Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē piektdien Latvijas izlases vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētā Hantimansijskas "Jugra" komanda savā laukumā ar rezultātu 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja pārliecinošajai Rietumu konferences līdervienībai Sanktpēterburgas SKA.

"Jugra" komandas vārtus piektajā mačā pēc kārtas sargāja Masaļska konkurents Mihails Birjukovs, kurš spēles pamatlaikā un pagarinājumā atvairīja 31 no 33 pretinieku metieniem.

Rezultātu spēles sestajā minūtē atklāja SKA uzbrucējs Vladimirs Tarasenko, bet pirmās trešdaļas vidū Dmitrijs Altarjovs panāca neizšķirtu. Mača 26.minūtē Jevgēņijs Artjuhins viesus vēlreiz izvirzīja vadībā, taču otrās trešdaļas vidū Igors Skorohodovs atkal atjaunoja līdzsvaru.

Trešajā trešdaļā un papildlaikā vārti netika gūti, tāpēc uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija, kurā Birjukovu vienīgo reizi pārspēja Tarasenko.

Citā mačā uzvaru rezultatīvā cīņā izcīnīja pašlaik savainotā latviešu uzbrucēja Laura Dārziņa pārstāvētā divkārtējā līgas uzvarētāja Kazaņas "Ak Bars", kas izbraukumā ar 6:4 (3:2, 3:1, 0:1) pārspēja Kazahstānas klubu Astanas "Baris".

"Ak Bars" komandas labā divus vārtus guva Deniss Kuļašs, bet pa reizei precīzi bija Daniss Zaripovs, Niko Kapanens, Jozefs Straka un Kirils Petrovs.

Savukārt "Baris" rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās Talgats Žaijlauovs, Jirži Novotnijs, Endrjū Hatčinsons un Kevins Dalmens, kurš ceturtdien tika atzīts par līgas janvāra labāko aizsargu.

Kā zināms, Dārziņš pagājušā gada oktobra vidū sarāva kreisā atslēgas kaula un pleca paugura locītavas saites. Uzbrucējs jau atsācis ledus treniņus un laukumā atgriezīsies februāra vidū.

KHL Austrumu konferences kopvērtējumā "Ak Bars" komanda ar 83 punktiem 48 mačos ieņem ceturto pozīciju, bet "Jugra" ar 73 punktiem 47 spēlēs atrodas astotajā pozīcijā, tomēr piektajā vietā esošajai Latvijas izlases aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētajai Omskas "Avangard" vienībai ir tikai par diviem punktiem vairāk.

Regulārajā čempionātā katra vienība aizvadīs pa 54 mačiem, astoņām labākajām iekļūstot Gagarina kausā.