Latvijas komanda "Rīga" ceturtdien Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē izcīnīja uzvaru, pārtraucot piecu zaudēto spēļu sēriju.

"Rīga" viesos ar rezultātu 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) uzvarēja "SKA-Varjagi".

Rīdzinieku rindās ar diviem vārtu guvumiem izcēlās Kristaps Skrastiņš.

Spēle ilgu laiku ritēja bez vārtu guvumiem, bet sešas minūtes līdz pirmā perioda beigām mājiniekiem izdevās pārspēt Jāni Vori, tomēr viņš pirms metiena izdarīšanas brīža tika paklupināts, tāpēc tiesnesis devās vērot video atkārtojumu, pēc kura lēmums bija par labu rīdziniekiem - gūtie vārti netika ieskaitīti. Atlikušajā laikā vārti netika gūti, un pirmais periods noslēdzās "sausā" abu komandu izpildījumā.

Otrā perioda sākumā vairākuma izspēlē ripa nonāca pie aizsarga Arvila Bergmaņa, kura metiens atdūrās pretinieka kājās, bet tobrīd jau no noraidīto soliņa bija atgriezies Sanktpēterburgas hokejists, kurš izrāvās vienatnē pret Vori, tomēr vārtsargs glāba savu komandu no vārtu zaudējuma. Trešdaļas piektajā minūtē viesi jau atkal spēlēja vairākumā, kuru šoreiz izmantoja Skrastiņš, raidot ripu augšējā labajā vārtu stūrī. Mača turpinājumā ripu biežāk kontrolēja viesi, savukārt otrā perioda beigās vairākumu neizmantoja mājinieki.

Noslēdzošo periodu rīdzinieki iesāka ļoti neveiksmīgi, jo pirmajās četrās minūtēs tika nopelnīti jau divi noraidījumi, kurus gan pretinieki neprata realizēt. Pēc nesekmīgā sākuma trešajā periodā pārsvars spēles turpinājumā vairāk piederēja mājiniekiem, kuri nedaudz vairāk nekā četras minūtes līdz spēles beigām izveidoja lielu drūzmu pie Vora vārtiem, kurš šajā pašā epizodē, no pašas vārtu līnijas atpakaļ laukumā izsita ripu. Pretiniekiem neveicās ar vairākuma realizāciju, ko nevarēja teikt Skrastiņš, kura otrais precīzais metiens mača 58.minūtē panāca 2:0. Pēdējā minūtē mājinieki brīnumus nerādīja un piedzīvoja zaudējumu "Rīgai".

Zīmīgi, ka "Rīga" iepriekšējās četrās tikšanās reizēs MHL čempionātā ne reizi nebija uzvarējusi "SKA-Varjagi" komandu.

"Rīga" hokejisti šosezon 34 spēlēs izcīnījuši 42 punktus, ieņemot sesto vietu Rietumu konferencē, taču tikpat punkti ir arī Sanktpēterburgas "Dinamo", kas aizvadījusi trīs spēles mazāk.

Rīdzinieki ceturtdien aizvadīja trešo spēli izbraukumā, bet kopumā viesos paredzēts spēlēt arī nākamajos 14 mačos, starp kurām gan būs pārtraukumi.

Par "Rīga" galveno treneri šovasar tika apstiprināts Raimonds Vilkoits, bet viņam asistē Aleksandrs Ņiživijs. Tikmēr par vārtsargu treneri strādā Nikolajs Žurkovs, savukārt par komandas menedžeri turpinās strādāt Juris Opuļskis.

Pirmajās piecās sezonās "Rīgas" komanda spēja sasniegt MHL izslēgšanas turnīru, tomēr nākamās četras sezonas pēc kārtas vienībai gads noslēdzās jau pēc regulārā turnīra.