KHL pārdomā un Rīgas 'Dinamo' šovā saskata 'nacisma simboliem' līdzīgus rakstus
Foto: Agris Semēvics

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" par plaši apspriesto gadījumu ar tautiskā simbola izmantošanu pirmsspēles uzvedumā no līgas vadības saņēmis soda naudu viena miljona rubļu (15 800 latu) apmērā, pavēstījusi līga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Dinamo" 17.novembra spēlē sveica līdzjutējus tobrīd gaidāmajos 18.novembra svētkos, pirms mača uz ledus uzvedot inscenējumu ar latviešu nacionālo simbolu izmantošanu. Uzveduma noslēgumā uz ledus dejotāji ar lieliem Latvijas karogiem centās izveidot ugunskrustu, taču tā atveide Krievijas medijos radīja lielu neizpratni. Izmantotais simbols daudzviet tika raksturots kā svastika, taču līgas vadība vēlāk veiktajā izmeklēšanā nekādus pārkāpumus nekonstatēja, uzsverot, ka uzvedumā redzētajam simbolam ar to nav saistības.

Tagad līgas vadība veikusi papildu analīzi un tomēr konstatējusi noteiktu regulu neievērošanu.

"Jebkuru vizuālu formu izmantošana, kas demonstrē nacistiskās zīmes un simbolus vai tādiem līdzinās, no KHL klubu un līdzjutēju puses ir nepieļaujama. Sakarā ar rupju KHL tehniskā reglamenta pārkāpumu, kā arī cieņas izrādīšanas principu neievērošanu Rīgas "Dinamo" komandai tiek piešķirts naudas sods," teikts KHL paziņojumā. "Klubs ir brīdināts par sankcijām šādas situācijas atkārtošanās gadījumā, kas var beigties ar komandas izslēgšanu no līgas."

"Līdztekus tam KHL paziņo, ka jebkādu provokāciju gadījumā pret Rīgas "Dinamo", komandas pārstāvjiem, līdzjutējiem un valsti, kuru šis klubs pārstāv, līga pret vainīgajiem piemēros bargas sankcijas," piebilsts paziņojumā.

Līga piebildusi, ka konflikta situāciju radījis konkrētu kluba darbinieku tālredzības trūkums.

"Līga aicina klubus un līdzjutējus būt daudz uzmanīgākiem un atbildīgākiem, neaprobežojoties tikai ar nacionālajām interesēm," teikts paziņojumā.

Ugunskrusts vairākām tautām vēsturiski apzīmē sauli, gaismu, saules ceļu un aizsardzību. Pa kreisi rotējošs ugunskrusts tiek plaši izmantots nacistiskajā propagandā, tāpēc bieži jebkurš ugunskrusts tiek kļūdaini uztverts kā nacismu slavējošs simbols.

Tags

Hokejs Kontinentālā hokeja līga (KHL) Rīgas "Dinamo"
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form