Ciešot zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences ceturtdaļfināla piektajā spēlē, sezona noslēgusies Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajam Ufas "Salavat Julajev" klubam.

Sērijas piektajā cīņā "Salavat Julajev" izbraukumā ar 1:3 (1:2, 0:0, 0:1) piekāpās pašreizējajiem Gagarina kausa glabātājiem Magņitogorskas "Metallurg", tādējādi sērijā līdz četrām uzvarām ciešot zaudējumu ar 1-4.

Šīs cīņas rezultātu sestajā minūtē atklāja "Salavat Julajev" hokejists Ivans Višņevskis, taču pēc 41 sekundes Magņitogorskas klubam izdevās panākt izlīdzinājumu, izceļoties Viktoram Antipinam.

Pirmās trešdaļas noslēgumā "Metallurg" komandai jau izdevās izvirzīties vadībā, kad vārtus guva Sergejs Mozjakins. Cīņas turpinājumā viesiem no Ufas tā arī neizdevās atspēlēt kaut vienus vārtus, turklāt Tims Stepltons pamatlaika pēdējā minūtē raidīja ripu tukšos "Salavat Julajev" vārtos, panākdams 3:1.

Kulda šajā mačā laukumā pavadīja 21 minūti un 47 sekundes, veicot vienu nesekmīgu metienu pa pretinieku vārtiem. Tāpat Latvijas hokejista rēķinā arī viens bloķēts pretinieku metiens un divi spēka paņēmieni.

Neveiksmi tikmēr piedzīvojusi arī latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Kazahstānas komanda Astanas "Baris", kas izbraukumā ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) piekāpās Omskas "Avangard" priekšā, līdz ar to sērijā nonākot iedzinējos ar 2-3.

Bārtulis šajā duelī 15 minūtes un 20 sekundes, izpildot vienu neveiksmīgu raidījumu pa sāncenšu vārtiem. Latvieša rēķinā arī divi spēka paņēmieni.

Šīs sērijas nākamais - sestais - duelis, kas var būt noslēdzošais, norisināsies svētdien Astanā.

Vēl vienā Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā Novosibirskas "Sibirj" savu līdzjutēju priekšā ar 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) pieveica Čeļabinskas "Traktor", izvirzoties sērijā vadībā ar 3-2.

Arī šīs sērijas sestais mačs notiks svētdien, komandām sacenšoties "Traktor" laukumā.

Visas sērijas ilgs līdz vienas komandas četrām uzvarām.