Indrašis pagarinājumā izrauj Rīgas 'Dinamo' pirmo uzvaru Špenglera kausā
Foto: AP/Scanpix/LETA

Latvijas hokeja klubs Rīgas "Dinamo" ceturtdien savā otrajā spēlē 2017. gada Špenglera kausa izcīņas turnīrā ar rezultātu 4:3 pagarinājumā pārspēja Somijas klubu Hāmēnlinnas HPK.

Rīgas "Dinamo" šajā mačā vadībā izvirzījās sestajā minūtē, kad Gunārs Skvorcovs pretuzbrukumā mazākumā saņēma piespēli no Mika Indraša un guva vārtus, tomēr Tēmu Turunens divas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja, realizējot vairākumu. Četras minūtes pirms otrās trešdaļas beigām Denijs Kristo palika nepiesegts un panāca rezultātu 2:1, taču trešās trešdaļas sākumā Jonass Lehtivuri bija precīzs vairākumā.

Kristo vēlreiz ar individuālo meistarību guva vārtus Rīgas "Dinamo", tomēr spēli rīdziniekiem līdz uzvarai pamatlaikā neizdevās novest, jo Tomašs Vincurs realizēja trešo HPK vairākumu šajā mačā. Cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā pēc nospēlētām 65 sekundēm Miks Indrašis vairākumā guva uzvaras vārtus.

Rīgas "Dinamo" vārtu drošība šajā spēlē tika uzticēta lietuvietim Mantam Armalim.

Rīgas "Dinamo" turnīru turpinās piektdien, kad aizvadīs ceturtdaļfināla spēli. Jau vēstīts, ka turnīra ievadā rīdzinieki ar rezultātu 1:6 pamatīgi zaudēja Šveices valstsvienībai.

Portāls "Delfi" piedāvā mača teksta tiešraidi.

Špenglera kauss: Rīgas Dinamo - HPK
61:05 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 4:3. Spēle noslēgusies.Miks Indrašis saņēma piespēli no Miķeļa Rēdliha, viņš pacēla galvu un paskatījās uz vārtiem un tad izdarīja precīzu metienu vārtu augšējā stūrī. 
Noraidījums HPK komandai. Somijas kluba hokejisti centās nospēlēt viltīgi un uz maiņas rēķina iziet pret vārtsargu, tomēr viņi pārkāpa skaitlisko sastāvu. 
Sācies pagarinājums.
Rīgas "Dinamo" - HPK 3:3. Noslēdzies pamatlaiks
Dārziņa mēģinājums apspēlēt trīs pretspēlētājus bija neveiksmīgs. Metiens bija ļoti neveiksmīgs. Savukārt Armaļa ķivere ir salabota
Armalim problēmas ar aizsargmasku, tāpēc viņām spēle jāturpina ar Jāņa Kalniņa ķiveri. 
57:08 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 3:3HPK ļoti ātri saspēlējās uzbrukuma zonā, tad ripa no Aleksandra Jerofejeva slidas nonāca pie Tomaša Vincura, un viņš izdarīja rezultatīvu metienu. Vinkurs HPK komandai pievienojies tikai uz šo turnīru. Tāpat HPK komandai šis bija trešais realizētais vairākums. 
HPK vienība spēlē ar sešiem laukuma spēlētājiem. Rīdzinieki no savas zonas mēģināja trāpīt tukšajos vārtos, bet neveiksmīgi. Tad Somijas komanda atkal bīstami darbojās uzbrukumā. 
Armalis ar plecu atsita negaidītu HPK komandas spēlētāja metienu. 
55:21 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Dārziņš pēdējā brīdī kavēja Kainulainenu, kurš lauzās uz vārtiem. Par to latvietim divu minūšu sods. 
Makmilans pretuzbrukumā izdarīja ātru metienu pēc piespēles un arī trāpīja pa vārtu pārliktni. 
Armalis paspēja pielikt kājsargu un neļaut HPK spēlētājam mest ripu tuvējā apakšējā stūrī. Vēlāk pretuzbrukumā Indrašis piespēlēja Miķelim Rēdliham, bet Larmi neļāva šoreiz sevi pārspēt. 
Kainulainens bija teicamā metiena pozīcijā, kad "Dinamo" aizsargi nepaspēja atgriezties aizsardzībā, taču soms trāpīja pa vārtu stabu. 
Armalis ar haotiskām darbībām tomēr spēja tvert pretinieku metienu pa vārtiem. 
Larmi atsita Galviņa metienu, bet Miķelis Rēdlihs bija pirmais pie tās un apdraudēja vārtus. 
Salmela uzmeta pa vārtiem, tad Pavlovs izcīnīja vārtsarga atsisto ripu un meta pēc apgrieziena ap savu asi. Larmi noreaģēja.
Razgals devās uz vārtu priekšu un izdarīja labu metienu pa vārtiem, bet viņam neizdevās ripu mest garām vārtsargam. 
Kristo iegāja uzbrukuma zonā, atspēlēja atpakaļ Makmilanam, bet Larmi šo metienu tvēra. 
46:52 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 3:2Denijs Kristo neļāva pretiniekam ieiet uzbrukuma zonā, atņēma ripu un aizskrēja pretuzbrukumā, kurā pats izdarīja precīzu metienu pa vārtiem. 
HPK hokejisti turpina darboties veiksmīgāk. Žerdevs ar skaistu pirueti apspēlēja vienu pretinieku, bet tad viduszonā mēģināja apvest vēl vienu somu, tomēr viņš ripu pazaudēja un pie "Dinamo" vārtiem bija bīstams moments. 
41:31 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 2:2.Somijas kluba hokejisti atkal realizē vairākumu, un pēc precīzas piespēles saņemšanas no Oulas Palves Jonass Lehtivuri trāpīja pašā vārtu augšējā stūrī
HPK uzreiz metās uzbrukumā, cenšoties realizēt vairākumu. Batņam vēl divas minūtes jāpavada uz noraidīto soliņa. 
Rīgas "Dinamo" - HPK. Sācies 3. periods.
Vairākumā Kainulainens vārtu priekšā bija ļoti centīgs, bet Armalis atsita. Vēlāk HPK turpināja meklēt vārtu gūšanas iespējas, bet "Dinamo" hokejisti bija veiksmīgāki, lai arī Lehtonenam bija labi momenti. 
Noslēdzies 2. periods. 
38:06 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Oskars Batņa sodīts ar 2+2 minūšu sodu par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju. 
Armalis tvēra tālu un spēcīgu pretinieku komandas spēlētāja metienu. 
36:03 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 2:1Denijs Kristo pēc Gunta Galviņa piespēles saņēma ripu neitrālajā zonā un ātri devās uzbrukumā. HPK komandas aizsargi savā starpā nesapratās un atstāja Kristo nepiesegtu, un to amerikānis izmantoja, gūstot vārtus. 
Uzbrukuma smailē atkal bija Indrašis, kurš ar skaistu māņkustību apspēlēja pretinieku, bet viņa mestā ripa atsitās pret vārtu stabu. 
Rargals piespēlēja gar vārtiem, Skvorcovs aizsniedzās līdz ripai, bet viņa metiens lidoja pāri garām vārtiem. 
Miks Indrašis vārtu priekšā aktīvi cīnījās par ripu, bet viņam pavisam nedaudz pietrūka, lai iegūtu ripu. 
Aizvadītajās epizodēs komandas spēlēja diezgan līdzīgi, bet vēlāk HPK izdevās rīdziniekus iespiest savā aizsardzības zonā. 
Kristo izdarīja metienu no uzbrukuma zonas vidus, bet ripa lidoja garām vārtiem. 
Vārtu priekšā aktīvs bija Lauris Dārziņš, taču viņam arī nedaudz pietrūka līdz "golam". 
Vairākumā Žerdevs apdraudēja vārtus, bet vēl labāks moments bija Salmelam, kurš bīstami meta pēc Kristo piespēles. 
25:22 min. Noraidījums HPK komandā. Miro Karjalainens devās izciest divu minūšu sodu.
Dārziņš izdarīja riskantu piespēli, pēc kuras HPK devās pretuzbrukumā, bet Armalis apturēja izgājienu viens pret vienu. 
Indrašis uzmeta vārtu virzienā, bet Miķelis Rēdlihs gandrīz ripu ievirzīja vārtos. 
Armalis atkal glāba savu komandu, bet mirkli vēlāk Razgals labi iegāja uzbrukuma zonā, devās uz vārtiem un izdarīja bīstamu metienu. 
HPK spēlētājs izdarīja metienu no tālas distances, bet Armalis atvairīja šo ripu. Arī rīdziniekiem izdevās izveidot momentu no tālās distances. 
Pirms otrā perioda sākuma televīzijas tiešraidē varēja dzirdēt Rīgas "Dinamo" treneri Aigaru Ciprusu, kurš spēlētājus aicināja: "Uzbrukumā pastrādājam!". 
Rīgas "Dinamo" - HPK 1:1. Sācies 2. periods.
Pirmā perioda statistika:Metieni pa vārtiem: 7-10Uzvarēti iemetieni: 7-13
Noslēdzies 1. periods.
Indrašim bija teicama iespēja gūt vārtus. Viņš no Dārziņa saņēma piespēli, bet meta garām vārtiem. Pēc tam Dārziņš pats apdraudēja pretinieku vārtus, bet Larmi neticami ar aizsargmasku ripu pārvirzīja pāri.
Armalis vārtos veiksmīgi ieņēma pozīciju un atvairīja metienu no tuvas distances. HPK kontrolē ripu, bet "Dinamo" meklē pretuzbrukumu iespējas. 
Miķelis Rēdlihs vārtu priekšā aktīvi darbojās un saasināja situāciju HPK aizsardzības zonā. 
HPK daudz darbojās Rīgas "Dinamo" zonā, tomēr rīdzinieki veiksmīgi aizstāvējās. Tad Indrašis pēc Galviņa piespēles nonāca uzbrukuma smailē un izgāja viens pret vienu ar vārtsargu, bet vārtsargs Larmi nospēlēja precīzi. 
Lipsbergs vārtu priekšā bija tuvu tam, lai ievirzītu komandas biedra uzmesto ripu vārtos. Tad arī Batņa iesaistījās cīņā par ripu. 
HPK hokejisti turpina izdarīt lielu spiedienu uz Rīgas "Dinamo" vārtiem. Makmilans atgriezies uz rezervistu soliņa. 
7:57 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 1:1Somijas kluba hokejisti teicami izspēlēja vairākumu - četras ātras piespēles un  Tēmu Turunens raidīja ripu tukšajā vārtu stūrī. 
Savukārt Makmilans devies uz ģērbtuvēm pēc sāpīgi bloķētā metiena. 
7:35 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo". Pēc Ališauska atgriešanās laukumā Miķelis Rēdlihs lielā ātrumā lauzās uz vārtiem, tomēr viņš nedaudz pārcentās un nopelnīja noraidījumu. Viņš pats nesaprašanā par to. 
HPK hokejisti steidza izspēlēt vairākumu. Armalis atvairīja metienu, bet tad Makmilans bloķēja pretinieku mesto ripu un klibodams pameta laukumu. 
5:20 min. Rīgas "Dinamo" - HPK 1:0.Rīgas "Dinamo" mazākumā aizskrēja pretuzbrukumā, kurā Miks Indrašis iegāja uzbrukuma zonā un piespēlēja Gunāram Skvorcovam, kurš ar pieskārienu ripai ievirzīja to vārtos. 
4:26 min. Noraidījums Rīgas "Dinamo" sastāvā.Nerijus Ališausks klupināja pretinieku un nopelnīja divu minūšu sodu. 
HPK hokejistiem izdevās spēli aizvest prom no savas zonas. "Dinamo" mēģinājumi tikt uzbrukuma zonā vairs nav bijuši tik veiksmīgi. 
Armalis spēli iesāka ar nedrošu spēli savos vārtos, taču viņš ripu nelaida savā "cietoksnī". Pēc tam "Dinamo" metās pretuzbrukumā. 
Rīgas "Dinamo" spēlētāji apņēmīgi sākuši maču. Labu metienu pa vārtiem izdarīja Žerdevs, bet pretinieku vārtsargs nospēlēja precīzi. 
Spēle sākusies!
Rīgas "Dinamo" vārtu drošība šajā spēlē uzticēta lietuvietim Mantam Armalim. 
Divi citi latvieši Čehijas komandas "Mountfield" rindās Špenglera kausu sāka rezultatīvi. https://www.delfi.lv/sports/news/hockey/news/cibulska-un-dzerina-vartu-guvumi-neglabj-mountfield-komandu-no-zaudejuma-spenglera-kausa-spele.d?id=49586899
Miks Indrašis pēc spēles ar Šveici: "Jāaizmirst spēle pret Šveices izlasi. Cerams, ka pašam fiziski būs vieglāk. Pret somiem būs ātrs hokejs, viņi "sitīsies" un tam jābūt gataviem." https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/indrasis-jutos-ka-ar-svara-bumbu-kas-janes-kalna.d?id=49587071
Rīgas "Dinamo" turnīru sāka ar sešiem ielaistiem vārtiem pret Šveices izlasi. https://www.delfi.lv/sports/news/rigas_dinamo/news/rigas-dinamo-piedzivo-smagu-zaudejumu-sveices-izlasei-spenglera-kausa-atklasanas-spele.d?id=49586557
Rīgas 'Dinamo' hokejisti centīsies atgūties no smagā zaudējuma Špenglera kausa pirmajā spēlē. Šodienas pretinieki Somijas klubs HPK no Somijas. 

Source

DELFI Sports

Tags

Hokejs Rīgas "Dinamo" Špenglera kauss
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form