KHL vajadzīga vēl konkurētspējīgāka vide, uzsver Savickis
Foto: F64

Kontinentālajai hokeja līgai (KHL) vajadzīga vēl vairāk konkurētspējīgāka vide, uzskata A/S "Dinamo Rīga" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis.

Jau vēstīts, ka KHL trešdien pieņēma lēmumu tuvākajā sezonās samazināt komandu skaitu un pazemināt algu griestus.

KHL publicējusi attīstības stratēģiju līdz 2023. gadam, kuras ietvaros lēmusi, ka jau pēc gada līgas dalībnieku skaits tiks samazināts līdz 24, kas saglabāsies vismaz līdz šim 2023. gadam, tomēr KHL vēlas 2019./20. gada sezonā pievienot klāt vēl divas ārzemju vienības un 2020./21. gada sezonā - vēl divas. Šo vienību vietā pēc katras sezonas plānots atskaitīt pa divām komandām, ņemot vērā to finansiālos rādītājus un sasniegtos rezultātus.

"Ilgi diskutējām, jo bija daudz svarīgu jautājumu. Apspriedām turpmāko līgas attīstību. Uzskatu, ka pieņemtie lēmumi ir pareizi, strādājam perspektīvā. KHL vajadzīga vēl vairāk konkurētspējīgāka vide visos aspektos, mums vajag celt līgas kvalitāti. Tas ietekmēs hokeja attīstību valstīs, kurās ir KHL klubi," līga citē Savicki.

Algu griesti vienai komandai 2016./17. gada sezonā būs 950 miljoni rubļu (14 miljoni eiro), bet 2019./20. gada sezonā tā tiks samazināta līdz 800 miljoniem rubļu (12 miljoniem eiro), ko līga arī sola stingri uzraudzīt, bet vēl gadu vēlāk - līdz 600 miljoniem rubļu (deviņiem miljoniem eiro).

"Cita ceļa nav. Jāmeklē iespējas, lai KHL kļūtu par komerciālu līgu. Būs grūti, bet citu attīstības ceļu es nezinu. Vai KHL var realizēt stratēģiju noteiktajā termiņā? Pati stratēģija ir ļoti laba. Jo rūpīgāk tā izstrādāta, jo grūtāk to mainīt," skaidroja Savickis.

KHL direktoru padome trešdien lēma no sacensību dalībnieku vidus izslēgt Novokuzņeckas "Metallurg" vienību.

"Pirms tam strādājām pie līgas paplašināšanās, kas bija pareizi. Šoreiz mēs pieņēmām skarbu lēmumu, kas visiem bija smags. Viņiem būs komanda Krievijas Augstākajā hokeja līgā, kas nav pats sliktākais variants. Tās nav beigas Novokuzņeckas hokejam," atzīmēja Savickis.

Viņaprāt līga attīstās inovatīvi un izmantojot mūsdienu tehnoloģijas.

"Šodien redzējām izsmeļošu un labi izstrādātu ziņojumu par aizvadīto sezonu, labus priekšlikumus attīstībai. Tas ir ļoti daudzsološi mūsu hokeja attīstībai," teica Savickis.

2016./17. gada sezonā piedalījās 29 komandas no astoņām valstīm, bet līgas prezidents Dmitrijs solīja, ka nākamajā sezonā varēs spēlēt vien tās komandas, kas līdz 31.maijam būs segušas visus parādus. Tomēr trešdien jau apstiprinātas 27 komandas nākamajai sezonai, Černišenko paužot, ka vienības, kas līdz 31. maijam nesegs parādus, saņems sodus.

Source

LETA

Tags

Juris Savickis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form