Latvijas hokeja vārtsarga Jāņa Kalniņa pārstāvētā Helsinku "Jokerit" vienība pirmdien izcīnīja uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē, bet zvaigžņotā Sanktpēterburgas SKA piedzīvoja zaudējumu.

"Jokerit" savā laukumā ar 6:3 (1:1, 3:0, 2:2) apspēlēja Ķīnas komandu Pekinas "Kuņluņ Red Star", kuras prezidents ir Raitis Pilsētnieks.

Kalniņš šajā spēlē palika rezervē, bet "Jokerit" pirmais vārtsargs Raiens Zapolskis atvairīja 26 pretinieku metienus.

Uzvarētāju komandas sastāvā ar vārtu guvumu izcēlās pagājušās sezonas Rīgas "Dinamo" hokejists Karls Stolerijs, kurš pirmajā trešdaļā izlīdzināja rezultātu. Pēc tam otrajā periodā, pateicoties Stīva Mozesa, Jeses Joensū un Sakari Manninena gūtajiem vārtiem rezultāts kļuva 4:1.

Pēdējā trešdaļā Pekinas vienības spēlētājs Teilors Beks pamanījās gūt vārtus, atrodoties mazākumā, bet vēlāk Marks Andrē Granjāni realizēja vairākumu, rezultāta starpību samazinot līdz minimumam. Tomēr atspēlēšanās "Kuņluņ Red Star" neizdevās, jo "Jokerit" rindās Peters Regins un Manninens panāca 6:3.

Tikmēr citā mačā zvaigžņotā SKA ar 3:4 (2:0, 1:2, 0:2) viesos zaudēja Ņižņijnovgorodas "Torpedo". Vēl pēc pirmās trešdaļas rezultāts vēstīja 2:0 par labu Sanktpēterburgas vienībai, turklāt otrajā periodā neilgu laiku rezultāts bija arī 3:1, taču Vladimira Galuzina vārti otrās trešdaļas izskaņā deva "Torpedo" labākas izredzes.

Pēdējā spēles nogrieznī Antons Šenfelds izmantoja skaitlisko vairākumu, izlīdzinot rezultātu, bet pieredzējušais Deniss Paršins nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pirmo reizi savu komandu izvirzīja vadībā. "Torpedo" prata nosargāt panākumu mačā.

Vēl citos mačos pašreizējā KHL čempione Kazaņas "Ak Bars" ar 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) savās mājās apspēlēja Minskas "Dinamo". Šīs abas vienības arī spēlēja pirmssezonas pārbaudes turnīrā "Latvijas Dzelzceļa" kausā.

Savukārt Maskavas apgabala "Vitjaz" ar 1:0 (0:0, 0:0, 1:0) viesos pārspēja Ņižņekamskas "Ņeftehimik".