīts par turēšanu ar nūju.
52:56 min. Noraidījums "Spartak" komandā. Par pretinieka turēšanu ar nūju noraidīts Arkalovs.
Oļegs Znaroks nolēma veikt vārtsargu maiņu - Bespalova vietā vārtos stājās Hudāčeks.
51:46 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 5:2Miks Indrašis teicami nospēlēja uzbrukuma zonā - ieslidoja aizvārtē, tad pēkšņi mainīja virzienu un piespēlēja Denisam Paršinam, kurš no teicamās pozīcija meta precīzi.
Mazākumā rīdzinieki tika galā ar lielo pretinieku ofensīvu. Līdz pamatlaika beigām vēl astoņas minūtes.
49:01 min. Noraidījums "Dinamo" komandā. Ilgā spēlēšana aizsardzībā noslēdzās ar Ģēģera noraidījumu.
"Spartak" strauji mēģināja mainīt spēles gaitu un iespieda "Dinamo" aizsardzības zonā. Rīdziniekiem teju piecas minūtes nācās spēēt aizsardzībā.
Rīdzinieki turpināja radīt labas vārtu gūšanas iespējas. Vēlreiz "Dinamo" hokejists tika līdz vārtu priekšai.
Švanenbergs gandrīz guva piektos vārtus, kad saņēma Riharda Bukarta piespēli un meta. Bespalovs līdz ripai aizniedzās un glāba komandu.
Bespalovs glāba "Spartak" no ceturto vārtu zaudējuma, kad rīdzinieki veica skaistu izspēli.
42:14 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 4:2. Tomēr ar nākamo mēģinājumu rīdzinieki gūst vārtus. Rihards Bukarts no aizvārtes perfekti piespēlēja gar vārtu priekšu Mārtiņam Dzierkalam, kurš raidīja ripu vārtos, realizējot vairākumu!
40:49 min. Noraidījums "Spartak" komandā. Rīdzinieki perioda sākumā iegūst iespēju iegūt mača iniciatīvu, spēlējot vairākumā.
Sācies 3. periods.
39:41 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 3:2Šoreiz rīdzinieki pēc bīstama momenta aizsardzībā devās pretuzbrukumā, kurā Mārtiņš Dzierkals piespēlēja Rihardam Bukaram, un viņš otro reizi mačā izvirzīja vadībā "Dinamo".
Skatāma spēle laukumā. Abas komandas spēlē ātri un cenšas virzīties uz vārtu priekšu. Naļimovs tvēra vēl vienu ripu.
"Spartak" hokejisti teju atguva vadību, bet metiens no labas pozīcijas lidoja garām vārtiem.
30:33 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 2:2. Daniels Bērziņš uzreiz pēc atgriešanās laukumā devās uzbrukumā, saņēma skaistu piespēli no Mika Indraša un izlīdzinājumu!
Vairākuma pirmajā minūtē "Spartak" pamatīgi nomētāja "Dinamo" vārtus. Tad izdevās ripu izraidīt ārā no zonas un iegūt vērtīgas sekundes. Vēl Maskavas komanda apdraudēja vārtus, taču mazākums tika izturēts.
28:27 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā. Daniels Bērziņš atstāj rīdziniekus mazākumā. Atkal pēc ielaistiem vārtiem jāspēlē mazākumā.
26:34 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:2Rīdzinieki atkal iekrita pretuzbrukumā. Mihails Juņkovs ātrā slidojumā rādīja, ka dos piespēli, taču izdarīja metienu starp Naļimova kājsargiem, izvirzot savu komandu vadībā.
Rīdzinieki turpināja vairāk spēlēt ar ripu, taču momenti uzbrukumā neveidojās. Tad "Spartak" uzbrukumā Hanzls no vārtu priekšas bīstami apdraudēja vārtus.
Rīdzinieki lieki laiku netērēja un uzreiz metās uzbrukumā. Tiesa, arī "Spartak" pie pirmās iespējas devās pretuzbrukumā.
Sācies 2. periods.
Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1. Noslēdzies 1. periods
"Spartak" bīstami uzbruka perioda izskaņā, bet Naļimovs saglabāja pašreizējo spēles rezultātu.
Dārziņš pēc ieiešanas uzbrukuma zonā apdraudēja pretinieku vārtus. Tam sekoja vēl viens bīstams "Spartak" pretuzbrukums, kurā šoreiz Naļimovs spēja glābt komandu.
Līdzīga spēkošanās ritēja aizvadītajās minūtēs, bet vārtu gūšanas momenti nebija pārāk bīstami.
Rīdzinieki mazākumā izturēja pretinieki spiedienu uzbrukuma zonā. Uzreiz pēc mazākuma Dārziņš no teicamas pozīcijas meta ripu pāri vārtiem.
7:39 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Neveiksmīgā minūte turpinājās. Davids Levins tika sodīts par pretinieka turēšanu.
7:22 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:1Pēc laba "Dinamo" uzbrukuma mājinieki aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā, kurā Robins Hanzls precīzi piespēlēja  Lukašam Radilam, un viņš, neapturot ripu, raidīja to vārtos.
Švanenbergs izlauzās līdz vārtu priekšai un mēģināja ripu iedabūt tajos, Rihards Bukarts bija gatavs viņam palīdzēt.
Vairākuma pirmās divas minūtes tā arī aizritēja ļoti neveiksmīgi. Tad Švanenbergs izdarīja metienu pēc ieiešanas uzbrukuma zonā.
4:14 min. Rīgas "Dinamo" - "Spartak" 1:0.Jānis Jaks izdarīja piespēli dziļāk uzbrukuma zonā, Miks Indrašis saņēma ripu un uzreiz piespēlēja Laurim Dārziņam uz vārtu priekšu. "Dinamo" kapteinis ar otro mēģinājumu iedabūja ripu vārtos.
Roberts Bukarts apdraudēja pretinieku vārtus uzreiz pēc "Dinamo" uzvarētā iemetiena. Vairākuma nākamā minūte ritēja neveiksmīgi, un "Spartak" pat izdarīja metienu mazākumā.
1:05 min. Noraidījums "Spartak" komandā. Serikovs par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju sodīts ar 2+2 minūšu noraidījumu.
Rīgas "Dinamo" jau pēc nospēlētām 20 sekundēm izveidoja ļoti labu momentu pie Bespalova sargātajiem "Spartak" vārtiem. Dzierkala mestā ripa tika atvairīta.
Maskavas "Spartak" sastāvā spēlē Pāvels Černovs, kurš sezonu sāka Rīgas "Dinamo" sastāvā. Viņš tika aizmainīts pret naudas kompensāciju.
Rīgas "Dinamo" pieliks punktu rezultātu ziņā briesmīgajam 2020. gadam, izbraukumā tiekoties ar Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadīto Maskavas "Spartak". Rīgas klubs ar 17 punktiem 38 mačos ieņem pēdējo vietu līgā, kamēr "Spartak" ar 44 punktiem 40 spēlēs atrodama septītajā pozīcijā Rietumu konferencē.