Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā mačā Jaroslavļas "Lokomotiv", pateicoties Miķeļa Rēdliha uzvaras vārtiem, ar rezultātu 3:2 otrajā pagarinājumā pārspēja Maskavas "Dinamo" hokejistus.

Līdz ar to rezultāts "play-off" sērijā kļuvis neizšķirts 2-2.

Rēdlihs precīzi meta otrā pagarinājuma pirmajā minūtē, izraujot savai komandai otro uzvaru šajā sērijā. Vēl uzvarētājiem precīzi meta Džefs Plets un Stefans Kronvāls. Savukārt Maskavas "Dinamo" labā vārtus guva Maksims Pestuško un Mareks Kvapils.

Rēdlihs laukumā pavadīja 20:51 minūti, kuru laikā izdarīja četrus metienus, nopelnīja divu minūšu sodu, bloķēja vienu metienu un veica trīs spēka paņēmienus. Tikmēr otrs latviešu spēlētājs "Lokomotiv" komandā Jānis Sprukts nospēlēja 22:45 minūtes, metienus pa vārtiem neizdarīja, bet uzvarēja 15 no 22 iemetieniem un izdarīja trīs spēka paņēmienus.

Savukārt Maskavas "Dinamo" komandu pārstāvošais Mārtiņš Karsums laukumā pavadīja 19:39 minūtes, izdarot vienu metienu pa vārtiem, zaudējot visos četros iemetienos un izdarot divus spēka paņēmienus.

Tikmēr par pirmo Rietumu konferences pusfinālisti otrdien kļuva Rietumu konferences otrā spēcīgākā vienība Sanktpēterburgas SKA, kas ar 5:4 (0:1, 2:2, 2:1, 1:0) izbraukumā pagarinājumā uzveica Maskavas CSKA. Uzvaras vārtus cīņas 64.minūtē guva Aleksejs Poņikarovskis, un sērijā Sanktpēterburgas klubs triumfēja ar 4-0.

Vēl vienā latviešu duelī pie pirmā panākuma maratonmačā tika aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas "Salavat Julajev" komanda, kas tikai trešajā pagarinājumā ar 2:1 (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0) izbraukumā pieveica Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas "Torpedo" vienību.

Šajā mačā rezultātu pirmās trešdaļas izskaņā atklāja "Salavat Julajev" hokejists Igors Mirnovs, bet izlīdzinājumu 45.minūtē panāca Mihails Grigorjevs. Līdz nākamajam vārtu guvumam bija jāgaida gandrīz 70 minūtes, kad uzvaru viesiem izrāva Aleksandrs Stepanovs.

Kulda laukumā pavadīja 40 minūtes un 42 sekundes, kas bija otrs ilgākais laiks mačā. Šajā periodā viņš veica 12 spēka paņēmienus, bloķēja piecus pretinieku metienus un pats veica vienu raidījumu pa vārtiem.

Šajā sērijā līdz šim panākumus izcīnījušas vien viesu komandas, "Torpedo" hokejistiem atrodoties vadībā ar 2-1.

Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijā pie trešā panākuma trijos mačos tika Kazahstānas komanda Astanas "Baris", kas ar 2:1 (0:1, 1:0, 1:0) izbraukumā pieveica Jekaterinburgas "Avtomobilist", sērijā izvirzoties vadībā ar 3-0. Uzvaras vārtus vien nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva Konstantīns Rudenko.

Pirmo uzvaru sērijā izcīnīja KHL debitante Vladivostokas "Admiral", kas tikai otrajā pagarinājumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0) savā laukumā uzveica Magņitogorskas "Metallurg" hokejistus. Uzvaras vārtus cīņas 86.minūtē guva Iļja Zubovs, samazinot deficītu sērijā līdz 1-2.

Pēc pārliecinošas uzvaras vadību sērijā otrdien ieguva Novosibirskas "Sibirj", kas ar 7:1 (2:0, 4:0, 1:1) savā laukumā pārliecinoši pieveica Kazaņas "Ak Bars" un tagad atrodas vadībā ar 2-1. Šajā mačā ar "hat-trick" izcēlās zviedrs Jonass Enlunds, bet Dmitrijs Moņa guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, kuru pērn ieguva Rīgas "Dinamo".