Latvijas hokeja izlases vārtsargs Edgars Masaļskis piektdien atvairīja 37 metienus, palīdzot Hantimansijskas "Jugra" komandai izlīdzināt rezultātu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā.

Sērijas otrajā spēlē "Jugra" pieveica Magņitogorskas "Metallurg" komandu izbraukumā ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:1, 1:0).

Pretēji iepriekšējai cīņai šajā mačā Masaļskis devās laukumā un atvairīja 37 no 38 pretinieku metieniem.

Uzvaras vārtus "Jugra" komandas labā mača 48.minūtē guva Aleksejs Pepeļajevs.

Savukārt vēl vienu reizi precīzs bija Ivans Hlincevs. Tikmēr "Metallurg" vienībā vienīgos vārtus guva Sergejs Fjodorovs.

Kā ziņots, sērijas pirmajā mačā ceturtdien Masaļskis nespēlēja, bet "Jugra" piedzīvoja zaudējumu ar 2:4.

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuva 1-1.

Sērijā rezultāts 1-1 kļuva arī mačā starp Austrumu konferences regulārā čempionāta spēcīgāko komandu Omskas "Avangard" un Latvijas hokeja aizsarga Māra Jasa pārstāvēto Ņižņekamskas "Ņeftehimik" vienību.

Šajā mačā Jass atkal nespēlēja, bet "Avangard" dramatiskā cīņā savā laukumā izcīnīja panākumu pagarinājumā ar 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0).

Saspringtā cīņā pamatlaikā vārti tā arī netika gūti, bet pagarinājumā jau pēc 81 spēlētas sekundes "Avangard" vienība uzvarēja, pateicoties Dmitrijam Sjominam.

Kā ziņots, sērijas pirmajā mačā "Ņeftehimik" triumfēja pagarinājumā ar 2:1.

Tikmēr jau otro zaudējumu piedzīvoja cita Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvētā Novosibirskas "Sibirj" komanda, kas piekāpās Ufas "Salavat Julajev" komandai izbraukumā ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2).

Vienīgos vārtus "Sibirj" komandā guva Stepans Saņņikovs, bet "Salavat Julajev" vienībā pa reizei precīzi bija Pjotrs Ščastļivijs, Igors Grigorenko un Kirils Koļcovs.

Tikmēr Pujacs šoreiz spēlēja 20 minūtes un divas sekundes, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem.

Šajā sērijā "Salavat Julajev" izvirzījās vadībā ar rezultātu 2-0.

Otro uzvaru sērijā izcīnīja arī pēdējo divu sezonu turnīra čempionvienība Kazaņas "Ak Bars", kas katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem un ar rezultātu 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) savā laukumā pārspēja Kazahstānas komandu Astanas "Baris".

Ar precīziem metieniem šajā mačā izcēlās Aleksejs Morozovs, Marsels Hosa un Aleksejs Tereščenko.

Arī šajā sērijā līdz četrām uzvarām "Ak Bars" izvirzījās vadībā ar 2-0.