Maskavas "Dinamo" komandu pārstāvošais latviešu hokejists Mārtiņš Karsums trešdien pagarinājumā izrāva uzvaru Kontinentālās hokeja līgas (KHL) jaunās sezonas pirmajā mačā.

Latvijas speciālistu Harija Vītoliņa un Viktora Ignatjeva trenētā un vēl viena latviešu hokejista Kaspara Daugaviņa pārstāvētā "Dinamo" savā laukumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0) pagarinājumā pārspēja Novosibirskas "Sibirj" komandu.

Spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja viesu komandā spēlējošais Oļegs Gubins, bet divas minūtes līdz pirmā perioda beigām rezultātu izlīdzināja Somijas aizsargs Juso Hietanens.

Turpinājumā 2:1 mājinieku labā otrās trešdaļas sākumā panāca Maksims Karpovs, taču piecas minūtes vēlāk rezultāts atkal bija neizšķirts, jo otros vārtus "Sibirj" komandā guva Aleksejs Kopeikins. "Dinamo" atkal vadībā nonāca, pateicoties Anseļa Gaļimova precīzam metienam 30. minūtē.
Tiesa, trešā perioda sākumā viesu klubs atkal panāca neizšķirtu 3:3, ko arī spēja noturēt līdz mača pamatlaika beigām. Vārtus šajā komandā guva Dāvids Ulstrems.

Tiesa, jau pagarinājuma otrajā minūtē izšķīrās spēles liktenis, kad precīzu metienu uz pretinieku vārtiem izdarīja Karsums.

Kopumā Karsums laukumā pavadīja 15 minūtes un 24 sekundes, kā laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens bija precīzs. Tāpat Latvijas hokejists uzvarēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, kā arī veica vienu spēka paņēmienu.

Savukārt Daugaviņš uz ledus atradās 15 minūtes un 20 sekundes. Latvijas uzbrucējs veica trīs metienus pa "Sibirj" komandas vārtiem, no kuriem viens tika izdarīts pagarinājumā. Tāpat Daugaviņš uzvarēja visos trīs iemetienos, kuros piedalījās, nopelnīja divas soda minūtes, kā arī vienreiz bloķēja pretinieku mesto ripu.

Arī Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienība trešdien savās mājās izcīnīja uzvaru, ar 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) pārspējot Hantimansijskas "Jugra" komandu.

Abus vārtus mājinieku labā guva Jevgēņijs Grigorenko, bet "Ņeftehimik" rindās precīzs bija Igors Volkovs.

Tikmēr Pujacs laukumā pavadīja 20 minūtes un 34 sekundes, divreiz metot pa pretinieku vārtiem, kā arī nopelnot divu minūšu sodu.

Tāpat pie pirmās uzvaras šajā sezonā trešdien tika latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas "Admiral" vienība, kura ar 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) izbraukumā uzvarēja Slovākijas komandu Bratislavas "Slovan".

Vārtus "Admiral" labā guva Kirills Voroņins, Aleksandrs Kuzņecovs un Jegors Jakovļevs, tikmēr mājiniekiem precīzs bija Mihals Sersens.
"Admiral" kapteinis Bārtulis uz ledus atradās 24 minūtes un 14 sekundes, kā laikā vienreiz meta pa pretinieku vārtiem un vienreiz bloķēja pretinieku metienu.

Tikmēr trijos trešdienas mačos tika veikta pēcspēles metienu sērija. Čeļabinskas "Traktor" ar 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) "bullīšos" izbraukumā uzvarēja Jekaterinburgas "Avtomobilist" komandu. Uzvaras vārtus guva čehs Martins Ružička. Savukārt Podoļskas "Vitjaz" pēcspēles metienu sērijā ar 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 1:0) viesu laukumā apspēlēja Novokuzņeckas "Metallurg" vienību. Šī mača varonis bija Vjačeslavs Soloduhins, kurš realizēja uzvaru nesošo "bullīti".

Arī Habarovskas "Amur" izcīnīja uzvaru pēcspēles metienu sērijā. Krievijas komanda izbraukumā ar 3:2 (0:0, 2:2, 0:0; 0:0, 1:0) pārspēja Horvātijas klubu Zagrebas. Uzvaras vārtus šajā cīņā guva Vladislavs Ušeņins.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču "Atlant", kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas "Spartak", atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām klubi sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.